Vojtěch Štajf je po Valašské rallye 2012 rozpačitý

Subaru Czech Rally Team sice odváží z úvodního podniku Mezinárodního mistrovství ČR v rally bodované umístění, ale ke spokojenosti přesto není moc důvodů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Vojtěch Štajf je po Valašské rallye 2012 rozpačitý

29.3.2012 | tisková zpráva | Přidat příspěvek

Vojtěch Štajf je po Valašské rallye 2012 rozpačitý

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Subaru Czech Rally Team sice odváží z úvodního podniku Mezinárodního mistrovství ČR v rally bodované umístění, ale ke spokojenosti přesto není moc důvodů.

Valašská rally se totiž nepovedla organizačně, na výkonu posádky Štajf - Ehlová se pak navíc podepsaly i obavy o zdravotní stav spolujezdce druhého týmového vozu, Michala Ernsta.

Subaru Czech Rally Team, jehož letošním mediálním partnerem je i časopis Autoforum, vyrazil na letošní Valašskou rally s novým atraktivním designem připomínajícím čtyřicáté výročí pohonu Symmetrical AWD značky Subaru, ale zároveň také upozorňující na nový model Subaru XV.

Do kokpitu vozu Subaru Impreza WRX STI se po roce a půl vrátila spolujezdkyně Marcela Ehlová, aby navigovala Vojtěcha Štajfa při letošním premiérovém startu v rámci Mezinárodního mistrovství ČR v rally. Posádku čekala tradiční Valašská rally a 150 km jejích rychlostních zkoušek. „V úvodu jsme začali s vědomím, že se musíme především s Marcelou po pauze opětovně dobře sehrát,“ popisuje páteční etapu pražský jezdec. „Bohužel jsem navíc v první sekci i podcenil rychlost stmívání a rozhodl se nenasadit světelnou rampu, čímž jsme zejména na druhém testu ztratili dost času, navíc jsme tam udělali i jedny 'hodiny'. Poté se začala projevovat naplno i nepovedená organizace soutěže, měli jsme například velký problém se vůbec prokousat úzkým hrdlem do servisní zóny, no a zkrátka závodnická pohoda se nějak neměla šanci stihnout dostavit.”

„Přenocovali jsme šestnáctí a devátí v naší třídě 3, o to víc jsme se těšili na druhou etapu, už jen proto, že celá soutěž probíhala v překrásném počasí. Valašská rally mi sice nikdy moc nešla, přesto jsme se chtěli posunout o pár příček výše a hlavně si pořádně zazávodit. Sobota začala nadějně, zejména naše spolupráce se spolujezdkyní už klapala na jedničku, já bych tímto zároveň chtěl vyseknout poklonu jí i jejímu manželovi Matějovi Ehlovi za to, že jejich rodinná souhra umožnila Marcele start pouhých sedm měsíců po narození krásného synka. Pak se ale bohužel zase všechno pokazilo, když se k nám dostaly zprávy o těžké havárii týmového kolegy Petra Kačírka a těžkém zranění jeho spolujezdce Michala Ernsta.”

„To mne zasáhlo o to víc i proto, že jsem jejich spolupráci inicioval - a poté, co jsem před pár měsíci Michala spojil i s posádkou Aleše Lopraise a i jejich start na Dakaru skončil těžkou havárií, neměl jsem vůbec dobré pocity. Zkrátka od té chvíle bylo naším základním úkolem Valaškou rally dokončit, což se nakonec podařilo, navíc s nepoškozeným a dobře fungujícím autem, jehož design se zjevně povedl a byl středem obdivu.”

„Co se týče havárie posádky Kačírek - Ernst, jsme především rádi, že informace o zdravotním stavu Michala Ernsta se postupně staly mnohem optimističtějšími a že se s ním tedy v brzké době určitě na závodech uvidíme. I já sám už prodělal několik těžkých havárií, a tak dobře vím, že přednější než úspěch na závodech je vždycky zdraví. Také proto jsem rád, že Michalovi trochu pomohl kvalitní rám Custom Cages, který v našich autech už tradičně míváme, potěšila mne i vlna zájmu o jeho zdravotní stav ze strany mnoha lidí, kteří mi ohledně něj telefonovali. V týmu ale teď budeme muset řešit, co dál. Naštěstí máme v dílnách ještě starší vůz Subaru Impreza WRX STI a stavíme i úplně nové auto, s ohledem na plánovaný nabitý program sezóny teď ale čeká všechny moře práce. Po vyprošťování zraněného Michal Ernsta je totiž pochopitelně druhý hatchback odepsán a budeme muset hledat náhradní řešení. V každém případě si nejvíc ze všeho teď přejeme, abychom si už na příští soutěži patřičně spravili náladu z nepovedené Valašské rally a už si závody i pořádně užili,“ uzavírá hodnocení soutěže osmatřicetiletý pilot.

Doplňme ještě, že posádka Vojtěch Štajf - Marcela Ehlová dokončila Valašskou rally na patnácté příčce absolutního pořadí, což zároveň znamenalo i sedmou pozici ve třídě 3.


Vojtěch Štajf je po Valašské rallye 2012 rozpačitý - 1 - stajfvalaska stajfvalaska1Vojtěch Štajf je po Valašské rallye 2012 rozpačitý - 2 - stajfvalaska stajfvalaska2Vojtěch Štajf je po Valašské rallye 2012 rozpačitý - 3 - stajfvalaska stajfvalaska5Vojtěch Štajf je po Valašské rallye 2012 rozpačitý - 4 - stajfvalaska stajfvalaska6Vojtěch Štajf je po Valašské rallye 2012 rozpačitý - 5 - stajfvalaska stajfvalaska4
Štajfovo Subaru na trati Valašské rallye 2012

tisková zpráva

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.