Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně

Skutečné Bugatti Veyron dnes není možné v Evropě koupit za méně než 32 milionů Kč, tohle stojí zlomek takové sumy. Pravé není, leckdo by vám ale mohl uvěřit opak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně

15.9.2019 | Petr Miler

Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně

/

Skutečné Bugatti Veyron dnes není možné v Evropě koupit za méně než 32 milionů Kč, tohle stojí zlomek takové sumy. Pravé není, leckdo by vám ale mohl uvěřit opak.

Před skoro necelými třemi roky jsme psali o nejlevnějším originálním a nebouraném Bugatti Veyron v prodeji. Auto zabavené úřady tehdy stálo 15,94 milionu Kč, což nezní zrovna jako malé peníze, byl to ale velmi výhodných obchod. Ostatně jako tehdejší pořízení skoro jakéhokoli Veyronu, okolo 20 milionů Kč šlo koupit i exempláře s méně komplikovanou historií.

Kdeže ale předloňské sněhy jsou. Kdo si tehdy první silniční stroj schopný překonat 400 km/h pořídil, ten si dnes může připadat jako výherce loterie. I samo Bugatti nedávno upozorňovalo na to, že jeho moderní modely konečně rostou na ceně a nepřehánělo. Dnes není možné v Evropě koupit Veyron levněji než za 32,3 milionu Kč, což je skutečně dramatické zhodnocení za tak krátkou dobu.

Přesto je možné takový model mít ještě levněji, je ovšem třeba smířit se s tím, že není tak úplně pravý. V prodej se totiž objevila jedna z replik a na poměry takových napodobenin je opravdu velmi propracovaná. Její strůjce a majitel v jedné osobě říká, že vyhrála 17 cen na různých srazech a jakkoli není možné takové tvrzení ověřit, může být snadno pravdivé.

Při zkoumání jakýchkoli detailů znalé oko pozná, že nejde o skutečné Bugatti, na první pohled to ale není patrné ani zvnějšku, ani při letmém pohledu dovnitř. A to i když jeho základem je Ford Cougar 2,5 V6 z roku 2002, tedy auto s motorem vpředu a pohonem předních kol, sedí přibližně velikost i proporce. Interiér vypadá na poměry Bugatti poněkud lacině, ale všechny detaily přibližně odpovídají originálu a sedadla snad i lákají k usednutí.

Na autě je vidět, že není dokonalé a přestavba v některých detailech nedrží původní fazónu, stejně tak je ale patrné, že na ni mohlo padnout 90 tisíc dolarů (2,1 milionu Kč), jak prodávající tvrdí. Je to rozhodně jedna z nejlepších replik Veyronu, jaké jsme kdy viděli.

Jenže je to pořád replika a co je ještě větší problém, drahá replika. Prodávající za ni požaduje 125 tisíc dolarů, tedy 2,9 milionu Kč a nedovedeme si tak úplně představit, kdo by takové peníze dal za 17 let starý Cougar, který je rád, že jede 200 a ne 400 km/h. Může být zajímavé se s takovým autem někde předvádět, ale i za poloviční sumu by taková přetvářka byla drahá. Však za skoro 3 miliony můžete mít velmi pěkné Porsche 911, se kterým minimálně po jízdní stránce uděláte mnohem více parády než se Fordem z roku 2002.


Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 1 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 01Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 2 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 02Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 3 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 03Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 4 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 04Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 5 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 05Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 6 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 06Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 7 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 07Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 8 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 08Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 9 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 09Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 10 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 10Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 11 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 11Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 12 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 12Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 13 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 13Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 14 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 14Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 15 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 15Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 16 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 16Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 17 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 17Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 18 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 18Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 19 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 19Nejlevnější Bugatti Veyron v prodeji není Bugatti, vypadá ale docela povedeně - 20 - Bugatti Veyron replika prodej 2019 zari 20
Tohle vážně není pravé Bugatti Veyron, ale jeho docela povedená replika. Navzdory jisté autentičnosti ale stojí nesmyslné peníze

Zdroj: Craigslist

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše