Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu

Zkusit z pozice amatéra levně vrátit lesk autu, které profíci zavrhli, zní troufale, ale dřívější případy ukázaly, že nemožné to není. Tento pokus je ovšem hodně odvážný, na autě je v pořádku máloco.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu

31.5.2019 | Mirek Mazal

Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zkusit z pozice amatéra levně vrátit lesk autu, které profíci zavrhli, zní troufale, ale dřívější případy ukázaly, že nemožné to není. Tento pokus je ovšem hodně odvážný, na autě je v pořádku máloco.

Otevřené Ferrari 360 v ikonické barvě British Racing Green je vážně nebývalá konfigurace. Ovládat uječený osmiválec 3,6 V8 o výkonu 294 kW (400 koní) na vrcholu 8 500 otáček v tomto hávu musí být balzám na duši automobilového fajnšmekra, jakým je určitě Američan vystupující pod přezdívkou Samcrac.

Tak si říká patří člověk, který se živí jako chovatel slepic, současně jde ale o nadšence do aut, který kus svého automobilového života sdílí s celým světem. Z minulosti je nám známý z úspěšného pokusu zprovoznit vyřazené Audi R8 a v novém projektu se farmář podobným způsobem snaží dostat právě k Ferrari 360, které pořídil v aukci odepsaných aut.

Italský roadster spustil z přepravního kamionu do garáže, kde začala inspekce veškerých poruch. První start doprovázel hrubý rachot z motoru, který, jak se později ukázalo, neměl dostatek oleje. Za pomoci servisního manuálu došlo na doplnění maziva a atmosférický agregát se probudil k životu, specificky zelený supersport se tak mohl vlastní silou přesunout na světlo světa.

Venku Samrac provedl kompletní prohlídku karoserie. Při kontrole našel nepasující díly, drobné škrábance, ohnutou kapotu a celkově zanedbaný lak. Nečekanou investicí se ukázalo prasklé přední sklo za 5 000 dolarů (116 tisíc Kč). Milým překvapením se naopak stal obecně problémový mechanismus stahování plátěné střechy, který zafungoval na první stisknutí uvolněného tlačítka.

Nastal čas vrátit auto do garáže, ale na pokyn zařazení převodovka odmítla poslouchat a k tomu všemu přestal ukazovat otáčkoměr. Samrac s kamarády musel auto odtlačit a hned vzápětí našel problém pomocí diagnostiky. Počítač ukázal množství chyb zapsaných v řídících jednotkách. Při pohledu na odhalené dráty před spolujezdcem není divu, že hlavním problémem celého vozu je elektronika.

První fáze pokusu o záchranu končí hledáním špatné pojistky či vadného senzoru ve spleti trčících drátů. A už podle dosavadního průběhu oprav je jasné, že dostat tento vůz zpátky do formy bude velmi složité, minimálně za přijatelných nákladů. Auto má krom zmíněného poškozenou i část spodku a sám Samrac připouští, že tentokrát si možná vzal příliš velké sousto. Uvidíme příště, na každý pád si obdiv zaslouží každý, kdo se pokusí zachránit jakékoli zajímavé auto před vrakovištěm. Jinam už by toto Ferrari bez intervence automobilového fandy nezamířilo...


Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 1 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 01Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 2 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 02Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 3 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 03Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 4 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 04Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 5 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 05Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 6 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 06Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 7 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 07Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 8 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 08Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 9 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 09Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 10 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 10Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 11 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 11Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 12 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 12Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 13 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 13Chovatel slepic se zkouší levně dostat k Ferrari opravou odepsaného kusu - 14 - Ferrari 360 Spider oprava totalky foto 14
Záchrana levně koupeného, formálně odepsaného Ferrari 360 Spider se ukazuje být tvrdým oříškem

Zdroj: Samrac@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.