Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti

Majitelé různých aut si o sobě myslí různé věci a tento průzkum ukazuje, co přesně. Kdo by čekal, že ti se Škodami o sobě budou uvažovat střízlivě, mýlil by se.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti

12.1.2021 | Petr Miler

Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti

/

Foto: Škoda Auto

Majitelé různých aut si o sobě myslí různé věci a tento průzkum ukazuje, co přesně. Kdo by čekal, že ti se Škodami o sobě budou uvažovat střízlivě, mýlil by se.

Čtyři z deseti majitelů některého modelu mladoboleslavské Škody, alespoň ve Velké Británii, se považují za moudré lidi. To je téměř čtyřikrát více ve srovnání tím, kolik lidí má o sobě má stejné mínění z majitelů Jaguarů. Ukázal to průzkum portálu Cinch, který se nakupování aut po internetu a krom lidí se Škodami a Jaguary proklepl také majitele Audi, Volkswagenů, Mercedesů a BMW.

Majitelé wolfsburských vozů byli s hodnocením vlastní moudrosti řidičům škodovek nejblíže, 27 % se jich prohlásilo za moudré. Stejně se hodnotilo jen 11 % řidičů Jaguarů, 12 % řidičů BMW, 13 % v případě Mercedesu a 14 % lidí za volanty Audi. Rovněž za inteligentní či chytré se označilo nejvíce škodovkářů, 27 procent, oproti 11 procentům v případě Jaguaru a 7 % u BMW.

Naopak za šťastlivce se považuje 38 % řidičů Jaguarů oproti 11 % majitelů vozů Škoda. Násobně více vlastníků Jaguarů se také cítí neobyčejně a že skutečně žijí ve srovnání s řidiči Škod - majitelé mladoboleslavských aut si přijdou skutečně naživu nejméně ze všech zkoumaných značek. Také se téměř nikdo z více než dvou tisíc dotazovaných necítí být okouzlující, u Jaguaru je toto číslo naopak ze všech značek nejvyšší. Stejný poměr platí i u pocitu neobyčejnosti, závisti ostatních a „skutečného žití”. Nejvíce elegánů naopak podle průzkumu jezdí ve vozech Audi.

Vozy BMW „vítězí” v neoblíbenosti. Někteří Britové hovoří o tom, že od doby, kdy jezdí v BMW, ostatní je nenechávají se správně zařadit v zipu nebo třeba mají na voze více oděrek z parkovišť než na minulých vozech. Oproti čtyřem procentům řidičů BMW nemají ostatní v oblibě jen jedno procento řidičů Škod. Nejvíce majitelů bavorských aut se však cítí mladých a nejméně, spolu s Audi, starých. A také jich je hned po Jaguaru nejvíce skutečně naživu.

„Škoda patrně apeluje na praktické potřeby motoristů, kteří se potřebují dostat z bodu A do bodu B včas a spolehlivě,” komentoval výsledky mluvčí Cinch s tím, že majitelé škodovek mají obvykle pocit, že si kupují techniku dražších VW a Audi za nižší cenu. „Ostatní pocity, jako například závist ostatních, náleží spíše řidičům prestižnějších značek. Jaguar pak transformoval svá auta a dokázal se odlišit od Němců tak, že hraje na trochu jinou notu. Majitelé Jaguarů se cítí být více naživu a většími šťastlivci než v případě ostatních prémiových značek,” dodal.

Pokud máte vůz některé z probíraných značek, jistě budete sami nejlépe vědět, jak se cítíte. Čeští zákazníci mohou pochopitelně smýšlet jinak, ale soudě dle vystupování řady z nich - ať už jde o majitele Audi, BMW, Škody nebo VW - to zase takový rozdíl nebude.

Podrobné výsledky průzkumu


Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti - 1 - Co si o sobe mysli majitele aut 2021 tab 01
Výsledky průzkumu ukazují, že si britští majitelé škodovek připadají téměř čtyřikrát moudřejší, než majitelé Jaguarů. Také si ale přijdou staří, lhostejní a neokouzlující. Zdroj dat: Cinch, Grafika: Autoforum.cz

Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti - 2 - Skoda Kodiaq RS 2020 konec 01Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti - 3 - Skoda Kodiaq RS 2020 konec 02Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti - 4 - Skoda Kodiaq RS 2020 konec 03Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti - 5 - Skoda Kodiaq RS 2020 konec 04Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti - 6 - Skoda Kodiaq RS 2020 konec 05Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Škoda zjevně není znakem skromnosti - 7 - Skoda Kodiaq RS 2020 konec 06
Koupit si Škodu je chytré a moudré, myslí si... ti, co si ji sami koupili. Foto: Škoda Auto

Zdroj: Cinch

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše