Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Jon Olsson ukázal své nové auto, vrátil se k Audi RS6. Hned ho ukradli, jako to první
26.2.2020 | Mirek Mazal
Před pěti lety bylo ukradeno a záhy zpopelněno neslavnější Audi RS6 na světě, speciál Jona Olsson o výkonu 1 000 koní. Nyní se Olsson k témuž aut vrátil v jeho nové generaci a ukradli ho zas.
Historie se opakuje, říká se. Kromě důležitějších podobností dřívějšího a současného dění si můžeme všímat i méně závažných událostí, které nápadně připomínají již jednou zažité. Své by o tom mohl vyprávět slavný lyžař a dnes úspěšný podnikatel Jon Olsson, který je nám známý hlavně jako trochu potrhlý automobilový fanatik.
Původem švédský fanoušek silných motorů se poprvé výrazně proslavil mezi podobně postiženými jedinci prostřednictvím 1000koňového Audi RS6 DTM. Brutální kombík s boxem na střeše byl doménou Olssona, dokud on sám vůz neprodal do Nizozemska. Tam ale bylo auto ukradeno a následně zapáleno.
Olsson časem vystřídal řadu jiných, podobně zvrhlých dopravních prostředků, ale Audi RS6 zůstalo v paměti jako multifunkční extrém pro celou rodinu. Lyžař se tak k tomuto stroji nedávno vrátil a před pár dny ho vyrazil ukázat fanouškům v rodném Švédsku, kde jej nechával upravit.
Tuneři dostali pokyn vydolovat ze stíhacího expresu co nejvíc po stránce jízdních vlastností bez ohledu na konečný účet. Firma Stertman Motorsport tak dokázala v první fázi vydolovat z motoru cca 800 koní (585 kW), každopádně po plánované instalaci nových turbodmychadel by se výkon mohl dostat k bájné hranici jednoho tisíce koní (735 kW).
Strakaté Audi dostalo typickou kamufláž Olssonových aut, a velmi tak připomíná první verzi DTM. Chybí jen rozšířený bodykit - byl prý moc nepraktický. Novinka nápadně kopíruje svého předchůdce i se zájmem zlodějů, protože nedlouho po představení hotového auta byla opět ukradena.
Tentokrát vše neskončilo zapálením auta v podzemních garážích, o drama ale stejně nebylo nouze. Švédska policie nasadila všechny pátrací složky včetně vrtulníku a nakonec zadržela čtyři podezřelé osoby. Zatčení ale předcházela dlouhá honička, při níž byly použity zátarasy a došlo i na pronásledování lesem. Na další detaily si zatím musíme počkat.
Dopadení putovali do cely předběžného zadržení a auto je nyní v držení policie kvůli dalšímu vyšetřování. Prý není zásadně poškozené, a tak nemile překvapený Olsson poděkoval všem zúčastněným za rychlou operaci s dobrým koncem. Výstřední auto by mělo dál fungovat podle prvotních představ majitele, zloději snad skončí na dlouho za mřížemi.














Jon Olsson si převzal nové Audi RS6 Avant







Nejoblíbenější model si opět vyšperkoval tak, že mu nemohli odolat naivní zloději
Zdroje: Expressen.se, [https://www.instagram.com/jonolsson1/ Jon Olsson@Instagram], Jon Olsson@Youtube
Bleskovky
Automobilka v roce 2021 ohlásila čistě elektrickou budoucnost, teď uspořádala „Den motorů V6”
včera
Radar zachytil KITT z Knight Ridera, jak jede městem o 44 procent vyšší než povolenou rychlostí, i když měl stát v muzeu
9.5.2026
Hvězda dnes už mrtvé show otestovala nejnovější brutalitu autora McLarenu F1 na okruhu Top Gearu, je doteď v šoku z jejího chování
8.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Marc Márquez úspěšně podstoupil v Madridu operaci nohy a ramene včera 21:30
- Le Mans: Aprilia-Show zajistili Martin, Bezz & Ogura včera 15:24
- Salač v Le Mans nejlepší závod sezóny; v cíli devátý včera 14:00
- Prvním dnešním vítězem Quiles včera 13:00
- Martin vyhrál Sprint Race, Marquez po crashi out 9.5.2026
Nejčtenější články
Mercedes propustil skoro všechny lidi, kteří u něj vyráběli motory V12, zákazníci si teď mohou nový velký motor poskládat sami
12.4.2026
Brutální nový Aston Martin nevypadá jako nic, co už známe. Tajuplný stroj natočili při vývoji, připomíná oživlý Batmobil
12.4.2026
Věří jim ještě někdo? Mercedes mluví o „kvartálním prodejním rekordu”, reálně prodal o dost míň aut než loni prakticky všude
13.4.2026
Symbolický obrat: Výrobce restomodů zkusil prodávat stará auta předělaná na elektřinu, po fiasku přechází na motory V8
13.4.2026
VW pořád ví, jak postavit lidové auto. Vzal nepotřebné díly ze skladu a nabízí nové SUV za 245 tisíc
13.4.2026
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 05.10. 21:50 - Brus
- S větrem ve vlasech.... 05.10. 21:40 - Brus
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.10. 21:07 - Kavis
- Politický koutek 05.10. 20:07 - M.Z.
- Porsche - vse o sportovnich modelech 05.08. 14:13 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 05.08. 12:59 - pavproch
- Další zajímavá autovidea 05.08. 10:51 - Truck Daškam
- Policejní kontroly a měření 05.07. 20:38 - jerry
