Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda

Na první pohled je to úplně obyčejný bílý Fiat Ducato, kterých jezdí po silnicích nespočet. Důkladná kontrola ale odhalila speciální tlačítka ovládající zbraň proti pronásledujícím vozům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda

17.2.2019 | Mirek Mazal

Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda

/

Na první pohled je to úplně obyčejný bílý Fiat Ducato, kterých jezdí po silnicích nespočet. Důkladná kontrola ale odhalila speciální tlačítka ovládající zbraň proti pronásledujícím vozům.

Pohraniční hlídka monitorující území poblíž polsko-běloruské hranice zaregistrovala podezřelou dodávku bez řidiče. Opuštěný Fiat Ducato stál na krajnici, proto se policisté dlouho nerozmýšleli a provedli preventivní kontrolu. Nebyla marná, tento zákrok alespoň na chvíli přetnul pašeráckou nit nelegálních dovozců tabáku.

Při prohlídce nenápadně vypadající dodávky se rychle ukázalo, že na kraji silnice stál vůz dobře vybavené zločinecké organizace. V nákladovém prostoru bílého Fiatu pohraničníci nalezli běloruské cigarety naskládané až po strop zvýšené nástavby. Kromě kontrabandu důstojníci odhalili registrační značky patřící úplně jinému vozidlu.

Během dalšího zkoumání zaujala zvláštní konstrukce krytu nad zadní nápravou, která neodpovídala sériovému provedení. Při prohlídce interiéru pak byla nalezena tři tlačítka nalevo od volantu. Domontované přepínače dálkově ovládaly trojici výklopných schránek, kam pašeráci nacpali železné ježky. Ostré předměty sloužily jako zbraň proti pronásledování, přesně jako ve správném akčním filmu s agentem 007.

Řidič levou rukou mohl snadno otevřít kovová dvířka a ostré hroty by se vysypaly na zem přímo pod kola policejního vozu. Pokud by to neklaplo napoprvé, řidič měl ještě další dva pokusy, jak pronásledujícím autům prorazit pneumatiky.

Preventivní obrana napovídá, že pašované cigarety se v autě neobjevily náhodou. Součet hodnoty zabaveného nákladu teprve ukázal měřítko tajně přepravovaného zboží. V autě bylo napočítáno více než 115 tisíc balení cigaret s celkovou hodnotou téměř 1 700 000 zlotých (10,2 milionu Kč). Policisté zahájili pátrání po řidiči a majiteli vozidla, zatím bezvýsledně.


Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 1 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 01Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 2 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 02Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 3 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 03Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 4 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 04Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 5 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 05Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 6 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 06Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 7 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 07Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 8 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 08Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 9 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 09Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 10 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 10Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 11 - Fiat Ducato pasovani cigaret Polsko 11Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 12 - Fiat Ducato vybava jak z auta Jamese Bonda 01Celníci našli v nenápadné dodávce skrytou zbraň jak z aut Jamese Bonda - 13 - Fiat Ducato vybava jak z auta Jamese Bonda 02
Fiat Ducato vypadá zcela sériově, ale v zadní části podvozku se skrývaly dálkově ovládané schránky s železnými ježky, které měly při pronásledování zneškodnit auta policie

Zdroj: Straż Graniczna@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše