Britové vymysleli spásu pro české silnice. Nikdo jiný už tu cesty asi neopraví

 | 40 příspěvků | 13.6.2018 Mirek Mazal
Reagovat

Nepřihlášený alda

Tohle nefungovalo? https:/.. | 13.6.2018 21:24reagovat
avatar

Tohle nefungovalo? https://www.novinky.cz/domaci/196445-cesky-stroj-na-opravu-s ilnic-budi-velky-zajem.html

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Kolemjdoucí

Dneska jsem videl frezovat.. | 13.6.2018 21:30reagovat
avatar

Dneska jsem videl frezovat silnici 1 tridy a delat novy asfalt v mistech kde nebyla jedina dira ani zaplata ci propadla vozovka. Naprost bezna praxe. Jezdim tam kazdy den a v bezprostredni blyzkosti jsou silnice nizsi tridy ktere pripominaji tankodrom a na kterych si leta nicim auto a nepamatuji si, ze by je nekdo nekdy opravoval. Jsem z toho znechucen, protoze to neni poprve co jsem se s tim setkal. Zkratka jen potrebuji utratit pridelene penize a maji v pravidlech, ze to musi byt silnice 1 tridy, tak seberou klovny asfalt a diry jinde nechaj bez povsimnuti.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jiří

Začátek konce světa,kdy vl.. | 13.6.2018 21:44reagovat
avatar

Začátek konce světa,kdy vlastně začal? Příští generace budou přemýšlet nad tím jak stroje mohli převzít kontrolu nad našimi životy v takové míře,že přijdeme o svobodu a budem pod kontrolou strojů,z cela závislí neschopni se bez nich obejít. Staneme se jejich otroky.

Nepřihlášený

Nás by spasilo, kdyby si P.. | 13.6.2018 21:44reagovat
avatar

Nás by spasilo, kdyby si Prokopec s Mazalem vzali lopaty, šli spravovat silnice a vysrali se tady na to trapné překrucování článků a psaní bulvárních nadpisů.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Než se toto uvede do provo.. | 13.6.2018 21:52reagovat
avatar

Než se toto uvede do provozu,budou naše silnice už jeden velký tankodrom.

Nepřihlášený Jiří

Pro představu své závislos.. | 13.6.2018 21:59reagovat
avatar

Pro představu své závislosti úplně stačí,aby přišel delší výpadek proudu a jsme nahraní. Úplně stačí když vám doma přestane jít internet a nebo přestane téct voda,nebo nejde topení. Každý doma nemá krbovky,v kterých by si mohl zatopit.

Nepřihlášený spěchej pomalu

Než opraví silnice v ČR, d.. | 13.6.2018 22:07reagovat
avatar

Než opraví silnice v ČR, dokončí se okruh kolem Prahy a dostaví síť dálnic, to dřív dojde ropa. Nicméně jsem hrdý na to, že české silnice slouží výrobcům vozů jako testovací polygony a to i s reálným provozem. Mělo by se to uznat jako kulturní dědictví a začlenit do seznamu UNESCO.

Nepřihlášený Láďa

Ono by stačilo pár firem.. | 13.6.2018 23:18reagovat
avatar

Ono by stačilo pár firem co "opravují" silnice vyměnit za firmy , které to umí a možná bychom se divily !

Nepřihlášený ŠIMKO RADIM

Ani milion dronů by na ty.. | 13.6.2018 23:29reagovat
avatar

Ani milion dronů by na ty naše díry nestačil.

Nepřihlášený VlaM

Takže v podstatě jen zaříz.. | 13.6.2018 23:55reagovat
avatar

Takže v podstatě jen zařízení na mapování a evidenci závad, nějakému automatizovanému opravování nevěřím.

K ničemu, cestáři i obce mají silniční závady zmapované dobře, akorát chybějí ty penízky.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Věra

No super.Takže místo ptákú.. | 13.6.2018 23:55reagovat
avatar

No super.Takže místo ptákú na obloze nám budou lítat drony.Pokud se to bude dít v noci...to jako bude uzávěrka?Nebo mi ten dron uhne až se budu drkotat po silnici z práce?Nedej bože,že bude mít závadu na čidle.Naše silnice...hrůza a ostuda.

Nepřihlášený rb

Na YouTube uniklo že Jason.. | 14.6.2018 00:33reagovat
avatar

Na YouTube uniklo že Jason Fenske si koupil elektromobil. To je docela bizardni. Bude vasim pritelem i nadale?

Nepřihlášený

Reakce na: Nás by spasilo, kdyby si P.. | 14.6.2018 07:13reagovat
avatar

Ty nikdy makat nebudou.Prokopce znám.V posilovně se prohlíží jak homokláda to jje tak jediné co umímA krást články a vydávat je jako vlastní

Nepřihlášený Lojzík

V oboru jsem dělal a když.. | 14.6.2018 07:45reagovat
avatar

V oboru jsem dělal a když jsme viděli tyhle státní flákače tak se nám otvírala kudla v kapse. SÚS, BK a WAK, peníze v hajzlu, šupáci, po měsíci se to drolí a po třech vypadává. Hnus za co jsou někteří placení.

Nepřihlášený Roman1

Reakce na: Dneska jsem videl frezovat.. | 14.6.2018 07:50reagovat
avatar

Na 100 % souhlasím s Vaším názorem. Již dlouhodobě pozoruji totéž. Nad tím mrháním penězi na opravách silnic 1. třídy, které to vůbec nepotřebují zůstává rozum stát. V některých úsecích však dokáží silnice "vylepšit" hrubým povrchem tak, že v autě pak není slyšet vlastního slova. Bezpečnost za mokra se zřejmě zvýší, ten hluk ale bývá nesnesitelný.

Nepřihlášený

Další hovadina za učasti.. | 14.6.2018 07:52reagovat
avatar

Další hovadina za učasti dronomanie.

Kdyby se opravovaly silnice postaru tak vydržely .

Když nechavají opravovat silnice uředníci z města nzvednou zdaekze židle aby to zkontrolovaly.

Silnice opravujií za mokra studenou směsí

Když opravuje studenou směsí proč to nedělají když jsou vedra to by samo spojilo.

Nepřihlášený Adam

Reakce na: Takže v podstatě jen zaříz.. | 14.6.2018 07:54reagovat
avatar

To by ty pacienti nesměli půlku peněz rozkrást a za zbylou půlku postavit ten předražený paskvil, co je tady všude k vidění.

Nepřihlášený SUS

Kdyby tu zloději nebyli si.. | 14.6.2018 10:33reagovat
avatar

Kdyby tu zloději nebyli silnice by špatný nebyly.

Kdyby silničáři poctivě pracovali ,silnice by tak

nepraskaly.

Kdyby tu nevládli blbci, měli bychom se jak v ráji.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Mně snad jebne https://ww.. | 14.6.2018 11:27reagovat
avatar

Mně snad jebne

https://www.youtube.com/watch?v=pIwmpvDxZx4

Nepřihlášený B.Cernik

To neni o o dronech ani o.. | 14.6.2018 13:13reagovat
avatar

To neni o o dronech ani o mnozstvi penez, ale o lajdactvi spravcu komunikaci. Uvodni foto to vystihuje dokonale. Neudrzovane krajnice, kde stoji voda, zatece do povrchu vozovky a roztrha cokoliv, obvzlaste v zime. V Rakousku na na lemy drnu a bahna na krajnici v pdostate nenarazitr protoze vedi, ze pak by se na opravach nedoplatili. U nas je ale asi prace s lopatou a skrabkou na tyci prilis nedustojna a nebo je zamer mit silnice rozbite.

Nepřihlášený Pocestný

Nepočítám utrácení peněz z.. | 14.6.2018 15:06reagovat
avatar

Nepočítám utrácení peněz za opravy a "rekonstrukce" silnic ve slušném stavu. To, jak opravují silnice s poškozeným povrchem je na tělesné tresty. Obvykle zaplácnou výmol jen tak, takže se do jara opět vydrolí. Že by prasklinu vyčistili a zaplnili asfaltem stejného typu jako je ten kolem, to by vyžadovalo mít v hlavě něco víc než příživnictví. Jak to dělali cestáři před stoletím?

Nepřihlášený Pocestný

Reakce na: Kdyby tu zloději nebyli si.. | 14.6.2018 15:12reagovat
avatar

Jo, jo. Zlatý k.rvy komunistický! (To často i Cikáni na silnicích pracovali :-)

Nepřihlášený

Reakce na: Dneska jsem videl frezovat.. | 14.6.2018 16:17reagovat
avatar

Potvrzuji, u nás probíhá to samé, spravují naprosto dobré silnice a ty rozbité nechávají být. Velice rádi řeší díry tzv. poléváním - polejí to nějakou směsí asfaltu s šutry a to i tenoučkou prasklinu a vytvoří tam 2m2 humusu, který rozklepe celé auto. Takhle už zničili spoustu dobrých silnic v okolí.

Dále stavějí kruháky na nesmyslných místech. Kruhový objezd může fungovat tam, kde přijíždějí ze všech směru cca stejné počty aut. Ale oni to stavějí i tam, kde je jasná hlavní s x násobným počtem aut. Tam se pak zastaví provoz, protože spousta "řidičů" musí zastavit, než na kruhák vjede. A tvoří se nám pěkné kolony... Je to asi tím, že kruháky dělá někdo jiný než semafory a ten někdo zrovna teď maže víc než ti od semaforů. Tak si už tak tragickou dopravu ve městě ještě zhoršíme...

Neměl by tyhle věci někdo kontrolovat? U nás ve městě to přisuzuji starostovi, který se angažuje ve STAN a na město zvysoka s*r*. Ale spíš to řeší někdo jako SSŽ?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jiří Kubáč

Proboha, viděl vůbec autor.. | 14.6.2018 18:10reagovat
avatar

Proboha, viděl vůbec autor článku aktuální letecké předpisy pro provoz dronů ? Dle UCL takový dron musí obsluhovat DVA lidé a musí jej mít na přímý dohled !!! A máte vůbec představu, kolik by asi stál JEDEN dron s technologií opravy vozovky ?!!! Tohle vypadá jako aprílový žert..... za dané situace nereálná myšlenka... Ježíši....

Nepřihlášený Roman

Hmm, tak mě takovéto zpráv.. | 14.6.2018 18:40reagovat
avatar

Hmm, tak mě takovéto zprávy připomínají jednu mou příhodu: je to asi 5 let, jsem náhodou na internetu narazil, že na jedné americké universitě "testují" sekačku na trávu (pohon minipyrolýzní pec) co z trávy dělá travní pelety, 20% jich spálí pro svůj pohon a zbytek zůstává majiteli. Našel jsem si kontakt, chvíli jsme si dopisovali a přišel příslib, že až budou v komerční fázi, kontaktují mě. ….. asi ztratili adresu nebo co ….. . A nebo chyba v Matrixu!

Nepřihlášený Luděk

Reakce na: Dneska jsem videl frezovat.. | 14.6.2018 19:16reagovat
avatar

To samé trasa Kratonohy - Obědovice - Nové Město. Dá se říci,že předělávají na naše poměry super silnici. Jen pro zajímavost trasa Nový Bydžov - Skochovice. Jeden rok opravili hrubým asfaltem (polití asfaltem a sypané kamínky) některé úseky. Pak celou trasu ,,namalovali". Do dvou týdnů lepili praskliny v asfaltu - 70 % v malování. Následující rok přemalovali a pak zase dělali další úseky hrubým asfaltem. V současné době je cesta bez malování.

Nepřihlášený mf

Nechci zasévat konspirace,.. | 14.6.2018 19:38reagovat
avatar

Nechci zasévat konspirace, ale někdy mně přijde, že se to schválně opravuje nekvalitně, aby se to brzy muselo opravovat znovu z veřejných peněz, oprava se předražila a pánové z radnice se napakovali.

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Potvrzuji, u nás probíhá t.. | 14.6.2018 22:26reagovat
avatar

Bych to řekl jinak - kruhový objezd funguje vždy, i když vypadne elektrika. Semafory akorát zdržují provoz, nějaký dement vymyslel využití systému se smyčkami v silnici, které reagují na přítomnost automobilů. Takže nějaká zelená vlna je dávnou minulostí, ale hlavně, že jsme světoví a nakoupili západní technologii. Kromě toho těm dementům nedošlo, že v noci je svítící semafor akorát na zlost a ještě k tomu žere zbytečně elektriku... Takže třeba v Praze zkusme zjistit, kdo pravidelně vyhrává soutěž o starost o veřejné osvětlení a semafory a kdo tuto firmu vlastní a v které byl nebo stále je politické straně...

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Potvrzuji, u nás probíhá t.. | 14.6.2018 22:36reagovat
avatar

Ohledně těch nespravených silnic - kterýsi zastupitel ve Středočeském kraji přišel na to, jak se opravy silnic dělají a za kolik peněz. Vysoutěží se firma, která pak nedělá nic nebo nějaké to minimum, aby se neřeklo, ale dostává za to nadměrné částky (stovky milionů). Když na to upozornil, byl poslán někam nebo dokonce odejit z funkce... A jakýsi pofidérní audit skončil tím, že je ohledně financování oprav vše v pořádku... Tak co chcete...

A dál - dálnice a silnice I. třídy snad obhospodařuje stát (ŘSD) a ty ostatní patří pod kraje. Což znamená, že na ty I. třídy peníze jsou, ale na ty další už prachy nejsou. Frézování a pokládka nového asfaltu je nutná (já se zatím nesetkal s tím, že by někde opravovali zbytečně, většinou je ta silnice rozbitá a nesplňuje normu po povrch, akorát to v porovnání s těmi okreskami tak nevypadá). Za bolševika vznikl měřící systém, namontovaný na lehký náklaďák (nějaké počítačové vybavení měl uvnitř skříňové nástavby), který pomocí rampy se senzory za jízdy zaznamenává stav vozovky, nějak to pak počítače zpracují a vyhodnotí, jestli je nebo není nutná oprava. Nedávno jsem to auto viděl v akci a docela mě zarazilo, že je to stále stejné auto, akorát na něm zahlodal zub času - ale jak vidět, svému účelu slouží.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Tohle nefungovalo? https:/.. | 14.6.2018 22:41reagovat
avatar

Tehdy to byla velká sláva, ale zatím jsem ten stroj viděl v akci snad jedinkrát. Jeho problém je, že dělá kvalitní opravy, tedy bere kšeft všem těm, co na nekvalitních opravách vydělávají, nemluvě o korupci (viz můj příspěvek níže). Po nějaké době se novináři zajimali, jak se systém uchytil a výrobce smutně řekl, že o něj u nás není zájem...

Nepřihlášený Roman1

Reakce na: Ohledně těch nespravených.. | 15.6.2018 08:06reagovat
avatar

Nesouhlasím s tím, že se opravují pouze ty silnice 1. třídy, které to potřebují. Značné procento těchto silnic se opravuje ve stavu, kdy opravu ani zdaleka nepotřebuje. To že ŘSD prachy má a kraje a obce ne je bohužel pravda. A to je přesně to, co je špatně. Resp. to vypovídá o tom, jak stát debilně přerozděluje peníze.

Nepřihlášený Heffy

Garantuji vám, že u nás by.. | 15.6.2018 08:33reagovat
avatar

Garantuji vám, že u nás by ten dron byl ráno placatý. Přejel by ho polský kamión, zkracující si cestu po okreskách kvůli mýtu.

Nepřihlášený HefyCZ

Reakce na: Tohle nefungovalo? https:/.. | 15.6.2018 14:03reagovat
avatar

Fungovalo, ale nehodilo se to do jejich "byznysplánu".

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Shade

Naše silnice by zachránil.. | 15.6.2018 16:03reagovat
avatar

Naše silnice by zachránil snad jedině crowdfunding-jezdíš denně po nějaké silnici? Štve tě v jakém je stavu? Přispěj na její opravu. Až se vybere dost, silnici opraví. :o)))

Nepřihlášený drbos

kraje se dávno na nějakou.. | 15.6.2018 17:23reagovat
avatar

kraje se dávno na nějakou správu a údržbu vy*raly i sečení nechali na soukromnících takže se neseče nikde, hurá.

Nepřihlášený Aleš

Jasně, vyhodíme peníze za.. | 16.6.2018 08:59reagovat
avatar

Jasně, vyhodíme peníze za drony a pak přijdou nářky, že na opravy těch největších děr není ani koruna. Po té někoho napadne, že i v té nejodlehlejší p.deli se nainstaluje úsekové měření pro bezpečnost ovčanů, aby nejaké peníze natekly zpět. A vše opět zaplatíme my.

Nepřihlášený OldCar

Tak to je dobry sci-fi, ha.. | 16.6.2018 16:46reagovat
avatar

Tak to je dobry sci-fi, haha. Za par let bude Evropa s Anglii a Francii v cele jedna velka no-go zona a bude se tu jezdit leda tak na velbloudech.

Nepřihlášený alda

Reakce na: Fungovalo, ale nehodilo se.. | 16.6.2018 20:41reagovat
avatar

Tak to jo. Byl jsem tehdy hrdý na český "fištrón"...Zdá se, že skutečně zemi ovládají blbci ( ne však hlupáci), kterým na srdci leží jen zisk. Smutné... Za těch skoro třicet let po komunismu bychom byli asi opravdu na úrovni Německa, jak předpovídali, jenže zapomněli přitom na čecháčství a na chorobnou touhu po zisku...

Nepřihlášený bob

To je tak, když o tom píšo.. | 28.6.2018 10:22reagovat
avatar

To je tak, když o tom píšou novináři bez znalostí souvislostí a hloubky problematiky. V Anglii mají naprosto jiné klimatické podmínky, nemají kopcovitý terén, atd. Porovnávají zcela jiné krajiny. Taky je to o penězích, oni operují naprosto s jinými penězi, přitom rozloha zemí není tak odlišná. Také jsme tranzitní zemí, přes nás proteče doprava velké části Evropy. Jinak Anglii mám nekolikrát projetou a nejsem přesvědčený, že by dělali cokoli lépe než u nás.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše