Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka

Máme k dispozici interní doklad, jenž odhaluje všechny důležité parametry sportovního mini Volkswagen up! GT. Tak proč bychom se nepodělili?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka

25.1.2012 | Miro Mihálik | 4 příspěvky

Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Máme k dispozici interní doklad, jenž odhaluje všechny důležité parametry sportovního mini Volkswagen up! GT. Tak proč bychom se nepodělili?

Teprve včera jsme vám přinesli první informace o tom, že Volkswagen chystá ostrou verzi svého městského mini up!, které ponese označení GT. Tuto zprávu ovšem musíme částečně dementovat. VW totiž nic nepřipravuje, protože daný vůz už existuje, je hotový a wolfsburgská automobilka zná jeho předběžné specifikace.

Jako důkaz vám předkládáme fotografii tabulky technických parametrů auta, které je prozatím vedeno jako prototyp a představeno bude pravděpodobně na ženevském autosalonu.

Už včera jsme napsali, že miniaturní hot hatch dostane přeplňovaný řadový tříválec o výkonu 110 koní a to se opravdu potvrdilo. Jde o litrový agregát TSI maximálním točivým momentem 175 newtonmetrů, spojený se šestistupňovou manuální převodovkou. Tabulka uvádí hmotnost 960 kg, ale po odpočítání 75 kg řidiče a zavazadel (podle normy EU) vychází, že up! GT váží 885 kg. S výkonovou hmotností 124 koní na tunu se na stovku dostane za 8,5 sekundy a pojede 195 km/h. Výrobce se jistě bude chlubit i kombinovanou spotřebou paliva ve výši 4,5 litru benzinu na 100 km.

Rozměry karoserie se i přes použití spoilerů nemění a identický je rovněž objem zavazadelníku. Kabinu ovšem vylepší čalounění z alcantary a audiosystém značky Fender.


Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 1 - Volkswagen up GT specifikace fin
Zde je důkaz, že naše včerejší informace byly správné

Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 2 - VW GT up 01Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 3 - VW GT up 02Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 4 - Volkswagen GT up zive 01Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 5 - Volkswagen GT up zive 02Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 6 - Volkswagen GT up zive 03Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 7 - Volkswagen GT up zive 04
Premiéra auta prozatím vedeného jako prototyp proběhne v s největší pravděpodobností v Ženevě

Miro Mihálik

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.