Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii

Bugatti Veyron se nikdy nestalo jakkoli levným autem a jeho ceny v poslední době jen rostou. Je to tedy příliš dobrá nabídka na to, aby byla skutečná? Ona je skutečná, zradu ovšem tušíte správně, opravdový Veyron dostanete jen z osminy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii

26.3.2022 | Petr Miler

Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii

/

Foto: Amalgam Collection

Bugatti Veyron se nikdy nestalo jakkoli levným autem a jeho ceny v poslední době jen rostou. Je to tedy příliš dobrá nabídka na to, aby byla skutečná? Ona je skutečná, zradu ovšem tušíte správně, opravdový Veyron dostanete jen z osminy.

Ačkoli nad ním automobiloví puristé rádi ohrnují nos, Bugatti Veyron si lidstvo bude už jednou pro vždy pamatovat jako jeden z nejvíce převratných automobilů historie. Zhmotnělý sen umanutého šéfa koncernu VW ve své podstatě nepřišel s ničím dramaticky novým, známé postupy ale vměstnal do celku, který jakékoli myslitelné konkurenci unikl minimálně o dekádu a vydláždil cestu k výkonným autům, jak je známe dnes.

V době, kdy se Veyron teprve rodil, bylo obvyklé, že extrémně výkonná a extrémně rychlá auta jsou také extrémně nepraktická. Byla prostě postavená kolem dynamiky, na všechno ostatní se bral ohled nejdříve v druhé řadě. Veyron chtěl být na jednu stranu bezpečně nejrychlejším silničním autem světa a jako první překonat metu 400 km/h, současně ale toužil být luxusním dopravním prostředkem, kterým majitel může přijet na společenskou akci bez helmy a nehořlavé kombinézy. Dnes má podobný charakter prakticky jakékoli výkonné auto na trhu, sporťáky, které vám zlomí ruku, když netrefíte správně další kvalt řadičkou, už neexistují. Vlastně už pomalu neexistují ani ty s manuální převodovkou...

Veyron je zkrátka milník a respekt si bude časem jen získávat, proto je už chvíli sběratelským artiklem nabývajícím na hodnotě. Existuje tedy cesta, jak se k němu dostat za poněkud rozumnější cenu než desítky milionů korun? Ano i ne, záleží na úhlu pohledu.

Ke skutečnému Veyronu nikoli, za cenu v přepočtu 314 tisíc Kč, tedy levněji než základní Škodu Fabia, lze ale nyní pořídit dokonce Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport, tedy jeho otevřenou verzi, která vznikla jen ve 150 kusech. K dispozici je v níže vyobrazených barvách a také ve zvláštním provedení Bernar (sic) Venet. Vždy jde pochopitelně o model a už s ohledem na cenu ne jen tak ledajaký - jedná se o dílo slavné britské firmy Amalgam Collection.

Ta k tvorbě zmenšenin aut všeho druhu přistupuje prakticky stejně jako ke konstrukci skutečných aut, proto jsou tak detailně propracované, proto jsou také tak drahé. Opravdu stěží najdete oblast, kde by se zmenšeniny odchylovaly od originálu - u Amalgamu sahají po stejných materiálech a kopírují třeba i vzorek pneumatiky. Oddanost podobě původního vzoru je maximální a hlavně díky tomu působí model tak věrně, že z fotek je těžké poznat, že nejde o skutečné auto.

Samozřejmě, některé detaily nejsou až tak dokonalé, ale bavíme se o relativně malém autě (měřítko 1:8) a celkem nemáme problém Britům věřit, že s detaily si vyhráli, jak to jen při dané velikosti šlo. Pokud byste tedy chtěli rozšířit svou sbírku výjimečných aut, máte možnost. Výroba je ale ještě více omezená (na 99 kusů) a za „Bernara Veneta” si musíte navíc připlatit, ten stojí v přepočtu 407 tisíc Kč. Stejnou rychlostí v km/h si s ním zaručené nesjedete, ale co byste také chtěli za cenu neodpovídající ani jedné základní Fabii?


Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 1 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 01Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 2 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 02Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 3 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 03Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 4 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 04Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 5 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 05Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 6 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 06Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 7 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 07Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 8 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 08Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 9 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 09Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 10 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 10Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 11 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 11Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 12 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 12Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 13 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 13Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 14 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 14Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 15 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 15Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 16 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 16Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 17 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 17Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 18 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 18Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 19 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 19Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 20 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 20Vzácné Bugatti Veyron můžete mít doma jen za 314 tisíc Kč, za to nekoupíte ani základní Fabii - 21 - Bugatti Veyron Grand Sport Amalgam 2022 21
Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport je extrémně propracovaný zmenšený model. Za asi 314 tisíc Kč je na poměry jedinečných Veyronů levný, na poměry zmenšených modelů extrémně drahý. Foto: Amalgam Collection

Zdroj: Amalgam Collection

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.