VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker?

Na stánku VLF Automotive v Detroitu stojí vůz, který bychom očekávali spíš od čínského plagiátora nebo ve hře typu GTA, ne od Henrika Fiskera.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker?

10.1.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na stánku VLF Automotive v Detroitu stojí vůz, který bychom očekávali spíš od čínského plagiátora nebo ve hře typu GTA, ne od Henrika Fiskera.

Jste-li fanoušky práce Henrika Fiskera, jistě netřeba připomínat automobilku VLF Automotive. Právě on je tím „F” v názvu firmy, která se dříve jmenovala jen VL a jejímu příběhu jsme se věnovali už vícekrá. Auta téhle značky možná nejsou tak krásná jako Fisker Karma nebo Astony první dekády 21. století, zajímavá rozhodně jsou. Však loňský detroitský autosalon byl svědkem odhalení Force 1, které mělo pod kapotou desetiválec z Viperu, nepochybně pozoruhodného stroje.

Letošní Detroit ukazuje něco, co vypadá jako čínský pokus o smíchání Hummeru H3 a Jeepu Wrangler. Nebo jako auto, které by člověk našel ve hrách typu GTA nebo Mafia. Je to opravdu ošklivé, ať se na to díváte z kterékoliv strany. Přesto he to podle dostupných informací vůz značky VLF, konkrétně VLF X-Series.

O tomto voze se web VLF Automotive nezmiňuje a když se podíváte pořádně na fotografie, ani na karoserii auta loga VLF nejsou, vidíme jen laciné nálepky X-Series s hvězdičkou uprostřed. Veškeré zprávy, které tohle auto zmiňují, ale hovoří - třebaže také s podivem - o tom, že opravdu pochází od VLF. Také vůz stojí na stánku VLF Automotive vedle Force 1. Další informace hledáme marně, alespoň prozatím.

Napadá nás tedy jediná otázka - pominul se Henrik Fisker, že se podíval na něco takového a řekl: „Ano, tohle chci prezentovat světu jako své dílo?” Nebo byl po celou dobu tvorby designu a příprav prezentace na autosalonu svázaný v koutě s roubíkem v ústech? V prvním případě bychom jeho X-Series mohli šmahem přihodit k 10 přešlapům slovutných designérů aut, kam se Fisker žádným ze svých děl - třebaže některá měla namále - nekvalifikoval. Ale divoké konspirace stranou, počkejme si na více informací.

Nebylo by divné, kdyby automobilka nabízející sportovní sedan a desetiválcové kupé přidala do svého portfolia SUV či crossover jakéhokoliv ražení. Destino i Force 1 jsou možná designově neortodoxní a nebudou se líbit všem, ale jako čínské kopie existujících aut opravdu nevypadají - na rozdíl od X-Series.

Co čekat v útrobách, nemáme zprávy. Příď je dostatečně velká na to, aby pojala V8, a můžeme spekulovat o rámové konstrukci, pokud to tohle auto myslí s terénem vážně, ovšem budou to jen a pouze spekulace. Doufáme, že na sebe další zprávy nenechají dlouho čekat, zatím se podívejte, co na stánu VLF právě teď v Detroitu stojí. S opatrností, raději...


VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 1 - vlf x-series naias 2017 zive 01VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 2 - vlf x-series naias 2017 zive 02VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 3 - vlf x-series naias 2017 zive 03VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 4 - vlf x-series naias 2017 zive 04VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 5 - vlf x-series naias 2017 zive 05VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 6 - vlf x-series naias 2017 zive 06VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 7 - vlf x-series naias 2017 zive 07VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 8 - vlf x-series naias 2017 zive 08VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 9 - vlf x-series naias 2017 zive 09VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 10 - vlf x-series naias 2017 zive 10VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 11 - vlf x-series naias 2017 zive 11VLF X-Series je snad nejošklivější novinka Detroitu, vážně ji dělal Fisker? - 12 - vlf x-series naias 2017 zive 12
Tohle že vytvořila značka VLF, mezi jejímiž spolumajiteli najdeme i slavného designéra Henrika Fiskera?

Zdroje: Carscoops, Autoblog

Marek Bednář

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše