1 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření

Každé Bugatti Veyron je vzácné, tohle je ale ještě vzácnější, jde o jednu z pouhých dvanácti verzí San Noir. Někdo si jej odvážil dovézt do jedné z třiceti nejchudších zemí světa a bez pozornosti se to neobešlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

1 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření

2.3.2020 | Petr Miler

1 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Každé Bugatti Veyron je vzácné, tohle je ale ještě vzácnější, jde o jednu z pouhých dvanácti verzí San Noir. Někdo si jej odvážil dovézt do jedné z třiceti nejchudších zemí světa a bez pozornosti se to neobešlo.

Asi není místo na světě, kde by si lidé nevšimli Bugatti, v takovém Monaku, amerických velkoměstech nebo v některém z bohatých arabských emirátů to ale stěží vzbudí velké pozdvižení. Když si ovšem tohle auto necháte dodat do africké Zambie, statisticky jedné z třiceti nejchudších zemí světa, můžete se spolehnout, že se to neobejde bez povyku okolí.

Kdo přesně to udělal, není známo, spekuluje se o zámožném jihoafrickém podnikateli zambijského původu. Ať už to ale byl kdokoli, jeho auto se stalo okamžitě středem zájmu. Stačilo vůz vyložit z letadla společnosti Emirates na letišti v Lusace a převést jej přes město a už jej byly plné sociální sítě.

Někteří lidé auta si jen všimli, jiní ale okamžitě upozornili úřady, neboť vůz v hodnotě asi 50 milionů korun si v takové zemi nemůže dovolit téměř nikdo. A úřady neváhaly a okamžitě zasáhly - komise pro boj proti drogám v podezření, že prostředky na auto pochází z trestné činnosti, Bugatti okamžitě zabavila a případ dále šetří.

Pochopitelně existuje naděje, že bylo nabyto legálně - daňový úřad už potvrdil, že všechny poplatky spojené s dovozem auta do země byly řádně uhrazeny. Otázkou nyní je, zda tyto peníze pochází z trestné činnosti, nebo nikoli. V druhém případě dávají zambijské zákony úřadům jedinou možnost - auto sešrotovat. A to by byla skutečně smutná podívaná. Nevíme o jiném Veyronu, který by stihl takový osud, toto je navíc vzácné provedení Sang Noir vyrobené v počtu 12 kusů, proto je jeho cena tak vysoká.

Musíme tedy doufat, že k něčemu takovému nedojde. A pokud by se přece jen zjistilo, že auto patří nějakému desperátovi, pak že Zambie bude s to změnit nastavená pravidla a vůz prodat v dobročinné aukci - ve prospěch svůj i samotného Veyronu. Než bude o jeho osudu jasno, se zambijští jen diví, co vlastně majitel chtěl s autem v této zemi dělat. Prý tam neexistuje jediná silnice, na které by bylo možné využít byť jen zlomek jeho dynamického potenciálu.


1 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 1 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 011 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 2 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 021 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 3 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 031 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 4 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 041 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 5 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 051 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 6 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 06
Hned po dovozu Veyronu do Zambi si auta všimli místní a zaplavili Twitter bezpočtem fotek

1 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 7 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 09
Úřady po upozornění hned začaly jednat

1 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 8 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 101 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 9 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 111 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 10 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 121 z 12 vzácných Bugatti Veyron hrozí sešrotování, úřady ho zabavily kvůli podezření - 11 - Bugatti Veyron Sang Noir Zambia zabavene 13
Auto tak bylo zabaveno a pokud se prokáže, že bylo financováno z nelegálně nabytých prostředků, bude zničeno

Zdroje: face2faceafrica, Twitter

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše