Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí

Pokud v Muskově případě čekáte bydlení v domě našlapaném moderní technikou, pojetí jeho domu vás asi překvapí. Architektonicky je moderní je, jinak je ale relativně skromný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí

12.2.2019 | Mirek Mazal

Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí

/

Pokud v Muskově případě čekáte bydlení v domě našlapaném moderní technikou, pojetí jeho domu vás asi překvapí. Architektonicky je moderní je, jinak je ale relativně skromný.

Jméno Elona Muska rezonuje v našich kruzích nejčastěji v souvislosti s automobilkou Tesla, která je jeho jednoznačně největším aktivem i „žroutem” času. Není to ale jediná věc, které se tento poněkud hyperaktivní Američan jihoafrického původu věnuje. Muž, který zbohatl jako jeden ze zakladatelů PayPalu, se dnes zabývá kde čím od vývoje meziplanetárních raket až po stavbu podzemních tunelů, což je mimochodem firma, pod kterou spadla i výroba „plamenometů”.

Musk se snaží změnit svět, ale jako každý smrtelník také investuje do sebe a svého života. Jeho majetek zahrnuje řadu nemovitostí umístěných na nejlepších pozemcích a jednu z nich se nyní rozhodl prodat. Jde o vilu, kterou koupil před šesti lety s bývalou ženou Talulah Riley za 3,2 milionu dolarů (73 milionů Kč), dnes chce za její prodej utržit nejméně 4,5 milionu amerických dolarů (103 milionů Kč). Pro normálního smrtelníka divoké sumy, tohle ale vážně není obyčejný dům.

Moderně pojatá stavba je obklopena živým plotem k zajištění soukromí. Uvnitř jsou čtyři ložnice a tři koupelny, Musk po starostech s Modelem 3 možná využil k uklidnění privátní wellness anebo velký bazén. Hranaté tvary vnitřního uspořádání uznávají pravý úhel a kvalitní materiál jako základní architektonické prvky, přílišnou okázalost ale tomuto orlímu hnízdu svého druhu nelze vyčítat.

Na výšku drobná nemovitost se nachází na kopci v lokalitě Brentwood blízko oceánu a na dohled od Los Angeles. Velkoměsto je z terasy jako na dlani, přesto si Musk pro další bydlení vybral jinou adresu - na jeho jméno je ostatnĚ napsáno i několik okázalejších paláců.

Prodávaný dům dostala do správy realitní kancelář Hilton & Hyland, která se postarala i o působivou videoprohlídku. Tu i celou nabídku berte spíše jako možnost nahlédnout do soukromí Elona Muska, které si jinak docela přísně střeží, ale pochopitelně - pokud byste se zrovna stěhovali do L.A. a měli po kapsách zbytných 100 milionů korun, proč nebydlet v zajímavém domě se slavným předchozím majitelem...


Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 1 - Elon Musk prodava svuj dum 01Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 2 - Elon Musk prodava svuj dum 02Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 3 - Elon Musk prodava svuj dum 03Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 4 - Elon Musk prodava svuj dum 04Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 5 - Elon Musk prodava svuj dum 05Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 6 - Elon Musk prodava svuj dum 06Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 7 - Elon Musk prodava svuj dum 07Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 8 - Elon Musk prodava svuj dum 08Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 9 - Elon Musk prodava svuj dum 09Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 10 - Elon Musk prodava svuj dum 10Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 11 - Elon Musk prodava svuj dum 11Elon Musk prodává svůj dům za 103 milionů Kč, vkus mu rozhodně nechybí - 12 - Elon Musk prodava svuj dum 12
Takto bydlel Elon Musk v době, kdy byl ženatý s britskou herečkou Talulah Riley. Dnes svůj dům prodává za 102 milionů korun

Zdroj: Hilton Hyland

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše