Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád

Dosud to bylo tvrzení proti tvrzení, teď jde o víc. Nespokojený propuštěný zaměstnanec si z firmy odnesl spoustu tajných informací, včetně fotek z výroby.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád

16.8.2018 | Mirek Mazal

Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dosud to bylo tvrzení proti tvrzení, teď jde o víc. Nespokojený propuštěný zaměstnanec si z firmy odnesl spoustu tajných informací, včetně fotek z výroby.

Martin Tripp je bývalým zaměstnancem Tesly, kterou neopustil zrovna v dobrém. Byl propuštěn a dokonce se pustil do křížku se samotným Elonem Muskem. Došlo až na žalobu či obviňování ze sabotáže a jejich vzájemným sympatiím jistě nepřidá odtajnění neveřejných skutečností, které prozradily interní postupy používané v továrně.

Tripp ve snaze podpořit svá tvrzení o dlouhodobě neřešených problémech s kvalitou výroby zveřejnil na sociálních sítích sadu fotografií přímo z výroby. Elon Musk je jistě neuvidí rád, neboť je na zachycena spousta neduhů, které automobilka popírá. Vidíme například poškozenou baterii, kterou musí pracovník ručně opravit, aby mohla být použita v automobilu. Zvednutý plastový kryt je nutné manuálně odříznout a nasadit nový, ale nikdy nedojde k dokonalému očištění, proto mezi bateriovými články zůstávají nečistoty a zbytky pilin. Důkaz ve formě fotek je doplněn o soupis identifikačních čísel elektromobilů, které jsou vybaveny závadnými díly.

Další foto chladících prvků ukazuje pokroucené součástky na výrobní lince, které by se měly používat jen v rovném tvaru. Nedaří se ani řádně sestavovat zásobníky, do kterých se vkládají samotné články. Jak tvrdí Martin, za jednu směnu se jich vyrobí 450 - 700 špatných. Na snímku jsou označeny červenou barvou, žlutou mají ty, které ještě mohou být opraveny.

Tyto záběry mají potvrzovat, jak amatérská výroba Tesel je a že se při ní příliš nehledí na kvalitu ani bezpečnost. Snímky dále nabízí náhled na prostranství za budovou. Tesla tvrdí, že vzniklý odpad je ukládán do skladů s řízenou teplotou, místo toho vidíme nepořádek na volné ploše. Vedle hromady nepotřebných zbytků stojí naložené kontejnery, které na otevřeném parkovišti čekají na odvoz.

Automobilka na svého bývalého technologa podala v červnu žalobu za krádež informací. „Jsem obětním beránkem, protože jsem poskytl informace, které jsou naprosto pravdivé. Snaží se udělat vše pro to, aby mě umlčeli,“ řekl Tripp. Elon Musk se nechal slyšet, že údajný sabotér může být zástupcem někoho z dlouhého seznamu organizací, které chtějí Teslu zničit.

Oba pánové si vyměnili několik e-mailů a jejich obsahem není nic přátelského. Podrážděné reakce automobilky naznačují, že tady nejde o málo, fotografie čtyřicetiletého Trippa pak jeho tvrzení podporují minimálně v tom smyslu, že neblouzní, problémy nepochybně existují. Jak moc jsou vážné a jak dobře či špatně byly automobilkou řešeny, to je zatím předčasné soudit. Rozlousknout tuto kauzu bude muset zřejmě až nezávislý soud - cesta k mimosoudnímu řešení sporu je i po těchto odhaleních patrně definitivně uzavřena.


Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 1 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 01Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 2 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 02Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 3 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 03Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 4 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 04Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 5 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 05Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 6 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 06Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 7 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 07Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 8 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 08Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 9 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 09Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 10 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 10Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 11 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 11Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 12 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 12Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 13 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 13Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 14 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 14Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 15 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 15Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 16 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 16Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 17 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 17Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 18 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 18Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 19 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 19Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 20 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 20Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 21 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 21Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 22 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 22Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 23 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 23Bývalý zaměstnanec Tesly zveřejnil tajné fotky z výroby, Elon Musk je neuvidí rád - 24 - Tesla zakulisni fotografie vyroby 24
Bývalý technolog Tesly Martin Tripp zveřejnil dosud tajné snímky z výroby Tesly. Nic pěkného neukazují, závažnost těchto odhalení ale nelze z pouhých snímků posoudit

Zdroj: Martin Tripp@Twitter

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.