Eibach VW Golf VII GTI: tentokrát ho vyladili celý, nabízí až 284 koní

Německý podvozkový specialista si obvykle bere na mušku pouze podvozky. V případě nového Golfu GTI ale se svými partnery stvořil komplexní úpravu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Eibach VW Golf VII GTI: tentokrát ho vyladili celý, nabízí až 284 koní

1.9.2013 | Petr Miler | 1 příspěvek

Eibach VW Golf VII GTI: tentokrát ho vyladili celý, nabízí až 284 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německý podvozkový specialista si obvykle bere na mušku pouze podvozky. V případě nového Golfu GTI ale se svými partnery stvořil komplexní úpravu.

O novinkách firmy Eibach se zmiňujeme pravidelně, neboť se podle nás jedná o firmu, který smysluplným způsobem modifikuje podvozky aut všeho druhu tak, aby lépe vyhověly specifickým choutkám některých zákazníků. To je v dnešním, někdy až příliš unifikovaném světě hodné chvály, nebo alespoň zmínky, a tak jste se u nás mohli dočíst třeba o modifikované Kie Cee'd, upraveném Golfu VII, ladění Seat Leonu 2013 nebo vůbec prvním tuningu pro Peugeot 2008. Dnes se v souvislosti s Eibachem znovu vrátíme ke Golfu, ale v provedení GTI, které je na trhu stále novinkou.

Z hlediska tuningu jde o jedno z neoblíbenějších aut, a tak vlastně ani nepřekvapí, že mu u Eibachu věnovali mimořádnou pozornost. Obvykle zkrátka nabídnou pár novinek pro podvozek a udělají k tomu jednu fotku „na dvorku”, tentokrát došlo na komplexní úpravu, částečně dokonce i vzhledovou, a dočkali jsme se dokonce i páru jízdních fotek. Ale neřešme už okolnosti a podívejme se na to, co Eibach dokáže s novým GTI provést.

V prvé řadě jej pochopitelně obdařil upraveným podvozkem. Na výběr zde máte z několika nových komponent, kterým vládnou buď samostatné nové pružiny, snižující vůz o 25 mm vpředu a 20 mm vzadu a dodávající mu pochopitelně o něco tužší charakteristiku. Lepší ale bude v tomto případě sáhnout po celé sadě pružin a tlumičů, které budou pochopitelně lépe sladěny, jinak ale dělají totéž - jak v případě snížení, tak v případě změny charakteristiky odpružení.

Skončit u tohoto, pro Eibach nesporně nejtypičtějšího dua, ale pochopitelně nemusíte. K dispozici je také sada nových stabilizátorů pro obě nápravy, která sestává z adekvátně „nakroucených” trubek o rozměrech 28x4 mm vpředu a 25x4,7 mm vzadu. Eibach v případě jejich použití slibuje více jistoty a také potlačenou tendenci vozu k nedotáčivosti a naopak zvýrazněnou ochotu k přetáčivosti. Jak to bude ve výsledku fungovat, zvláště pak s nevypínatelným ESP auta, je ale otázkou. Trochu tuzerskou sadu rozšiřovacích podložek pak zmíníme jen stručně - rozchod zvětší kol o 24 mm.

Za normálních okolností Eibach touto sadou končí, ale ne v tomto případě. Pomineme-li vizuální modifikace, které dávají tušit, že se přes bílou karoserii přeplazil had politý červeným Hammeritem, jde jednak o kola. O ty se postaral Borbet, konkrétně jde o typ CW2 o rozměrech 8,5x19" s ET45, které obouvají pneumatiky ContiSportContact 5P o rozměrech 225/35 R19.

To zajímavější se ale skrývá pod kapotou, což je místo, kterému se jinak úpravce zavěšení vyhýbá zcela zásadně. Na „svém” Golfu GTI ale nechal vyřádit firmy HJS a Wetterau, které motor obdařily novým výfukovým potrubím, katalyzátorem s vyšší průchodností a novým řídícím software motoru, což se dohromady postaralo o navýšení výkonu ze standardních 160 kW (220 koní) až na 209 kW (284 koní). Výslednou dynamiku nikdo z dotčených nezveřejnil, s ohledem na hmotnost vozu ale určitě nebude marná...

Teď už jen dodat, na kolik vás tyhle novinky vyjdou. Za samotné pružiny vám Eibach vyúčtuje 219 Eur (všechny ceny jsou s německou DPH), pružiny s tlumiči přijdou na 897 Eur a stabilizátory na 460 Eur. Podložky stojí jako obvykle 107 Eur, kompletní úprava motoru pak 2 115,2 Eur. Cena sady kol a pneumatiky není známa, ale bude patrně ze všeho nejdražší. Pokud vás cokoli z toho zaujalo, víte, na koho se obrátit...


Eibach VW Golf VII GTI: tentokrát ho vyladili celý, nabízí až 284 koní - 1 - Eibach VW Golf VII GTI 01Eibach VW Golf VII GTI: tentokrát ho vyladili celý, nabízí až 284 koní - 2 - Eibach VW Golf VII GTI 02Eibach VW Golf VII GTI: tentokrát ho vyladili celý, nabízí až 284 koní - 3 - Eibach VW Golf VII GTI 03Eibach VW Golf VII GTI: tentokrát ho vyladili celý, nabízí až 284 koní - 4 - Eibach VW Golf VII GTI 04Eibach VW Golf VII GTI: tentokrát ho vyladili celý, nabízí až 284 koní - 5 - Eibach VW Golf VII GTI 05
Vyladěný Golf GTI od Eibachu vypadá všelijak, technicky se ale zdá být fit

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše