Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9

Čtyři miliony za dvacetiletý kombík, to nezní zajímavě. A když je jich jen devět a má neobvyklou čtyřkolku?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9

1.11.2015 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čtyři miliony za dvacetiletý kombík, to nezní zajímavě. A když je jich jen devět a má neobvyklou čtyřkolku?

Pokud váš Bentley Brooklands není dostatečně zajímavý, jeho tříprostorová karoserie vás začala trochu nudit nebo v takovém autě nutně potřebujete odstěhovat tchýni pračku a ledničku zároveň, existuje řešení. Jmenuje se Bentley Brooklands Val d'Isere - ano, jako to francouzské městečko - a existuje na světě v pouhých devíti exemplářích.

Klasický Bentley Brooklands z let 1992 - 1997 je sedan, ovšem verze Val d'Isere je kombík a ještě má pohon všech kol, který Bentley tehdy - na rozdíl od dneška - běžně neměly. Je to zakázková stavba firmy Robert Jankel Design a těchto aut vzniklo opravdu pouze devět. Všechny byly vyhotovené na míru zákazníkovi, takže se objevil třeba jasně žlutý kus s červenou kůží v interiéru. Anebo tenhle značně střízlivější modrý s béžovou kabinou.

Karosárna Robert Jankel Design neměnila jen zadní část auta. Ovšem, je to změna nejvíc viditelná, ale také tu je dost netradiční systém pohonu všech kol. Standardem je zadokolka, k zadní nápravě vede kardanová hřídel, zde nic zvláštního nečekejte. Přední kola jsou ale poháněna hydraulickými motory v nábojích kol, do kterých tlakuje olej pumpa umístěná u převodovky a poháněná ozubeným řemenem.

Tenhle systém je aktivní na zpátečku a při dopředné jízdě do rychlosti asi 50 km/h; jedete-li rychleji, pracují už opět jen zadní kola. Jestli instalace takového systému má něco společného s tím, že Val d'Isere je v horách, nevíme, ale patrně ano - čtyřkolkou jsou vybaveny všechny takto pojmenované kombíky. Na stěhování ale moc nebudou, jak vidno z fotografie zavazadelníku.

Tento modrý na snímcích může být váš. Je registrovaný v Saúdské Arábii a od roku 1994, kdy byl vyroben, má za sebou pouhých 416 kilometrů, jak ukazuje i tachometr. Po celou dobu byl údajně vlastněn a opečováván sběratelem automobilů, který ho nyní prodává za 149 tisíc Eur, tedy necelé 4 miliony korun. Jestli je to dobrá nabídka, už budete vědět sami...


Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 1 - bentley brooklands val disere na prodej 01Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 2 - bentley brooklands val disere na prodej 02Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 3 - bentley brooklands val disere na prodej 03Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 4 - bentley brooklands val disere na prodej 04Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 5 - bentley brooklands val disere na prodej 05Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 6 - bentley brooklands val disere na prodej 06Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 7 - bentley brooklands val disere na prodej 07Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 8 - bentley brooklands val disere na prodej 08Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 9 - bentley brooklands val disere na prodej 09Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 10 - bentley brooklands val disere na prodej 10Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 11 - bentley brooklands val disere na prodej 11Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 12 - bentley brooklands val disere na prodej 12Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 13 - bentley brooklands val disere na prodej 13Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 14 - bentley brooklands val disere na prodej 14Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 15 - bentley brooklands val disere na prodej 15Na prodej je vzácný kombík Bentley se speciálním 4x4, vzniklo jich jen 9 - 16 - bentley brooklands val disere na prodej 16
Takovýchto aut existuje na světě jen devět

Zdroj: Cohen Cunild

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše