Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává

Věřte nebo ne, ale od chvíle, kdy Jeremy Clarkson neslavně zfackoval Oisina Tymona a vysloužil si tím konec u BBC, brzy uběhne 5 let. A hotel, kde se vše odehrálo, toho chce náležitě využít.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává

18.1.2020 | Petr Miler

Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Věřte nebo ne, ale od chvíle, kdy Jeremy Clarkson neslavně zfackoval Oisina Tymona a vysloužil si tím konec u BBC, brzy uběhne 5 let. A hotel, kde se vše odehrálo, toho chce náležitě využít.

Někteří se musí postarat o hodně velké věci, aby vstoupili do dějin, jiným stačí „vyfasovat” pár facek. To druhé stačilo do té doby absolutně neznámému Oisinu Tymonovi, aby se krátce po 4. březnu roku 2015 stal ze dne na den celosvětově známým mužem. Byl to právě on, kdo se „provinil” večer onoho dne tím, že nezajistil hvězdnému Jeremymu Clarksonovi steak po těžkém dnu natáčení další série Top Gearu. Clarkson pak neudržel nervy na uzdě a bylo vymalováno.

Dodnes vlastně není úplně přesně jasné, co se toho večera stalo a jak moc intenzivní Clarksonovo napadení bylo, tehdejší roztržka ale stačila k tomu, aby Clarkson dostal padáka z BBC a i se svými slavnými kolegy si hledal angažmá jinde. Zbytek už je známá historie, která ve výsledku vedla k tomu, že dnes sledujeme Clarksona bez Top Gearu a Top Gear bez Clarksona.

Slavným (byť asi nechtěně slavným) se díky této události nestal jen Jezzův kolega, ale i místo, kde se vše odehrálo. Šlo o hotel Simonstone Hall v Yorkshire Dales, který na místě dokonce nechal instalovat památní desku informující návštěvníky o tom, že „zde leží kariéra Jeremyho Clarksona u BBC”. A byť jistě už díky tomu nemá o návštěvníky nouze, na celé roztržce se dál snaží vydělat.

Letos 4. března tak pořádá tzv. Památeční steakovou noc, kterou připomene pětileté výročí od výše popsaných událostí. Za zvuku živé hudby tak bude hostům servírováno občerstvení a budou si moci společně vzpomínat na doby začátku konce jedné Clarksonovy éry. Bizarní věc, pokud byste se ptali na naše pocity. Tehdejší události se ale dočkaly takové medializace po celém světě, že by pro hotel byla skoro škoda nechat je upadnout v zapomnění.


Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává - 1 - Simonstone Hall Hotel Jeremy Clarkson fracas oslava 01Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává - 2 - Simonstone Hall Hotel Jeremy Clarkson fracas oslava 02Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává - 3 - Simonstone Hall Hotel Jeremy Clarkson fracas oslava 03Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává - 4 - Simonstone Hall Hotel Jeremy Clarkson fracas oslava 04Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává - 5 - Simonstone Hall Hotel Jeremy Clarkson fracas oslava 05Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává - 6 - Simonstone Hall Hotel Jeremy Clarkson fracas oslava 06Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává - 7 - Simonstone Hall Hotel Jeremy Clarkson fracas oslava 07
Britský Simonstone Hall Hotel se nejvíce proslavil tím, že v něm Jeremy Clarkson napadl Oisina Tymona

Hotel, ve kterém Clarkson napadl kolegu a skončil v Top Gearu, na této události dál vydělává - 8 - Simonstone Hall Hotel Jeremy Clarkson fracas oslava 08
A tak se dnes hrdě chlubí právě tím, letos dokonce pořádá oslavu pětiletého výročí těchto událostí

Zdroj: Simonstone Hall Hotel@Facebook

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.