Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut

Či jde o výjimku potvrzující pravidlo? Posuďte sami, faktem každopádně je, že italská auta s vysokými kilometrovými nájezdy jsou raritou a takové Maserati jsme ještě neviděli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut

3.3.2019 | Petr Miler

Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Či jde o výjimku potvrzující pravidlo? Posuďte sami, faktem každopádně je, že italská auta s vysokými kilometrovými nájezdy jsou raritou a takové Maserati jsme ještě neviděli.

Že italská auta neplatí za spolehlivá a trvanlivá, tuší i lidé, kteří se o automobily nijak zvlášť nezajímají. Situace zašla až tak daleko, že třeba Němci zkratku FIAT vysvětlují jako Fehler In Allen Teilen, tedy chyba v každém dílu. Nechme nyní stranou, jak moc je to mýtus a jak moc je na tom pravdy, faktem ale je, že minimálně jedna věc o trvanlivosti italských aut nesvědčí - málokdo s nimi najíždí vysoké porce kilometrů.

V inzerci není problém najít spoustu aut od Audi, přes škodovky až po Volva, která mají najeto hodně přes 500 tisíc i k 1 milionu kilometrů. Některých je více, jiných méně, zejména francouzská a italská auta s vysokými nájezdy jsou skoro neexistující věc. V minulosti jsme vám ukazovali Fiat Multipla s 610 tisíc kilometry jako něco naprosto raritního a auto vypadalo podle toho - bylo prakticky na odpis. Dnes vám ukážeme něco docela jiného.

Jde o Maserati, tedy italské auto, konkrétně model Quattroporte. To je reprezentativní sedan určený i na dlouhé cestování, a tak by se dalo čekat, že s ním leckdo bude najíždět statisíce kilometrů, ale běžně se to neděje, zřejmě i ne kvůli zrovna úspornému, 400koňovému benzinovému motoru 4,2 V8 pod kapotou. V Evropě najdete v prodeji jedno jediné auto, které má najeto přes 200 tisíc km a pak to, které dnes vidíte před sebou - to má na tachometru 610 tisíc km.

Na italské auto a zejména pak Maserati je to naprosto neuvěřitelná porce, která nemá obdoby nejen na dnešním trhu - něco takového jsme v prodej neviděli nikdy. Co je ještě pozoruhodnější, auto vypadá velice dobře. Říci někdo, že má na tachometru 160 tisíc km, snad bychom se i ptali, jestli to není moc - lak, kola, interiér včetně sedadel a volantu, vše vypadá velmi zachovale. Ale tachometr hovoří jasně, 610 tisíc km jak vyšitých.

Dojem trochu kazí, že motor není původní, vyměněn byl za přijatelných 15 tisíc Eur (384 tisíc Kč) po 380 tisících km, ale od točivé V8 tohoto modelu vážně nelze očekávat milion km bez generálky. Prodávající jinak tvrdí, že auto je ve velmi dobrém stavu a nabízí jej za 12 999 Eur, tedy asi 333 tisíc Kč. Jestli je to perspektivní koupě, necháme na vašem zvážení, na trhu se najdou i levnější Quattroporte se zlomkovým nájezdem, ty ale nebudou tak... prověřená.

Tento kousek na každý pád popírá tvrzení nekvalitě a nespolehlivosti italských aut - vydržel toho hodně a vypadá skoro zánovně. Možná „Italům” stačí dopřát prvotřídní péči a vydrží, tenhle exot ji rozhodně měl.


Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 1 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 01Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 2 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 02Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 3 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 03Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 4 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 04Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 5 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 05Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 6 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 06Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 7 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 07Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 8 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 08Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 9 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 09Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 10 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 10Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 11 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 11Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 12 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 12Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 13 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 13Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 14 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 13aNa prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 15 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 14Na prodej je Maserati, které popírá mýty o nespolehlivosti italských aut - 16 - Maserati Quattroporte 610 tkm prodej 15
Maserati Quattroporte s extrémním, s ničím jiným na trhu nesrovnatelným najezdem 610 tisíc km existuje. A je ve velmi dobrém stavu. Že by nakonec itaská auta vydržela, když se o to někdo snaží?

Zdroj: Marts Plaats

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše