K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé

Auta bývají uzpůsobena různému způsobu využití, ta připravená vzdorovat i apokalypse ale u dealerů běžně nekoupíte. Tady se jedno takové nabízí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé

3.3.2018 | Mirek Mazal | 14 příspěvků

K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Auta bývají uzpůsobena různému způsobu využití, ta připravená vzdorovat i apokalypse ale u dealerů běžně nekoupíte. Tady se jedno takové nabízí.

Podle vědců se přírodní doba ledová vrací každých 11 500 roků. Na základě výpočtů je tedy pomalu čas, aby zamrzly všechny teploměry a planetu zasypaly metry sněhu. Jisté náznaky se objevují, v USA začátkem roku zima ochromila východní pobřeží, Rusko letošní příval sněhu nepamatuje. Skeptici si mnou ruce a podle nich bude hůř.

Kdo by podlehl strachu a na moderní dobu ledovou by se rád připravil po všech stránkách, může se potěšit nad strojem, který i konci světa odolá. Iveco 8017 je obytné auto z roku 1990, které hledá nové výzvy. Odolný mobilní dům má na tachometru 127 730 kilometrů, je poháněný přeplňovaným naftovým motorem o výkonu 129 kW (175 koní) doplněným manuální převodovkou. Redukce a mechanicky uzamykatelné diferenciály usnadňují pohyb v těžkém terénu. Nedávná technická rekonstrukce se týkala nové spojky, turbodmychadla, vstřikovačů, palivového čerpadla a převodovky. A revize se nevyhnula ani portálovým nápravám a celému podvozku.

Co je ale možná ještě podstatnější, před dvěma lety majitel nechal přestavět obytný prostor a kabinu řidiče, abyste vše přežili i uvnitř. Možná prostor svými rozměry netrhá rekordy, ale vejde se vše podstatné. Iveco je vybaveno úložnými schránkami, kuchyňkou s lednicí a plynovým sporákem, skládacím stolkem, ložnicí s manželskou postelí a na konec vozu se vešla také toaleta se sprchovým koutem. Základní uspořádání dokonale vyhovuje dvěma osobám. Jejich pohodlí zajišťuje solární systém, nezávislé topení, tlakový vodní systém, záložní baterie a dvojitá nádrž na palivo. V interiéru je vše podřízené funkčnosti a praktickým účelům.

Jako bonus nový zájemce dostane motocykl Yamaha 660 R s nájezdem 6 500 kilometrů na tachometru, který si lze v autě „přibalit” na cestu. Motorka na výlety našla své místo vedle naftového generátoru na stojanu v zadní části Iveca. Menší rozměry auta, vysoká světlá výška a off-roadová technika dovolují cestovat prakticky v jakémkoli terénu. A uvnitř půjde přežít též kde co. Takže pokud vás ona apokalypsa vážně děsí, za cenu 45 000 Eur (1 140 000 Kč) může být tato zvláštnost vaše. Nejsou to malé peníze, ale na takový stroj...


K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 1 - Iveco 8017 obytnak na prodej 01K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 2 - Iveco 8017 obytnak na prodej 02K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 3 - Iveco 8017 obytnak na prodej 03K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 4 - Iveco 8017 obytnak na prodej 04K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 5 - Iveco 8017 obytnak na prodej 05K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 6 - Iveco 8017 obytnak na prodej 06K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 7 - Iveco 8017 obytnak na prodej 07K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 8 - Iveco 8017 obytnak na prodej 08K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 9 - Iveco 8017 obytnak na prodej 09K mání je auto, ve kterém s grácií přežijete i konec světa. A není zase tak drahé - 10 - Iveco 8017 obytnak na prodej 10
Iveco 8017 o rozměrech 6 800 x 2 350 x 3 650 mm se nezalekne ani konce světa. Poctivá práce z 90. po renovaci slouží expedicím, teď může být vaše

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Diskuze 14 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše