Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije

Světu je znám jako velký automobilový nadšenec, sám ale přiznává, že pro většinu svých aut nemá reálné využití. Na černé listině Jay Kaye se tak nyní ocitlo i jeho slavné zelené Ferrari LaFerrari.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije

1.5.2019 | Mirek Mazal

Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije

/

Světu je znám jako velký automobilový nadšenec, sám ale přiznává, že pro většinu svých aut nemá reálné využití. Na černé listině Jay Kaye se tak nyní ocitlo i jeho slavné zelené Ferrari LaFerrari.

Nedávno jsme nakoukli do garáže Jasona Kaye, frontmana hudební skupiny Jamiroquai. Hudebník obohatil svou sbírku extravagantních automobilů o čerstvě vyrobené Ferrari 488 Pista v modré barvě s bílými pruhy, zlatými disky kol a béžovou alcantarou uvnitř. Přírůstek možná zabral místo staršímu, ale o to zajímavějšímu modelu z Maranella.

Před několika lety Kay šokoval, když se objevil na goodwoodském festivalu rychlosti v zářivě zeleném LaFerrari. Zatímco většina majitelů hybridního hypersportu vybrala lak zbarvený tradiční červenou, černou nebo nanejvýš žlutou či modrou, frontman Jamiroquai si vyprosil velmi odlišné zhotovení. Nepřehlédnutelný odstín poutá pozornost ještě více než skvělé Ferrari samo o sobě. „Myslím, že to dává vozu osobnost a jedinečnost. Zaslouží si to,“ řekl zpěvák.

Mimořádné Ferrari je nyní na prodej a kde jinde než v showroomu Joe Macari Performance Cars. Britské dealerství podobné kreace dobře zná, před dvěma lety za zdmi autosalonu zazářilo Enzo zbarvené do zelené Emerald.

LaFerrari po umělci je inzerováno s dlouhým seznamem karbonových doplňků, k vozu bude přidána originální sada brčálových zavazadel. Zelená záře laku Signal Green je před poškrábáním chráněna průhledným filmem a z exteriéru kontrast přechází dovnitř vozu. Do očí bijící zeleň spolehlivě oživuje jinak černý interiér s koženými potahy sedadel.

Jay Kay najel s autem jen 1 900 mil, tedy něco málo přes 3 000 kilometrů, což je za pět let vlastnictví směšně malá porce. Majitel ale přiznává, že jeho lásku k řízení automobilů devastuje nedostatek času. „Už moc nejezdím, protože jsem buď na turné, nebo něco dělám,“ postěžovala si ústřední postava Jamiroquai. I když je tedy světu znám jako velký fanda do aut, ročně prý najede jen něco kolem 3 000 mil, tedy asi 5 000 km. Během nich svoji pozornost rozděluje mezi další skvosty jako Porsche 918 Spyder, Ferrari Enzo a nesmíme zapomenout na nedávno doručenou Pistu. I po prodeji LaFerrari bude mít v garáži jistě více aut, než o kolika se většině z nás ani nezdá...


Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 1 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 01Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 2 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 02Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 3 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 03Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 4 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 04Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 5 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 05Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 6 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 06Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 7 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 07Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 8 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 08Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 9 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 09Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 10 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 10Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 11 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 11Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 12 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 13Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 13 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 14Nejkřiklavější LaFerrari na světě je na prodej, slavný majitel ho prý už neužije - 14 - Ferrari LaFerrari 2014 Jay Kay prodej 15
Jay Kay prodává své křiklavé LaFerrari z roku 2014. Cenu si nechal zatím pro sebe, čekejme ale tučnou sumu, jde o světový unikát

Zdroj: Joe Macari

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše