Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka

Máme k dispozici interní doklad, jenž odhaluje všechny důležité parametry sportovního mini Volkswagen up! GT. Tak proč bychom se nepodělili?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka

25.1.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Máme k dispozici interní doklad, jenž odhaluje všechny důležité parametry sportovního mini Volkswagen up! GT. Tak proč bychom se nepodělili?

Teprve včera jsme vám přinesli první informace o tom, že Volkswagen chystá ostrou verzi svého městského mini up!, které ponese označení GT. Tuto zprávu ovšem musíme částečně dementovat. VW totiž nic nepřipravuje, protože daný vůz už existuje, je hotový a wolfsburgská automobilka zná jeho předběžné specifikace.

Jako důkaz vám předkládáme fotografii tabulky technických parametrů auta, které je prozatím vedeno jako prototyp a představeno bude pravděpodobně na ženevském autosalonu.

Už včera jsme napsali, že miniaturní hot hatch dostane přeplňovaný řadový tříválec o výkonu 110 koní a to se opravdu potvrdilo. Jde o litrový agregát TSI maximálním točivým momentem 175 newtonmetrů, spojený se šestistupňovou manuální převodovkou. Tabulka uvádí hmotnost 960 kg, ale po odpočítání 75 kg řidiče a zavazadel (podle normy EU) vychází, že up! GT váží 885 kg. S výkonovou hmotností 124 koní na tunu se na stovku dostane za 8,5 sekundy a pojede 195 km/h. Výrobce se jistě bude chlubit i kombinovanou spotřebou paliva ve výši 4,5 litru benzinu na 100 km.

Rozměry karoserie se i přes použití spoilerů nemění a identický je rovněž objem zavazadelníku. Kabinu ovšem vylepší čalounění z alcantary a audiosystém značky Fender.


Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 1 - Volkswagen up GT specifikace fin
Zde je důkaz, že naše včerejší informace byly správné

Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 2 - VW GT up 01Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 3 - VW GT up 02Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 4 - Volkswagen GT up zive 01Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 5 - Volkswagen GT up zive 02Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 6 - Volkswagen GT up zive 03Volkswagen up! GT: unikly specifikace ostrého prcka - 7 - Volkswagen GT up zive 04
Premiéra auta prozatím vedeného jako prototyp proběhne v s největší pravděpodobností v Ženevě

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše