VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál

I když se už otevřeně mluví o tom, kdy Volkswagen přijde s osmou generací Golfu, kabriolet této řady dále přežívá s technikou jeho šesté iterace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál

12.12.2015 | Petr Miler | 5 příspěvků

VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I když se už otevřeně mluví o tom, kdy Volkswagen přijde s osmou generací Golfu, kabriolet této řady dále přežívá s technikou jeho šesté iterace.

Už v příštím roce má Volkswagen představit Golf, kterému bude říkat nový a osmý. Co na tom, že to bude spíše rozsáhlý facelift, do našich pamětí se už jednou pro vždy vryje coby Golf VIII podobně, jako to udělal Golf VI (mocně faceliftovaná „pětka”) nebo Passat B7 (mocně faceliftovaná „šestka”). Za těchto okolností by bylo trochu překvapivé, kdyby i na sklonku roku 2015 Němci uvedli na trh inovované provedení otevřené verze Cabriolet, která bude dále stát pouze na základech šesté, tedy de facto páté generace Golfu. Jenže přesně to se stalo.

Pravděpodobně omezený zájem o kompaktní kabriolet způsobuje, že automobilka místo vývoje nové generace preferuje retušování té přežívající, jakkoli formálně vzato nejde o zrovna starý model a kabriolety o generaci zpátky mají u Němců jistou tradici. Volkswagen totiž pro modelový rok 2016 změnil asi tolik detailů, kolik kdysi ve Škodě na Favoritu, jasně viditelný je ale málokterý. A tak se VW ani neobtěžoval s tím je nafotit a uvolnil přesně 1 (jeden) oficiální snímek. A byl v tomto směru tak důkladný, že přesně tu samou fotku šíří ve všech materiálech spojených s prezentací Cabrioletu 2016 i směrem k zákazníkům.

Řekněme, že z toho všeho čiší, že tento model není pro automobilku zrovna nejdůležitější, my na něj ale chceme být hodní, a tak jsme se rozhodli mu věnovat mu standardní článek. V případě vizuálních novinek je to ale vážně protřelý rutinér hry „najděte pět rozdílů”, protože vidět jich věru mnoho není. Podržíme-li se tiskové zprávy VW, pak jde o „exkluzivní inovace” spočívající v úpravě masky chladiče a její výplně, přepracovaných náraznících, bočních prazích a také upraveném náznaku zadního difuzoru. Aby toho nebylo málo, jsou tu i červeně lakované třmeny brzdy skryté za novými 17- resp. 18palcovými koly Brooklyn resp. Austin.

Další novinky už nejsou povinné, připlatit si ale můžete za nový zadní spojler nebo červenou plátěnou střechu. A změnila se také kabina, tady ale na tiskovou zprávu musíme spoléhat zcela. Uvnitř tedy má být nový multifunkční volant s koženým obšitím a stejně vyparáděný volič řazení, vše s (na GTI) celkem obvyklým červeným obšitím.

O voliči nemluvíme náhodou, neboť kombinace slov Golf, GTI a Cabriolet si nerozumí s jinou než automatickou převodovkou DSG. V Německu tedy už nyní můžete objednávat tento vůz za cenu od 37 075 Eur (skoro přesně 1 milion Kč), za něž dostanete výlučně vůz poháněný dvoulitrovým motorem TSI naladěným na 162 kW (220 koní) s předním pohonem a automatem, který stovku pokoří za 6,9 sekundy. Pokud byste tedy už jste plní myšlenek na příští léto s vidinou podobných zážitků, víte, kde začít...


VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 1 - VW Golf GTI Cabriolet 2016 prvni 01
Toto je zatím jediná uvolněná fotka Golfu GTI Cabriolet 2016

VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 2 - Volkswagen Golf GTI Cabrio 01VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 3 - Volkswagen Golf GTI Cabrio 02VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 4 - Volkswagen Golf GTI Cabrio 03VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 5 - Volkswagen Golf GTI Cabrio 04VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 6 - Volkswagen Golf GTI Cabrio 05VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 7 - Volkswagen Golf GTI Cabrio 06VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 8 - Volkswagen Golf GTI Cabrio 07VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 9 - Volkswagen Golf GTI Cabrio 08VW Golf GTI Cabriolet 2016: poslední přežívající šestka žije dál - 10 - Volkswagen Golf GTI Cabrio 09
Oproti dosavadnímu provedení mnoho rozdílů opravdu nezaznamenáte

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše