Bláznivý svět? Mercedes se veřejně omlouvá za to, že řekl, že je v létě horko

Pokud máte pocit, že se svět zbláznil, tato událost vás v tom jedině utvrdí. Mercedes se absurdní reakcí některých příznivců nechal vyprovokovat k ještě absurdnější omluvě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bláznivý svět? Mercedes se veřejně omlouvá za to, že řekl, že je v létě horko

3.8.2019 | Petr Miler

Bláznivý svět? Mercedes se veřejně omlouvá za to, že řekl, že je v létě horko

/

Pokud máte pocit, že se svět zbláznil, tato událost vás v tom jedině utvrdí. Mercedes se absurdní reakcí některých příznivců nechal vyprovokovat k ještě absurdnější omluvě.

Dříve globální oteplování, dnes globální změna klimatu je v posledních letech hlavním hybatelem vývoje nejen v automobilovém průmyslu. Pro racionálně uvažujícího člověka je to obtížně akceptovatelná mantra - že se klima mění, je nepochybné, jenže vliv člověka na tuto změnu a jeho možnost s ní vůbec něco provést už nic nepochybného nepředstavují. Snažit se něco změnit k lepšímu je jistě možné tak jako tak, otázkou by ale vždy mělo být, co vše má smysl obětovat v boji, který také nemusí mít žádný efekt.

Naším názorem je, že tato hranice byla ve světě aut už dávno překročena mimo jiné proto, že podíl automobilové dopravy na celkových emisích CO2 ve světě je relativně zanedbatelný. Proč tedy obětovat cokoli dobrého v honbě za procentní snížením procentního podílu? V takovém přístupu lze obtížně spatřovat efektivitu.

S tímto pohledem na věc jsme nepochybně v menšině, a tak jsou většinou společnosti emise CO2 aut považovány za velké zlo a jejich vliv na devastaci planety za jednoznačnou tragédii. Jen za této situace se pak může stát, že se kolem naprosto nevinného marketingového příspěvku automobilky strhne taková historie, že se pak sama firma omlouvá za jednání, ve kterém nebyl jakýkoli zlý úmysl.

Co se přesně stalo? Mercedes na svém Twitteru 1. srpna publikoval tři fotky rudého modelu GLA 45 od AMG s popiskem: „Jako by toto léto nebylo už dost horké, Mercedes-AMG GLA 45 rozpálí věci ještě víc s tímto pálivě červeným lakem.” To je celé a přijde nám to skutečně jako nevinný fórek nenáražející na nic jiného než to, že letošní léto je horké (což je) a že podobné odstíny červené jsou vnímány poněkud ďábelsky (což jsou).

Někteří to tak pochopili, jiní ale začali Mercedes kamenovat za nevhodnou narážku na globální změnu klimatu. Nic takového ale lidé z automobilky neřekli, na nic podobného nenaráželi, hovořili pouze o horkém létě, kterých byl v minulosti nespočet, ať už se nějaká změna klimatu řešila, nebo nikoli. Kdyby tweet třícípé hvězdy obsahoval něco jako: „Venku je letos mimořádně horko, pojďme ještě přiložit 193 gramy CO2 na km v Mercedesu-AMG GLA 45,” byl by to skutečně problematický humor. Ale takto?

Zejména zastánci elektromobility ale nemohli příspěvek Němců vystát a útočili na ně horem i dolem. A lidé z automobilky nakonec situaci neustáli a zveřejnili následující omluvu: „Lidi, to vážně nebyla naše nejlepší hodinka. Upřímně se omlouváme. Tvrdě pracujeme na transformaci naší flotily aut. Našim cílem je CO2-neutrální mobilita.”

Člověk neví, jestli se takovému závěru smát a nebo nad ním brečet. Samozřejmě, hovořit dnes o velkých horkách ze strany jakékoli automobilky může zavánět pověstnými zmínkami o provazu v oběšencově domě, to je ale skutečně celé. Mercedes nikoho a nic nezesměšňoval, jen konstatoval, ze je venku horko a počasí může dále opepřit svým rudě zbarveným, výkonným SUV.

Za to se má někdo omlouvat? Je opravdu bláznivé, pokud už není korektní veřejně říci i to že horké počasí je horké.


Bláznivý svět? Mercedes se veřejně omlouvá za to, že řekl, že je v létě horko - 1 - Mercedes se omlouva ze rekl ze v lete horko 01Bláznivý svět? Mercedes se veřejně omlouvá za to, že řekl, že je v létě horko - 2 - Mercedes se omlouva ze rekl ze v lete horko 02
Mercedes ve svém tweetu řekl jen tolik, že je venku horko a vše doprovodil snímky pálivě rudého GLA 45 od AMG. To ale narazil a nakonec se musel za svá slova omluvit

Bláznivý svět? Mercedes se veřejně omlouvá za to, že řekl, že je v létě horko - 3 - Mercedes se omlouva ze rekl ze v lete horko 03Bláznivý svět? Mercedes se veřejně omlouvá za to, že řekl, že je v létě horko - 4 - Mercedes se omlouva ze rekl ze v lete horko 04Bláznivý svět? Mercedes se veřejně omlouvá za to, že řekl, že je v létě horko - 5 - Mercedes se omlouva ze rekl ze v lete horko 05
Inkriminovaný vůz na třech zveřejněných fotkách

Zdroj: Mercedes-Benz@Twitter

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše