Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit

Relativně drahé modely značek, jako je VW nebo Škoda, připomíná zatím největší levný model německého koncernu. Oproti nim ale s toutéž technikou stojí skoro pakatel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit

20.1.2020 | Petr Prokopec

Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Relativně drahé modely značek, jako je VW nebo Škoda, připomíná zatím největší levný model německého koncernu. Oproti nim ale s toutéž technikou stojí skoro pakatel.

Velké naděje vkládá Volkswagen do své nové nízkonákladové značky Jetta. Tu představil již loni v únoru ve spolupráci s automobilkou FAW a loni v září poslal do prodeje sedan VA3 a menší SUV VS5, v jejichž případě zaznamenal nemalý úspěch. Během dvou měsíců bylo prodáno přes 20 tisíc aut, čemuž se při jejich cenách ani nelze divit. Nyní vstoupilo do prodeje i relativně velké SUV VS7 a nic jiného než další trefu do černého od něj nelze očekávat.

Jak jsme již zmínili, nový model VS7 se dostal do showroomů s menším zpožděním, což má své opodstatnění. Zatímco u firemních prvotin nedošlo oproti dárcovským vozům, jimiž byly postarší Volkswagen Jetta a čínská Škoda Karoq, k až tak výraznému technickému či designovému odklonu, novinka je trochu svébytnější. Ač je tedy z velké části založena na Seatu Tarraco, disponuje unikátním koncovým sloupkem i odlišným bočním prosklením.

Mimo to najela Jetta VS7 na stylistické linie svých sourozenců. Čelní partie tak zdobí specifická šestiúhelníková světla, na něž přímo navazují ostře řezané světlomety. Tvar zadních lamp pak byl inspirován modelem VS5, vůči němuž ale nové SUV nabídne daleko více místa v kabině. Počítá se s rozvorem 2 730 milimetrů, jímž je prozatímní firemní bestseller překonán o 100 mm.

Interiér je ze značné části převzatý z menšího modelu VS5, třebaže pár detaily je posunut na vyšší úroveň. To je ve světě dražších aut koncernu VW prakticky nemyslitelné, u levné značky ale dává takový postup smysl - je to jistě jedna z cest k nižší prodejní ceně, která zákazníkům nejspíše vadit nebude. Však VS7 je větší, nikoli luxusnější alternativou k VS5 a nabídne oproti němu uvnitř i prostor pro sedm cestujících.

Novinka narostla na 4 624 mm do délky, 1 841 mm do šířky a 1 633 mm do výšky. Pod kapotou spoléhá na přeplňované benzinové motory, kdy jedna-čtyřka produkuje 150 koní, od dvoulitru jich lze očekávat 180. Zatímco s první zmíněnou jednotkou lze spojit šestistupňový manuál i automat, ve druhém případě bude k mání pouze automatická převodovka. O pohonu všech kol se zdroje zatím nezmiňují.

V tuto chvíli je vůz v prodeji pouze se slabším z obou motorů a jeho ceny jsou skoro neuvěřitelné. Fakticky jde o sourozence Škody Kodiaq, startovní cena 92 800 yuanů (asi 307 tisíc Kč) je ale přibližně poloviční. Základní výbava přitom není marná, krom věcí, jako jako jsou klimatizace, palubní počítač, loketní opěrka, ESP nebo Bluetooth, které by šlo očekávat, v ní najdeme i takové věci, jako jsou kola z lehkých slitin, panoramatické střešní okno, parkovací asistent, infotainment s 8" displejem, bezdrátové dobíjení telefonů či sklopná vnější zpětná zrcátka. To všechno jsou věci, za které se třeba u Škody Kodiaq připlácí.

I v absolutně plné výbavě s automatem stojí vůz 121 800 yuanů, tedy necelých 403 tisíc Kč, tehdy můžete počítat třeba i s parkovacím asistentem s ptačím pohledem přes 10" displej, permanentním připojením na internet, vyhříváním stěračů, prostě na co si vzpomenete. To jsou fantastické nabídky. Že velké SUV renomovaného výrobce s takovou výbavou a takovými cenami bude další prodejní hit, skoro není možné pochybovat.


Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 1 - VW Jetta VS7 2019 nova sada 10Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 2 - VW Jetta VS7 2019 nova sada 11Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 3 - VW Jetta VS7 2019 nova sada 12Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 4 - VW Jetta VS7 2019 nova sada 13Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 5 - VW Jetta VS7 2019 nova sada 17Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 6 - VW Jetta VS7 2019 nova sada 24Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 7 - Jetta VS7 prodej cena 2020 01Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 8 - Jetta VS7 prodej cena 2020 02Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 9 - Jetta VS7 prodej cena 2020 03Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 10 - Jetta VS7 prodej cena 2020 04Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 11 - Jetta VS7 prodej cena 2020 05Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 12 - Jetta VS7 prodej cena 2020 06Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 13 - Jetta VS7 prodej cena 2020 07Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 14 - Jetta VS7 prodej cena 2020 08Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 15 - Jetta VS7 prodej cena 2020 09Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 16 - Jetta VS7 prodej cena 2020 10Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 17 - Jetta VS7 prodej cena 2020 11Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 18 - Jetta VS7 prodej cena 2020 12Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 19 - Jetta VS7 prodej cena 2020 13Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 20 - Jetta VS7 prodej cena 2020 14Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 21 - Jetta VS7 prodej cena 2020 15Velké SUV nové levné značky VW je v prodeji, při jeho ceně to bude velký hit - 22 - Jetta VS7 prodej cena 2020 16
Nové SUV Jetta VS7 je již v prodeji, při ceně začínající na 307 tisících Kč toho nabízí neskutečně mnoho, standardem je třeba i ono panoramatické okno

Zdroj: FAV-VW

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše