Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Tata Safari Moon Rover: klonovaný Brit z koncernového vrhu
19.7.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Říkají si Big Daddy Customs, sídlí v Indii a snaží se přesvědčit, že Tata Safari vlastně může být stejně dobré jako Range Rover Evoque.
Co stejně dobré, nebo lepší? Vždyť sebelepší Evoque, i kdyby se na střechu postavil, nikdy nebude „měsíčním tulákem“. Tata Safari jím být může a ještě to nosí pyšně na kapotě - Moon Rover. To je dilema: mateřská Tata, nebo dceřiná značka Land Rover?
Indický úpravce Big Daddy Customs sídlící v Novém Dillí bezpochyby zná odpověď. Podle nich je Evoque asi fajn, víc než zajímavý design ale nepřináší a ten se dá z plastů nebo laminátu naroubovat skoro na cokoli. Třeba na domácí model Safari osazený 2,2litrovým dieselem VTT DiCOR s common-railem o výkonu 136 koní a točivém momentu 320 newtonmetrů. A ať se vám výsledek líbí nebo ne, musíte uznat, že zdálky by tohle auto zmátlo nejen lidi od Land Roveru, ale stěží by v něm kdosi rozpoznal Tatu.
Tedy pokud by na něj koukali zepředu. Záď a profil už moc britsky nevypadá, což ale tamní klientelu patrně trápit nebude. Ne, vážně. Stačí si přečíst obdivné povzdechy některých diskutujících na facebookovém profilu BDC a dojde vám to. Jim se ten vůz skutečně líbí.
A stejně tak interiér čalouněný červenou kůží. Příznivci vesměs dávají palec nahoru a ptají se, jestli tohle firma umí také s modely Sumo a Bolero, což jsou další offroady v nabídce Taty. Takže dívat se na Big Daddy Customs skrze prsty jistě můžete. Zdá se ale, že o klientelu má postaráno, i když Tata a Land Rover z toho blahem bez sebe určitě nebudou.
Na kolik tato sranda přijde zatím nevíme, není ale nejmenších pochyb o tom, že proti ceně pravého Evoque to bude směšná částka.











Jako poněkud drsnější recese by to vůbec nebyl špatný nápad, tu odvahu ale asi najde málokdo
Zdroj: Carscoop
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
včeraČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
1.5.2025Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Nová verze nejlevnějšího MG srazila jeho cenu v zahraničí o desítky tisíc níž. Pokud dorazí k nám, bude to jedno z nejlevnějších aut na trhu
před 51 minutamiVyvíjíme spalovací superauto „lepší než Ferrari”, říká čínská automobilka. A ví, o čem mluví, její šéf s jedním Ferrari sám jezdi
před 2 hodinamiBlackout ve Španělsku a Portugalsku popsaný z první ruky ukazuje, do jak zoufalé situace nás uvrhlo nedomyšlené zelené šílení
před 3 hodinamiBMW zastavilo výrobu elektromobilů, říká tomu „odložení produkce”. Trh je prý saturovaný
včeraLahůdka z dob lehkých lidových sporťáků je nedraze k mání dodnes skoro nejetá. Dostane každého, kdo o ní svého času snil
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva