„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut. Má v ní i Teslu a v dobrém o ní nemluví

Americký komik proslul po celém světě svými zábavnými výstupy, v soukromí ale ve vší vážnosti vybudoval sbírku desítek aut, která na rozdíl od mnohých jiných pravidelně používá. Jinak jeho vlastnictví končí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut. Má v ní i Teslu a v dobrém o ní nemluví

7.4.2021 | Mirek Mazal

„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut. Má v ní i Teslu a v dobrém o ní nemluví

/

Foto: Tesla

Americký komik proslul po celém světě svými zábavnými výstupy, v soukromí ale ve vší vážnosti vybudoval sbírku desítek aut, která na rozdíl od mnohých jiných pravidelně používá. Jinak jeho vlastnictví končí.

Jméno amerického herce Tima Allena není až tak známé, jeho nejslavnější role v sitcomu Kutil Tim ale zřejmě unikla málokomu. Znalejší si obličej dnes 67letého komika vybaví i z celovečerních filmů, málokdo ale ví, že vedle herce je to také automobilový nadšenec první kategorie.

Ačkoliv Allenův otec zemřel v autě po srážce s opilým řidičem, automobily se Timovi nikdy nezprotivily. Naopak jsou pro něj jednou z jeho největších zálib, což dokladuje už fakt, že ve své obří garáži v tuto chvíli skladuje okolo čtyř desítek vozů. A ačkoli jde o pozoruhodnou kolekci klasických amerických modelů, moderních sporťáků i dalších strojů, na níž by mohlo být pohlíženo jako na dobrou investici, pro majitele jsou to hlavně auta. A jak sám říká, skladuje je jen dokud s nimi jezdí - pokud s nějakým vozem jezdit přestane, prodá ho.

To je pro poněkud hůře situované nadšence našeho ražení obdivuhodný a dnes nepříliš často vídaný přístup. Ne snad, že bychom se na auta neradi dívali i na místě v garáži, ta pravá radost je ale řídit je a pokud to někdo nedělá, marní jejich potenciál. Tim Allen není z takových a před každou vyjížďkou má k dispozici opravdu širokou paletu možností.

Celou jeho kolekci zachycují dvě videa Petersen Automotive Museum o více jak 40minutové stopáži níže a nebudeme zmiňovat všechna auta v ní zachycená, to bychom tu byli ještě déle. Některá ale zmínit musíme. Z řady držených vozů jsou patrné hercovy jižanské kořeny zračící se v tradičních musclecars a hot rodech. „Kutil Tim” tak vlastní auta jako Shelby Cobra S/C z roku 1965, Cadillac 60 Series ročníku 1950, Chevrolet 409 Bel Air z roku 1962, na míru postavený restomod z Fordu F-100 1956, Chevrolet Camaro 427 COPO 1968, Volkswagen Karmann Ghia 1971 (kterým spolu s Fordem Bronco jezdí jeho manželka), Ford Roadster postavený už v roce 1933, klasický Jaguar E-Type, který Tim označuje za nejkrásnější auto světa či Volvo P1800.

Vedle veteránů v perfektním stavu stojí i modernější klenoty jako vzácný speciál rallyové skupiny B, Ford RS200 z roku 1986, Chevrolet Impala či Chevrolet Corvette ZR1. A za zmínku jednoznačně stojí Tesla Model 3, která se do záběru dostane v podstatě náhodou - vůz stojí uprostřed garáže, Tim Allen o ní ale zprvu mluvit vůbec nechce. Pak označí svůj vztah k ní za plný lásky i nenávisti, konkrétně ale hovoří o tom druhém. Říká jí „hloupá Tesla”, dodává, že jde o „golfový vozík ve stylu iPhonu s nulovou osobitostí” a že je „nudná”. Představa, že by auta měla být jednoho dne jen elektrická, se mu tak vcelku pochopitelně nelíbí.

Na videích toho ale lze shlédnout více - Tim rozebírá historii téměř každého vozu, který vlastní a obyčejný z nich není snad žádný. Podívejte se na to sami níže, tento „kutil” je vážně automobilový nadšenec par excellence.


„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut. Má v ní i Teslu a v dobrém o ní nemluví - 1 - Tesla Model 3 2021 poradna sada 01„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut. Má v ní i Teslu a v dobrém o ní nemluví - 2 - Tesla Model 3 2021 poradna sada 05„Kutil Tim” ukázal svou sbírku aut. Má v ní i Teslu a v dobrém o ní nemluví - 3 - Tesla Model 3 2021 poradna sada 13
Velká garáž Tim Allena skrývá spoustu aut a mezi nimi i Teslu Model 3. Na rozdíl od většiny jiných majitelů o ní nehovoří v dobrém, nazývá ji mimo jiné hloupou a nudnou. Ilustrační foto: Tesla

Zdroj: Petersen Automotive Museum@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše