Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal

Na zdánlivě zbytečnou otázku odpověděl Elon Musk se vší vážností a popsal, jaká auta a jakým způsobem aktuálně používá. Že se jedná výlučně o Tesly, opravdu nepřekvapí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal

23.7.2019 | Mirek Mazal

Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal

/

Na zdánlivě zbytečnou otázku odpověděl Elon Musk se vší vážností a popsal, jaká auta a jakým způsobem aktuálně používá. Že se jedná výlučně o Tesly, opravdu nepřekvapí.

To, že Elon Musk pochází z Jihoafrické republiky, se moc neví, ovšem zdůrazňovat jeho napojení na mnoho velkolepých podnikatelských aktivit by bylo nošením dříví do lesa. Dnes osmačtyřicetiletý vizionář stojí za ne vždy ziskovými, ale snad bez výjimky viditelnými firmami, jako jsou SpaceX, Boring Company a především Tesla.

Poslední jmenovaná automobilka otřásá automobilovou veřejností každým dnem. Okolo americké firmy se pořád něco děje, ať už v pozitivním, nebo negativním smyslu slova. Kritické ohlasy sám Musk nezřídka komentuje na Twitteru, tentokrát se jej ale touto cestou jeden z jeho příznivců zeptal na zdánlivě zbytečnou otázku: Čím teď vlastně jezdí? A Musk neváhal detailně odpovědět.

Napětí asi nemá smysl předstírat, jde bez výjimky o Tesly. Ale jaké a jakým způsobem je používá? Tomu se pověnujeme níže a před výčtem zmíníme jen tolik, že si je prý pořídil stejně jako jiní zákazníci a nenaordinoval si žádné zvláštní výhody. Nejsme si tedy jisti, že zaměstnanci dokázali při vyřizování objednávky ignorovat, že kupcem je člověk, který je může na minutu vyhodit z práce, ale to už je trochu jiný příběh.

Tesla Model S Performance

Model S Performance je Muskovo nejoblíbenější náčiní z vlastní stáje. „V zásadě řídím výkonný Model S pomocí nejnovější verze počítače FSD. Náš nový posilovač řízení a adaptivní tlumení odpružení jsou skvělé!“ popsal Musk své auto používané pro většinu jízd. Jeho Model S je schopný zrychlit na stovku za 2,4 sekundy, což nemá konkurenci. Maximálně jede rychlostí až 262 km/h a stabilitě ve vysoké rychlosti pomáhají zmíněné adaptivní tlumení Raven. Pohodě za volantem pak nejnovější verze poloautonomního řízení vydaná na začátku tohoto roku.


Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal - 1 - tesla model s p100d 2017 mt rekord 07Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal - 2 - tesla model s p100d 2017 mt rekord 10Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal - 3 - tesla model s p100d 2017 mt rekord 15

Tesla Model 3 Performance

Další přichází na řadu Model 3, který Musk volí, když chce spíše sám řídit, pochopitelně znovu ve vrcholném provedení Performance. Výkonově slabší stroj akceleruje na 97 km/h za 3,2 sekundy. Model 3 má dva nezávislé motory pro dodávání výkonu zvlášť na přední i zadní kola. V případě poruchy jednoho elektromotoru může vůz bezpečně pokračovat v jízdě pomocí druhého agregátu.

Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal - 4 - Tesla Model 3 prvni test Motor Trend 01Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal - 5 - Tesla Model 3 prvni test Motor Trend 05Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal - 6 - Tesla Model 3 prvni test Motor Trend 22

Tesla Model X

Po Modelu X Musk sahá, když cestuje s dětmi, i v jeho případě je ale prý hlavně akcelerace zábavou. Podle automobilky jde o nejbezpečnější crossover na světě a Musk má z různých vztahů hned pět synů. Pochybujeme, že vozí všechny najednou, ale kdyby přece jen, do auta se mu vejdou. Jistě je pak potěší křídlové otevírání dveří či panoramatické střešní okno, později by mohli ocenit zrychlení na stovku za pět sekund.

Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal - 7 - Tesla Model X windshield celni sklo 03Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal - 8 - Tesla Model X windshield celni sklo 06Elon Musk řekl, s jakými teď jezdí auty. Velký poprask nevyvolal, ale zaujal - 9 - Tesla Model X windshield celni sklo 13

Zdroj: Elon Musk@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše