Majitelé aut se spalovacími motory blokují hromadně nabíjení Tesel u Superchargerů

Říkají tomu Icing a asi se tím dobře baví na úkor jiných, jinak je ale těžké domýšlet, čeho tím chtějí dosáhnout. Už devět amerických států takové jednání zakázalo zvláštním zákonem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Majitelé aut se spalovacími motory blokují hromadně nabíjení Tesel u Superchargerů

27.12.2018 | Petr Miler

Majitelé aut se spalovacími motory blokují hromadně nabíjení Tesel u Superchargerů

/

Říkají tomu Icing a asi se tím dobře baví na úkor jiných, jinak je ale těžké domýšlet, čeho tím chtějí dosáhnout. Už devět amerických států takové jednání zakázalo zvláštním zákonem.

O to, jakým směrem se vydá vývoj pohonných jednotek automobilů, se ještě svede boj. Bohužel se odehraje spíše u zelených stolů politiků a úředníků než v kancelářích a dílnách špičkových vývojářů, někteří se jej ale zjevně rozhodli vést už v tuto chvíli na ulici. Obecně vzato nic proti tomu. Pakliže se alfou a omegou má stát politické rozhodnutí, není od věci dát najevo svůj názor i takovým způsobem. Dotyční se ale rozhodli jít cestou terorizování jiných a s tím lze jen stěží souhlasit.

V USA se totiž rozmohla aktivita, pro kterou se už vžilo označení Icing. Nehledejte tu spojitost s pravidly ledního hokeje, slovo pochází z anglické zkratky ICE (Internal Combustion Engine, tedy spalovací motor) a značí blokování dobíjecích stanic auty s právě takovými motory. Jakkoli to zní hloupě, tohle se přinejmenším v USA skutečně děje. A nejde o izolované případy.

Dozvídáme se o tom díky Redditu, na kterém se jedna z majitelek Tesel podělila o zážitek ze začátku letošních Vánoc. Tehdy si chtěla dobít svůj vůz u Superchargeru poblíž restaurace Sheetz ve městě Hickory v Severní Karolíně, zjistila ale, že všechna volná místa blokují lidé s velkými pick-upy. Náhodou tam nebyli - prý pokřikovali slůvko začínající na písmeno F a končící K ve spojení se jménem kalifornského výrobce elektromobilů a ve zjevně dobrém rozmaru odmítali svá místa opustit. Majitelka Tesly to pochopitelně označila za nepříjemné, dotyčné vyhodil až zaměstnanec zmíněné restaurace, na jejímž pozemku se nabíjecí stanice nachází.

Jak se rychle ukázalo, není to zdaleka první případ z poslední doby. Znovu hlavně velké pick-upy se jen za posledních několik dnů staly aktéry Icingu v sousedním Tennessee, kde jeden z majitelů dokonce simuloval doplňování energie. Další snímky pochází z El Pasa ve vzdálenějším Texasu a zachycen byl i případ z Arizony. O dalších se lidé na Redditu zmiňují alespoň slovy a hovoří o tom, že jsou jen častější a intenzivnější: „Tyto směšné, iracionální projevy nepřátelství nabírají stále horší podoby,” konstatoval jeden z majitelů Tesly.

Že je to naprosto hloupé, snad nemusíme dodávat. Jak jsme zmínili, bránit se vnucování elektromobilů skrze přerozdělování všeho druhu je na místě, vystupovat ale takto proti těm, kteří podobná auta používají, je stěží ospravedlnitelné, tím nelze ničeho dosáhnout. Situace si všímají i zákonodárci, a tak v některých státech USA už přijali zvláštní předpisy, které takové blokování zakazují. Konkrétně jde o Arizonu, Kalifornii, Floridu, Havaj, Illinois, Massachusetts, Oregon, Rhode Island a Washington. Jak ale sami vidíte, na některých místech ani takový zákaz k nápravě nevedl.

Jsme zvědavi, kam se tato situace bude dále vyvíjet. Předpokládáme, že naprostá většina Američanů je dostatečně rozumná, aby se něčeho podobného vystříhala. Pokud by se to ale nestalo, mají se řidiči Tesel na co těšit - kdyby se k takovému jednání odhodlala byť jen velká část majitelů pick-upů, budou mít s dobíjením velké potíže, v USA je to nejoblíbenější typ aut.


Majitelé aut se spalovacími motory blokují hromadně nabíjení Tesel u Superchargerů - 1 - Tesla Supercharger Icing blokovani 01Majitelé aut se spalovacími motory blokují hromadně nabíjení Tesel u Superchargerů - 2 - Tesla Supercharger Icing blokovani 02Majitelé aut se spalovacími motory blokují hromadně nabíjení Tesel u Superchargerů - 3 - Tesla Supercharger Icing blokovani 03Majitelé aut se spalovacími motory blokují hromadně nabíjení Tesel u Superchargerů - 4 - Tesla Supercharger Icing blokovani 04
V USA se rozmohla aktivita zvaná Icing, blokování dobíjecích stanic zejména Tesly auty se spalovacími motory, hlavně pak těmi velkými

Zdroj: Reddit

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše