Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní

Nejde o pancéřovanou, výkonnou, ani bůh ví jak dobře vybavenou verzi a cena tady není překlep, za 8 let starý Superb chce někdo víc než za naprostou většinu nových. Skrývá totiž zvláštní konverzi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní

31.10.2020 | Mirek Mazal

Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní

/

Foto: Škoda Auto

Nejde o pancéřovanou, výkonnou, ani bůh ví jak dobře vybavenou verzi a cena tady není překlep, za 8 let starý Superb chce někdo víc než za naprostou většinu nových. Skrývá totiž zvláštní konverzi.

Na domácím trhu s ojetými vozy si Škody drží cenu jako auta málokteré jiné značky, to je dobře známá věc. Špatně si škodovky v tomto směru nevedou ani v sousedním Německu, přesto zarazí, když při pročítání inzerce ojetých aut najdete mezi vůbec nejdražšími Škodami osm let starý Superb předchozí generace (navíc před faceliftem) se 70 tisíci kilometry na tachometru. Jako první vás napadne, že jde o překlep, jenže nejde. Auto, na jehož nabídku směřuje zdrojový odkaz, skutečně stojí skoro 1,5 milionu korun a má to důvod, který není na první pohled vůbec patrný.

Radost udělá těm, se kterými se život jinak nemazlil. Jde totiž o profesionálně upravené provedení pro samostatnou přepravu vozíčkářů, kterým tento Superb Combi doslova podává pomocnou rukou. V kufru má hydraulicky poháněné rameno, které asistuje řidiči odkázanému na invalidní vozík. Elektrická páka se stará o přistavení a naopak uložení vozíku tak, aby nebylo třeba asistence kohokoli jiného.

To je velmi šikovné a dost neobvyklé. Pod přestavbu se podepsala německá společnost Mobireha, která umí jakékoli vhodné sériové auto přestavět na prostředek pomáhající fyzicky znevýhodněným majitelům, kteří nemají nebo nechtějí nepřetržitou asistenci. Úprava se pochopitelně týká i ovládání vozu a prostoru pro řidiče vůbec. V autě jsou jiná sedadla, která jsou přizpůsobena tak, aby se dokázala otáčet a vysunout nahoru i do strany. Dále pochopitelně nechybí ruční ovládání brzda a plynu a samozřejmě automatická převodovka - to vše pomáhá řídit bez zapojení nohou.

Ojetý Superb II v této úpravě opravdu nevyjde levně, zvláště když uvážíme, že pod kapotou tohoto kombíku je pouze dvoulitrový turbodiesel o výkonu 125 kW (170 koní) a uvnitř sice solidní, ale nijak zvlášť vyšperkovaná výbava Elegance. Přestavba tedy musela být velmi nákladná, ale pro kohokoli s vážným hendikepem je jistě velmi příjemné moci se někam přepravit, aniž by kohokoli žádal o pomoc. Inu, zdraví si za peníze nikdo nekoupí, ale o něco snadnější život zjevně pořídit lze.


Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 1 - Skoda Superb II Combi oficialni 01Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 2 - Skoda Superb II Combi oficialni 02Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 3 - Skoda Superb II Combi oficialni 03Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 4 - Skoda Superb II Combi oficialni 04Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 5 - Skoda Superb II Combi oficialni 05Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 6 - Skoda Superb II Combi oficialni 06Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 7 - Skoda Superb II Combi oficialni 07Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 8 - Skoda Superb II Combi oficialni 08Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 9 - Skoda Superb II Combi oficialni 09
Stejně jako sériový Superb II Combi vypadá jedinečná škodovka prodávaná v Německu. Ilustrační foto: Škoda Auto

Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 10 - Skoda Octavia III EDAG oficialni 01Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 11 - Skoda Octavia III EDAG oficialni 02Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 12 - Skoda Octavia III EDAG oficialni 03Jedna z nejdražších Škod v prodeji je 8 let starý Superb, je ale opravdu zvláštní - 13 - Skoda Octavia III EDAG oficialni 04
Ve skutečnosti jde ale o speciál pro (bohaté) vozíčkáře, který si umí sám uložit vozík podobně jako tato Octavia II v úpravě firmy EDAG. Ilustrační foto: EDAG

Zdroj: Mobile

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše