Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní

Není žádný tajemstvím, že Škoda pracuje na faceliftu Superbu. Co přinese? Podívejte se, v Číně se jej nafotili s minimem maskování.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní

30.5.2012 | Petr Miler | 13 příspěvků

Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není žádný tajemstvím, že Škoda pracuje na faceliftu Superbu. Co přinese? Podívejte se, v Číně se jej nafotili s minimem maskování.

Prototypy faceliftovaného Superbu byly na evropských silnicích v uplynulém roce přistiženy několikrát, výrazné maskování ale vždy pečlivě zakrývalo přepracované přední i zadní partie. Bez hmatatelnějších důkazů se spekulovalo hlavně o změnách v duchu konceptu Mission L, které by vozu dodaly trochu ostřejší rysy a právě ty se, jak se nyní zdá, ukázaly být pravdivými.

Na dosti nepravděpodobném místě, v Číně, se totiž kolegům z webu Auto Sina podařilo nafotit prakticky nemaskovaný Superb s faceliftem pro příští rok. Chybí mu bohužel přední světla a pár dalších detailů, i bez nich ale fotky odhalují to podstatné. Případné pochybnosti o relevantnosti těchto záběrů pro budoucí podobu Superbu, který bude možné koupit u nás, nemůžeme zcela rozptýlit, ale příliš oprávněné nejsou. Níže přikládáme i fotografie současného „čínského” Superbu, který se za Velkou zdí prodává pod jménem Hao Rui, a jak můžete sami vidět, vypadá úplně stejně jako ten evropský. Pouze pár LED v koncových světlech u nás nenajdete, ale to není podstatný detail.

Není tedy důvod předpokládat, že se obě verze s faceliftem více rozejdou. Navíc právě proto, že snímky ukazují prakticky přesně to, o čem se spekulovalo, je považujeme za velmi výmluvné. Příď podle nich dostane o něco ostřejší rysy s jiným nárazníkem, maskou chladiče, ještě více „vykousnutými” hlavními světla a většími mlhovkami. Pokud nemáte dostatek představivosti, přikládáme i loňskou ilustraci uživatele CJOctavian z fóra skodahome.cz, která zřejmě nebude daleko od budoucí reality.

Zajímavějšími se ale jeví být změny na zádi. Jsou totiž hodně výrazné a snaží se změnit právě to, co je Superbu nejvíce vyčítáno - poněkud „smutný” či „zvadlý” projev daný nejen tvary samotné zádě, ale také koncovými světlomety a umístěním registrační značky. Proto zakončení světel zamíří nahoru a nikoli dolů, navíc na něj naváže výrazný prolis, který ohraničí nové umístění značky na víku kufru.

To je vše, co je možné z dostupných snímků vysledovat po vizuální stránce. Po té technické očekáváme podobné změny, které postihly Passat s příchodem polonové generace B7.

Kdy se faceliftovaný Superb představí světu je zatím otázkou. Vzhledem k těmto čerstvě pořízeným snímkům ale předpokládáme, že jej déle než do podzimu škodovka pod pokličkou držet nebude.

Tip: Přečtěte si náš test vrcholné Škody Superb Combi 3,6 FSI Laurin a Klement.


Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 1 - Skoda Superb 2013 facelift spy 01Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 2 - Skoda Superb 2013 facelift spy 02Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 3 - Skoda Superb 2013 facelift spy 03
Špionážní fotky z Číny ukazují většinu novinek faceliftovaného Superbu bez větších okolků

Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 4 - Skoda Superb 2013 facelift ilustrace CJOctavian
Do budoucí podoby Superbu se tato starší ilustrace očividně trefila dosti přesně

Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 5 - Skoda Superb 2011 Hao Rui Cina 01Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 6 - Skoda Superb 2011 Hao Rui Cina 02Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 7 - Skoda Superb 2011 Hao Rui Cina 03Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 8 - Skoda Superb 2011 Hao Rui Cina 04Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 9 - Skoda Superb 2011 Hao Rui Cina 05Škoda Superb 2013: facelift přistižen v Číně, záď se výrazně změní - 10 - Skoda Superb 2011 Hao Rui Cina 06
Pro srovnání podoba současného „čínského” Superbu Hao Rui. Od toho místního se prakticky neliší

Zdroj: Auto Sina, Ilustrace: CJOctavian@skodahome.cz

Petr Miler

Diskuze 13 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše