Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci

S až absurdní vehemencí pokračují Němci ve vyšetřování případu nešťastného předjíždění českého řidiče kamionu. Na místě činu dokonce nechali zavřít silnici a spustili rekonstrukci jako po vraždě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci

10.3.2019 | Mirek Mazal

Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci

/

S až absurdní vehemencí pokračují Němci ve vyšetřování případu nešťastného předjíždění českého řidiče kamionu. Na místě činu dokonce nechali zavřít silnici a spustili rekonstrukci jako po vraždě.

Předminulý týden nás překvapil postup německých úřadů proti českému řidiči kamionu, který neodhadl předjížděcí manévr a svým jednáním vážně ohrozil ostatní na silnici B12 poblíž Freyungu. Hloupá chyba při řízení nákladní soupravy si nepochybně zasloužila trest, ale evropský zatykač s návrhem na odsouzení za pokus o vraždu překonal veškerá očekávání.

Spolková justice si za razantním postupem stojí a na Valašsko zaslala všechny dokumenty potřebné k zatčení bývalého zaměstnance logistické firmy Mikostar logistics. Na základě oficiální žádosti pak čeští policisté zatkli řidiče kamionu v místě jeho bydliště a nyní čeká v cele na rozhodnutí českých úřadů o extradici.

Němci mezitím pokračují ve vyšetřování a přímo na místě přestupku zorganizovali rekonstrukci případu. Kriminalisté o minulé neděli zabrali celý úsek, kde se český kamion úzce míjel s protijedoucím autobusem. Policie obstarala stejné druhy dopravních prostředků, aby simulace byla vážně autentická. Metr po metru se vozy přiblížily zpomaleně po dráze, která odpovídala nebezpečné jízdě na konci ledna. V jeden okamžik se přesně ukázalo, kolik centimetrů na každé straně dělilo zúčastněné od obávané srážky.

Pořízená fotodokumentace ale ukazuje, že prostoru mezi všemi třemi velkými auty nebylo zase tak málo, jak se z původních kamerových záběrů zdálo. Nešlo tu o centimetry, na silnici se všechny stroje vešly ještě s jistou rezervou, třebaže těsný průjezd nemohl být nic příjemného pro nikoho ze zúčastněných. Vyšetřující policista se pohodlně postavil mezi kola tahačů, což ukazuje desítky centimetrů volného místa mezi kamiony. Ze strany autobusu zůstala také rezerva na případnou korekci volantem. Průjezdy úzkými okreskami často znamenají i těsnější kontakt řidičů velkých aut, což ovšem neznamená, že by chování českého řidiče mělo být přehlédnuto.

Vyšetřovatelé si změřili a zaznamenali všechny informace a mají za úkol vypracovat podrobnou zprávu. Posudek by měl zhodnotit všechny okolnosti, například také rozhled Čecha před zahájením předjíždění. Vyjádření odborníků jako první poslouží státnímu zástupci v Pasově, který rozhodne o dalším postupu. V tuto chvíli je jeho záměr jasný - dostat Čecha do vazby v Německu a postavit jej před tamní soud. Jestli s tím české soudy budou souhlasit, ukáže teprve čas.


Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 1 - Riskantni predjizdeni kamionu dalsi 01Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 2 - Riskantni predjizdeni kamionu dalsi 02Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 3 - Riskantni predjizdeni kamionu dalsi 03Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 4 - Riskantni predjizdeni kamionu dalsi 04Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 5 - Riskantni predjizdeni kamionu dalsi 05Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 6 - Riskantni predjizdeni kamionu dalsi 06
Rekonstrukce riskantního předjíždění, které je zatím posouzeno jako pokus o vraždu, ukázala, že místa mezi auty bylo více, než se zprvu zdálo

Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 7 - Riskantni predjizdeni kamionu 01Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 8 - Riskantni predjizdeni kamionu 02Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 9 - Riskantni predjizdeni kamionu 03Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 10 - Riskantni predjizdeni kamionu 04Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 11 - Riskantni predjizdeni kamionu 05Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 12 - Riskantni predjizdeni kamionu 06Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 13 - Riskantni predjizdeni kamionu 07Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 14 - Riskantni predjizdeni kamionu 08Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 15 - Riskantni predjizdeni kamionu 09Český řidič kamionu byl kvůli špatnému předjíždění zatčen, došlo i na rekonstrukci - 16 - Riskantni predjizdeni kamionu 10
Pohledem palubní kamery vypadal trestuhodný manévr dramatičtěji

Zdroj: Passauer Neue Presse

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše