Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše

Tedy potenciálně přelomový model, který minimálně má nalajnovat cestu značky k elektrické budoucnosti. Odhalit se měl až za několik měsíců, sama automobilka jej ale omylem ukázala na grafice z infotainmentu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše

14.12.2019 | Petr Miler

Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše

/

Tedy potenciálně přelomový model, který minimálně má nalajnovat cestu značky k elektrické budoucnosti. Odhalit se měl až za několik měsíců, sama automobilka jej ale omylem ukázala na grafice z infotainmentu.

Samy automobilky se horečnatě snaží udržet své nové modely pod pokličkou až do momentu jejich odhalení a dokážou být velmi agresivní, pakliže jim jejich plány někdo hatí. V tomto kontextu je poněkud hořce komické, že Seat si tentokrát veškeré snahy zhatil sám a svou zásadní novinku omylem odhalil měsíce před její oficiální premiérou.

Nejde o Leon ani žádný jiný z dnes známých modelů, ale sériovou verzi konceptu El-Born, která - jak už i její jméno naznačuje - startuje přesun značky k elektromobilům. Ten je u Seatu stejně nezbytný jako u kterékoli jiné automobilky působící především v Evropě, proto je vozu přikládána taková důležitost. Zda se stane skutečným přelomem, nebo zapadne v záplavě dalších elektrických novinek, je v tuto chvíli otázkou, soudě podle jeho vzhledu ale máme pocit, že má šanci prorazit.

Jistě nechtěně jej na videu obecně pojednávajícím příchodu elektrických modelů značky ukázalo švédské zastoupení značky na záběrech informačně-zábavního systému vozu. Na tom se obrázky aut koncernu VW objevují celkem běžně a ten v modelu El-Born zjevně nebude výjimkou. Záběry na videu jsou sice lehce zastřené, jak si ale můžete sami prohlédnout níže, „vytáhnout” z nich jde kompletní podoba vozu i ve slušné kvalitě, zbavena jakéhosi oranžového překryvu.

Co tedy vidíme? V podstatě přepracovaný Volkswagen ID.3, neboť přesně tím El-Born je. Troufneme si ale tvrdit, že vypadá lépe než originál, neboť přidává trochu španělského koření a chytrými detaily zastírá fakt, že ID.3 je kvůli akumulátorům v podlaze příliš vysoký. El-Born působí více jako klasický hatchback a méně jako MPV, což je jedině dobře.

Jak se sami můžete přesvědčit a záběrech níže, změny oproti konceptu jsou spíše drobné a alespoň trochu směrem k obvyklosti posouvají relativně futuristický vzhled vozu. Jde ale vážně spíše o retuše a něco podobného můžeme očekávat i uvnitř, kde už koncept vypadal dosti produkčně.

Plné odhalení sériové verze čekejme příští rok, vsadili bychom si na autosalon v Ženevě. Ve výrobě se ale El-Born může objevit ještě o dost později - mateřský VW prodá ID.3 prvním lidem až za 8 měsíců, i když už jej začal vyrábět.


Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše - 1 - Seat El-Born seriovy unik 01
Na záběrech infotainmentu se jistě nechtěně objevila sériová podoba Seatu El-Born

Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše - 2 - Seat El-Born seriovy unik 02Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše - 3 - Seat El-Born seriovy unik 03
Z obrázku není těžké vytáhnout úplně vše

Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše - 4 - Seat El-Born Concept 01Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše - 5 - Seat El-Born Concept 02Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše - 6 - Seat El-Born Concept 03Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše - 7 - Seat El-Born Concept 04Seat omylem odhalil přelomový nový model moc brzy, z obrázku jde „vytáhnout” vše - 8 - Seat El-Born Concept 05
Pro srovnání koncept El-Born, jak byl odhalen letos v Ženevě

Zdroj: Seat Sverige přes Carscoops

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše