Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak

Můžete si nechat namontovat zámek řadicí páky. A taky můžete své nové auto polepit fólií, které mu dá vzhled zrezivělého. Mate to i policii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak

6.7.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Můžete si nechat namontovat zámek řadicí páky. A taky můžete své nové auto polepit fólií, které mu dá vzhled zrezivělého. Mate to i policii.

Způsobů, jak chránit své auto před zloději, je spousta. Můžete si nechat nainstalovat třeba zámek řadicí páky, alarm anebo parkovat někde pod zámkem. Nebo můžete auto pro zloděje udělat co nejméně atraktivní, jako majitel tohoto původně černého Volkswagenu Transporter z Glasgow. I když to tak nemusí vypadat, je to nový stroj - resp. byl, když se této úpravy dočkal.

Firma Clyde Wraps se postarala o pokrytí celé karoserie této dodávky fólií, díky které vůz vypadá, že na něm není jediný nezrezivělý panel karoserie. A „rzi” tu není vůbec málo, žádné bublinky či malé dírky zespod na prazích, vypadá to, že byste do plechů udělali díru prstem. Nejen na fotkách, ale i ve skutečnosti to vypadá dost věrohodně - netrvalo údajně ani tři dny od převzetí hotového auta a majitele zastavila policie právě kvůli jeho technickém stavu.

Lze nicméně podotknout, že to firma Clyde Wraps možná trochu přehnala. Narážíme zejména na plastové díly jako nárazníky, kryty zrcátek a zadní spoiler - ty asi reznout nebudou, jsou-li z plastu. A celkově, když se na fotografie díváte déle, poznáte, že to není skutečně rezivé auto. Jenže při letmém pohledu to vážně jako fólie nevypadá a to byl záměr.

Jak bude tahle úprava fungovat jako repelent nenechavců, je otázkou, protože se jí dostává značné pozornosti v různých médiích, ať už britských nebo světových. I kdyby ale někdo takovéto auto ukradl, velmi snadno by bylo k nalezení. Ovšem, pokud by zloději fólie rychle nestáhli nebo stroj rovnou nerozebrali na náhradní díly.

Takovýto polep auta nicméně není v katalogu, designér firmy Clyde Wraps jej tvořil zakázkově, takže asi nebyl ani úplně levný. Podle dostupných informací jsou všechny fólie používané touto firmou jednoduše odstranitelné, a vozu tak lze snadno navrátit původní vzhled. Pokud tedy majitele rez omrzí, může ji nechat odstranit velmi snadno, mnohem snáze a levněji, než kdyby byla skutečná. Pokud by vás tahle věc zaujala, pravděpodobně vám s podobnou úpravou rád pomůže některá z českých firem...


Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 1 - vw t5 s rezivou folii 01Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 2 - vw t5 s rezivou folii 02Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 3 - vw t5 s rezivou folii 03Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 4 - vw t5 s rezivou folii 04Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 5 - vw t5 s rezivou folii 05

Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 6 - vw t5 s rezivou folii 06Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 7 - vw t5 s rezivou folii 07Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 8 - vw t5 s rezivou folii 08Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 9 - vw t5 s rezivou folii 09Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 10 - vw t5 s rezivou folii 10Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 11 - vw t5 s rezivou folii 11Jak uchránit auto před zloději? Fólie z něj udělá rezivý vrak - 12 - vw t5 s rezivou folii 12
Unikátní fólie dává tomuto Transporteru vzhled komplentě zrezivělého auta

Zdroj: Clyde Wraps

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše