Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě

Jsou auta, která si tradičně drží cenu i jako docela staré ojetiny, o Golfu VII TDI to ale momentálně neplatí. Spuštění výroby nové generace a přetrvávající dieselová skepse v Německu zatřásly cenami ojetin.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě

22.11.2019 | Mirek Mazal

Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jsou auta, která si tradičně drží cenu i jako docela staré ojetiny, o Golfu VII TDI to ale momentálně neplatí. Spuštění výroby nové generace a přetrvávající dieselová skepse v Německu zatřásly cenami ojetin.

Volkswagen před měsícem odhalil novou generaci stěžejního modelu Golf. Normálně to znamená jen tolik, že VW může přepočítávat desetitisíce ničím nepodmíněných objednávek zbrusu nového modelu, letos se k tomu ale přidává ještě jeden, u Golfu ne zcela obvyklý jev. Po premiéře novinky totiž začaly rychle klesat ceny starších ročníků dosud aktuální sedmé generace vozu, a to v dieselových verzích.

Jistě se to neděje všude, ale v Německu, tradičně největším odbytišti Golfů všeho druhu, to vzhledem k tamní naftové skepsi nastalo. Nedokážeme si to vysvětlil jinak než tím, že dosavadní majitelé Golfů TDI, které v tamních prodejích sedmé generace jasně převažovaly, vyrazili pro nový model a v bazaru nabídli ten stávající. Německá poptávka po ojetých dieselech je ale relativně nízká, to způsobuje přetlak na straně nabídky a pokles cen vozů z druhé ruky. V Německu tak spadla hodnota tří- až čtyřletých Golfů TDI na polovinu původních cen a netýká se to jen obyčejných verzí. Stejné následky debutu nástupce pocítila výkonnější varianta GTD.

Výborný cestovatel na dlouhé tratě starý čtyři roky tak vychází klidně na 14 989 Eur (388 tisíc Kč). Relativně rychlý, přitom úsporný a pohodlný kombík s manuálem a nájezdem 98 419 kilometrů je lákavé zboží po prvním vlastníkovi. Polovina ceny nového kusu stačí na hnědou metalízu, xenony, litá kola, vyhřívané sedačky, dvouzónovou automatickou klimatizaci a manuál spojený s dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 135 kW (184 koní).

Příznivci kompaktnějšího provedení Golfu mohli volit třídveřovou verzi taktéž z roku 2015 s nájezdem 99 950 kilometrů. Trochu akčnější černý hatchback má proti hnědému kombi ještě navíc větší kola, multimediální balíček infotainmentu a o deset centů vyšší cenu 14 999 Eur (388 tisíc Kč). Jeden z nejlepších kompaktů vůbec se stovkou pod osm sekund a spotřebou okolo pěti litrů je za takových cenových podmínek skutečným lákadlem.


Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 1 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 01Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 2 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 02Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 3 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 03Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 4 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 04Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 5 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 05Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 6 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 06Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 7 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 07Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 8 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 08Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 9 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 09Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 10 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 10Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 11 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 11Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 12 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 12Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 13 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 13
Rodinný Golf GTD předposlední generace stojí teď polovinu

Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 14 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 14Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 15 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 15Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 16 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 16Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 17 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 17Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 18 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 18Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 19 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 19Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 20 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 20Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 21 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 21Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 22 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 22Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 23 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 23Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 24 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 24Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 25 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 25Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 26 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 26Ceny Golfů TDI po odhalení nástupce rychle klesly, i špičkové verze jsou zajímavé koupě - 27 - VW Golf GTD 2015 prodeje v Nemecku foto 27
O nic horší nejsou německé nabídky třídveřových hatchbacků

Zdroje: Auto Bild Mobile.de

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.