Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní

Různé studie popisují, že auta Tesly nejsou nejkvalitnější, majitelé o nich ale obvyklé mluví jen pozitivně. Tento ne, všechny potíže s kvalitou zveřejnil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní

30.10.2017 | Marek Bednář | 72 příspěvků

Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Různé studie popisují, že auta Tesly nejsou nejkvalitnější, majitelé o nich ale obvyklé mluví jen pozitivně. Tento ne, všechny potíže s kvalitou zveřejnil.

Co je nejhorší na životě s Teslou Model S? Závistivé pohledy okolí? Nedostatek rychlonabíječek? Ani jedno - je to kvalita zpracování. Říká to Tyler Martin, který si před necelým rokem koupil nový Model S, od té doby s ním najezdil necelých 16 tisíc kilometrů - a šestkrát musel navštívit servis kvůli drobným a stále se vyskytujícím závadám.

Hovoří o nich na videu, které přikládáme níže - má 25 minut, protože Martin toho má opravdu hodně na srdci. Začalo to už ve chvíli, kdy auto přebíral - na laku byly vlasové škrábance, chromovaná lišta na jedněch dveřích byla špatně připevněná a na pátých dveřích byl odloupnutý kousek laku.

Než vůz jel prvně do servisu po pár měsících zimního provozu, Martin zjistil podivné horizontální linky na čelním skle, které se mu nedařilo doma vyčistit. Dále, elektronická klika pravých zadních dveří měla často poměrně velkou prodlevu - v řádu jednotek vteřin - od zatažení po odjištění zámku a na nerovnostech v nich něco chrastilo.

Také, levé vnější zrcátko, samozřejmě elektricky sklopné, se při odemčení auta nevyklápělo úplně, poslední kousek dráhy ho musel Martin dotlačit rukou. Pravé přední dveře při otevírání vrzaly. A konečně, při jízdě rovně byl volant znatelně natočen, nikoliv rovně.

Tohle ani zdaleka není všechno, tohle je seznam jen pro první servis, který proběhl po 4 690 km a třech měsících provozu. Kdyby bylo všechno vyřešeno, nebylo by to zas tak strašné, jenže zmíněné linky nebyly na skle, ale ve skle, takže muselo být objednáno nové. Celkem servis vyřešil jeden ze sedmi problémů.

Druhý servis proběhl necelý měsíc po prvním v 5 823 km a hlavním bodem byla výměna čelního skla. Ta byla provedena perfektně, jenže nové sklo - přímo od Tesly, nikoliv druhovýroba - mělo přímo v linii pohledu řidiče defekt, který ovlivňoval průhled - pokřivoval tok světla. Opět se objevilo chrastění v pravých zadních dveřích a také přišlo nové, tentokrát v pravých předních dveřích.

Chrastění v zadních dveřích se opravit nepodařilo, to v těch předních ano. Jenže po servise nebyla správně připevněna výplň dveří a začala se odchlipovat. O dva týdny později s 6 663 km tedy Tesla jela do servisu znova. Chromovaná lišta na dveřích ale opravena pořádně nebyla.


Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 1 - tesla model s kvalita zpracovani video 01
Tesla je prý nová automobilka, a tak boční chromovaná lišta lépe připevněná být nemůže

Martinovi se navíc na otázku lišty dostalo zajímavé reakce - že je Tesla nová automobilka a že tohle, co vidíte na obrázku, je asi nejlepší stav, jak to kdy bude. Navíc si všiml, že ne všechny závady, které servisu hlásil, se objevily na seznamu úkonů, který pak s „opraveným” vozem ze servisu převzal. A závady, které vypadaly opravené, se po pár dnech objevily znovu.

Čtvrtý výlet do servisu v 8 237 km znamenal nové, třetí čelní sklo, které už bylo v pořádku. Chrastění v pravých zadních dveřích zůstalo bez opravy, ale Martin tyhle drobnosti - ruku na srdce, sice to člověka štve, ale vážně to jsou drobnosti, byť u auta za cenu okolo 2 milionů korun by se něco takového stávat nemělo - chvíli ignoroval.

Během pár dalších měsíců se objevilo pár dalších pazvuků, opět se výjimečně levé zrcátko odmítlo zcela vyklopit a krytu nabíjecí zdířky se muselo pomoci k otevření prstem. Největší problém, který se objevil letos v létě, ale představovaly zažloutlé okraje 17" displeje na středové konzoli. Všimněte si toho na obrázku.

Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 2 - tesla model s kvalita zpracovani video 02
Ani displej palubního systému nezůstal po celý rok používání Model S v pořádku

„Když jsou na novém autě neustále porouchané různé drobnosti, člověka to přivede k myšlence, jaká větší závada se může objevit zítra ráno?” říká Martin. „Pokud je auto postavené tak špatně, že jednoduché věci jsou pořád rozbité, není namístě přemýšlet o tom, jaká bude dlouhodobá životnost důležitých součástí?” pokračuje.

Pátý servis z letošního září při proběhu 13 671 km měl spravit vyosený volant, několik chrastění na různých místech, špatné otvírání krytu nabíjecí zdířky, vrzající ventilátor topení a hlavně zažloutlé okraje displeje. Opraven byl jen kryt nabíjecí zdířky, nový displej musel být objednán.

O dva týdny později jelo auto do servisu pošesté, dostalo nový displej a seřízení geometrie náprav, které téměř spravilo vyosení volantu. Chrastění na různých místech bylo vyřešeno částečně, vrzající ventilátor topení opraven nebyl. Týden po šestém servisu začal Martin připravovat seznam závad pro servis sedmý.

„I přes tyhle malé problémy je to fantastické auto a téměř každý den mě baví s ním jezdit,” říká Martin závěrem. A my se ptáme vás - měli byste stejný názor, kdybyste byli fanoušky nějaké značky a jezdili jejím supersedanem, který by musel téměř každý měsíc do servisu kvůli malým detailům? Třeba Mercedesem-AMG E 63 nebo BMW M5?

Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 3 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 01Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 4 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 02Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 5 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 03Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 6 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 04Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 7 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 05Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 8 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 06Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 9 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 07Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 10 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 08Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 11 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 09Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 12 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 10Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 13 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 11Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 14 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 12Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 15 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 13Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 16 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 14Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 17 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 15Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 18 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 16Majitel otevřeně promluvil o potížích Tesly S. Zdokumentoval rok života s ní - 19 - Tesla Model S mizerna kvalita zkusenosti 17
Obrazová dokumentace pouze většiny nepříjemností, které Tyler Martin s Model S zažil, je poměrně bohatá

Zdroj: Gur814@YouTube

Marek Bednář

Diskuze 72 příspěvků