V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní

Tohle auto je extrémní v tolika ohledech, že je těžké to v krátkosti popsat slovy. Je extrémně bezpečné, extrémně luxusní, extrémně výkonné a v neposlední řadě i extrémně drahé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní

2.8.2018 | Mirek Mazal

V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní

/

Tohle auto je extrémní v tolika ohledech, že je těžké to v krátkosti popsat slovy. Je extrémně bezpečné, extrémně luxusní, extrémně výkonné a v neposlední řadě i extrémně drahé.

Aktivity firmy Inkas pro nás nejsou neznámé. Kanadská společnost se už v hloubi devadesátých let začala soustřeďovat na výrobu jedinečných obrněných vozidel všeho druhu. Dnes platí za jednoho z největších specialistů v oboru a dokáže udělat mimořádně bezpečné auto skoro z čehokoli. Její produkty jsme zmiňovali vícekrát, v roce 2014 jsme ale psali o upraveném Mercedesu-AMG G 63 schopnému odolat i výbuchu dvou granátů naráz.

Čtyřikrát jsme oslavili Silvestr a je tu nová verze neprůstřelného Mercedesu AMG G 63 Inkas, která nabízí ještě mnohem víc. Robustní off-road se teď tváří jako limuzína, dostal prodlouženou karoserii s lepším interiérem a má i zdatnější ochranu proti útokům zvenčí. Modernizace pancéřování splňuje balistickou ochranu CEN 1063 BR7, což znamená výdrž proti střelám z pušky ráže 7,62 milimetru.

Větší rozvor dává celkovou délku auta 6 186 milimetrů, šířku 2 055 milimetrů a výšku 1 951 milimetrů. Prodloužená verze umožňuje vytvoření impozantního prostoru pro řidiče se spolujezdcem, ale nejvíce si užijí dva pasažéři na zadních křeslech. Více než polovina kabiny je vybavena prémiovým semišem a zbytek je obšitý jemnou kůží. Návrháři společnosti vyvinuli novou šicí techniku, která zvyšuje trvanlivost, přitom maximalizuje komfort i vizuální přitažlivost.

Místo pro velevážené osoby je vybaveno televizí s vysokým rozlišením 4K a integrací Apple TV ovládané hlasem přes Apple Siri. Cestující mají k dispozici i chlazený bar. Zásadní jsou nové sedačky, jejich rozměry a funkce připomínají kapitánské křeslo velitele lodi. Mohou se naklonit do vodorovné polohy a poskytují masážní funkci. Speciálně kalibrované osvětlení simuluje sluneční svit, aby se člověk cítil svěží a fit, zatímco... na něj útočníci pálí jednu kulku za druhou.

Co se týče bezpečnostních prvků, je kromě pokročilého vyztužení karoserie a balistického skla nejnovější stroj Inkasu vybaven také obvodovým monitorovacím zařízením s infračervenými a termálními kamerami se záznamem. Všechny záběry se mohou ihned ukládat na internetové úložiště.

Z problémové lokality do bezpečí auto zmizí s pomocí 5,5litrového osmiválce s výkonem 420 kW (571 koní) a stálého pohonu všech kol. Kanaďané si za plně vybavený obrněný Mercedes G63 naúčtují 1,2 milionu dolarů (26,3 milionu Kč). To je spousta peněz, dokážeme i ale představit dost lidí, kteří nebudou mít problém dát za svůj život preventivně i takto vysokou částku.


V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 1 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 01V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 2 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 02V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 3 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 03V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 4 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 04V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 5 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 05V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 6 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 06V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 7 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 07V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 8 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 08V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 9 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 09V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 10 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 10V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 11 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 11V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 12 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 12V Kanadě stvořili extrémní neprůstřelný vůz za 26 milionů. Je stejně odolný jako luxusní - 13 - Mercedes AMG G63 Inkas nove foto 13
Majitel nového Mercedesu G 63 AMG od firmy Inkas přežije útočné napadení se sklenkou whisky v ruce

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše