Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Audi, BMW a Mercedes dál honí prodeje, nejméně se daří Mnichovu
19.12.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Souboje mezi prémiovými výrobci o prodejní čárky jsou nelítostné. Vedoucí BMW dotahují Audi i Mercedes, které rostou rychleji. Zůstane Mnichov v čele?
Pokud jste si mysleli, že němečtí rivalové na poli luxusních automobilů zakopali válečnou sekeru, nemůžete být dále od pravdy. Nelítostný boj o prvenství se totiž začíná opět vyostřovat. Ještě v březnu bylo podle dřívějších zpráv na čele Audi, které mělo po únorové sumarizaci za první dva měsíce letošního roku na kontě o 383 prodaných kusů více než BMW, celkově 242 400 vozů. Jenomže v průběhu následujících měsíců, kdy jsme šarvátku příliš nesledovali, se mnichovským podařilo vrátit se na čelo peletonu.
Z novějších zpráv vyplývá, že modrobílá roztočená vrtule v říjnu prodala meziročně o šest procent více aut než v loňském roce (celkem 158 953 kusů), což by také poukazovalo na další oživování související se stále se utišující hospodářskou krizí. V Mnichově za takový výsledek vděčí primárně růstem prodejů na hlavních evropských trzích a také zákaznickému zájmu v Číně. Rivalové se však rychle přibližují, neboť jim rostou prodeje ještě rychlejším tempem.
Za stejné období totiž Audi prodalo meziročně o jedenáct procent více automobilů a Mercedes zaregistroval nárůst dokonce třináctiprocentní. S výslednými 146 250, respektive 150 742 kusy se tak oba v říjnu zase posunuly o něco blíže k lídrovi. Proč ale řešit jednotlivý měsíc, když máme statistiku za celých jedenáct uplynulých měsíců letoška. Taková sumarizace nám ukazuje, že rozdíly se smršťují všeobecně.
Vedoucí BMW od ledna do konce listopadu prodalo o 43 tisíc vozů více než druhé Audi, což je možná pěkný výsledek, jenomže ve srovnání s předchozím rokem, kdy rozdíl ve stejném období dosahoval 54 tisíc kusů, už tolik důvodu k radosti v Mnichově nemají. Audi hlásí celosvětový odbyt s dosavadním výsledkem 1,59 milionu prodaných kusů, zatímco BMW má na kontě 1,63 milionu kusů. Třetí Mercedes zatím zákazníkům vydal do listopadu 1,49 milionu aut, což ho dotáhlo na vzdálenost 147 tisíc kusů od prvního místa.
Dotahování současného lídra by podle expertů nemělo v následujícím roce nikterak polevovat, neboť poptávka po prémiových vozech, obzvláště těch z Německa, má zůstat nadále silná. Audi a Mercedes se však chystají na další modelové ofenzivy, které povedou zřejmě k dalšímu ztenčování mezery mezi nimi a BMW.


BMW je současným globálním lídrem v prodejích prémiových modelů aut, rozdíly mezi ním Audi a Mercedesem jsou však stále těsnější
Zdroj: Reuters
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Nejčtenější články
Ideologie nadevše: Největší německý autoklub se postavil proti 96 procentům vlastních členů, nemají elektromobil
2.1.2026
Tesla se zjevně chlubí tím, že vyrobila 900 aut, tak to gratulujeme
2.1.2026
Je skutečně rok 2026 a tento pick-up dostal nový diesel. Je tak silný, že by hnul i s horou v pozadí
2.1.2026
BMW s manuálními převodovkami nekončí. Nechalo si patentovat jejich nové řešení, každého ale potěšit nemusí
2.1.2026
Čínský výrobce vysavačů se nezastaví před ničím, jeho poslední automobilová novinka vypadá jako nejvzácnější Bugatti
2.1.2026
Živá témata na fóru
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 02.01. 10:13 - pavproch
- BMW Divize 02.01. 10:10 - pavproch
- Elektromobily a vse kolem nich 02.01. 09:31 - Truck Daškam
- Rychlodotazy 01.31. 00:15 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 01.30. 18:44 - Truck Daškam
- Fiat a vše kolem nich 01.30. 17:03 - pavproch
- Onboard videa 01.30. 15:24 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 01.30. 13:45 - řidičBOB
