Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění?

George W. Bush? Floyd Mayweather? Nebo snad nějaký rapper? Hledejte více racionality, tenhle člověk se do běžného auta jednoduše nevejde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění?

4.5.2017 | Petr Miler | 6 příspěvků

Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění?

/

George W. Bush? Floyd Mayweather? Nebo snad nějaký rapper? Hledejte více racionality, tenhle člověk se do běžného auta jednoduše nevejde.

Pochopitelně, kandidátů z tohoto ranku by bylo více, skutečný majitel ale patří k těm, kteří by vás mohli napadnout mezi prvními. Je to Shaquille Rashaun O'Neal nebo prostě Shaq, jedna z největších basketbalových hvězd posledních dekád. Světovou slávu si vydobyl mimo jiné díky svým tělesným proporcím, neboť s výškou 216 centimetrů a váhou 147 kg v době konce své kariéry (toho druhého tedy nyní bude dost pravděpodobně ještě víc) to je zkrátka obr.

I díky ní hledal pod vysokými koši stěží sobě rovného, jenže víte jak je to s tou mincí a dvěma stranami. Co v basketbalových kláních přijde vhod, může být v běžném životě na obtíž a takové tělesné proporce na obtíž nezřídka budou. Asi byste sami vyjmenovali spoustu problémů, které takový člověk bude muset řešit a ostatní ne, věrni našemu zaměření ale zůstaneme u jednoho: zkuste takového chachara vměstnat do normálního auta...

O'Neal se tak musí ohlížet po trochu jiných strojích a teď sáhl po tomto. Je to Ford F-650, sám o sobě monstrózní pick-up, jenže on si jej pořídil v upraveném provedení Extreme. Za tím stojí firma americká SuperTruck, která každoročně vyladí několik těchto mastodontů tak, aby co nejlépe padly specifickým potřebám toho kterého zákazníka. A máme pocit, že klíčový požadavek Shaqa zněl: „Hlavně ať se tam vejdu!”

To se jistě podařilo, vozu ale bylo oproti jeho běžnému provedení přidáno i trochu na výbavě a luxusu. Najdeme v něm tedy mj. kožené čalounění, vyhřívaná sedadla, informačně-zábavní systém s navigací a další prvky často převzaté z poněkud „osobnějších” řad Fordu F. Pod kapotou ale dále zůstává standardní motor F-650, který Shaqa tak trochu připomíná - turbodiesel 6,7 V8 s výkonem 335 koní a točivým momentem 1 017 Nm je také pořádný obr.

Přesto je třeba říci, že se tohle auto drží při zemi a odpouští si nějaké nesmyslné projevy opulence. Třebaže je trochu opulentní samo o sobě a z podstaty nemůže být levné. Už standardní F-650 stojí přes 2 miliony Kč, Shaqův Extreme se všemi doplňky a úpravami vyšel na 124 150 dolarů přesně, v přepočtu asi 3,03 milionu Kč. To už je na americký pick-up vážně hodně, s příjmy O'Neala ze skoro dvou dekád strávených mezi špičkovými hráči NBA to ale není částka, která by ho měla nějak zvlášť bolet.

Podívejte se níže, co přesně si O'Neal koupil a... buďte rádi, je-li vaše postava poněkud konfekčnější. Jinak by se mohlo stát, že si mezi auty budete muset vybírat mezi tímto a pár podobnými.


Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 1 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 01Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 2 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 02Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 3 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 03Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 4 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 04Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 5 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 05Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 6 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 06Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 7 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 07Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 8 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 08Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 9 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 09Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 10 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 10Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 11 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 11Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 12 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 12Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 13 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 13Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 14 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 14Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 15 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 15Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 16 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 16Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 17 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 17Kdopak si asi mohl pořídit tento obří pick-up jako auto na denní ježdění? - 18 - Ford F-650 Extreme Shaquille O Neal 18
Tohle auto je monstrum. Jako jeho majitel, při vší úctě...

Zdroj: SuperTruck

Petr Miler

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše