Nejprodávanější auta USA v roce 2012: Ford F-150 a ti druzí

 | 8 příspěvků | 5.1.2013 Petr Miler
Reagovat

Nepřihlášený papy

tak im treba, amíkom, keď.. | 6.1.2013 01:43reagovat
avatar

tak im treba, amíkom, keď sú blbí.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: tak im treba, amíkom, keď.. | 6.1.2013 05:18reagovat
avatar

Proč blbí? Že se navzdory sociálnímu inženýrství nevzdávají aut, která opravdu chtějí? Velkých, jednoduchých, spolehlivých. Uvědom si, že vzdálenosti mezi městy jsou trochu jiné než v evropských podmínkách. Nikdo se nebude kodrcat stovky mil v městském vozítku.

Nepřihlášený papy

Už si niekedy stál vedľa C.. | 6.1.2013 14:18reagovat
avatar

Už si niekedy stál vedľa Chevroletu Silverado? Však to je ako tirák. Také vysoké, že ked stojíš vedľa, tak cez bočné okno nevidíš dnu. Lezieš dnu po rebríku.

Kto chce veľké, pohodlné, spoľahlivé, uplne by mu malo stačiť niečo ako Murano, alebo Galaxy.

Prečo vláčiť 3 tonové monštrum so spotrebou 20 litrov a viac a dojazdom tak max. 250 km? Nepoviem, ked je niekto poľovník a chodí s tým do lesa, ale keď niekto s tým chodí iba do roboty a na nákup. WTF?!

Nepřihlášený Zajda

Ano, vím co je to za auta.. | 6.1.2013 19:07reagovat
avatar

Ano, vím co je to za auta a plně chápu, proč si je kupují. Určitě je v tom i konvence a generační setrvačnost, ale taky jsou ta auta relativně levná, v jejich podmínkách praktická, odolná a nenáročná na údržbu. A dá se předpokládat, že si je kupují na delší dobu, než je u nás obvyklé. Tuhle část finanční a ekologické rovnice jako by nikdo neviděl. Jak moc úsporná jsou vlastně úsporná auta, která po pár letech provozu spějí ke konci životnosti? A spotřebu už dnes určitě ani "malé" trucky nemají přes 20l na 100. Myslím reálnou, o továrních údajích se ani nemusíme bavit. V tomhle mě Amerika fakt baví - jakási hrdost lpět na svých tradicích navzdory tlakům na změnu. Oni se k nízké spotřebě dostanou nakonec s šesti i osmiválci a bez stop/startu :-)

Nepřihlášený

no tak si tú reálnu spotre.. | 6.1.2013 22:54reagovat
avatar

no tak si tú reálnu spotrebu prever tu:

http://www.spritmonitor.de/en/overview/17-Ford/840-V8.h tml?powerunit=2

alebo si tam daj hladat to silverado. 17 litrov je minimum. 20 real.

Snad nechces tvrdiť, že všetci, čo si kupuju F150 tak robia preto, lebo je pre nich praktické?! bullshit. väčšina kupuje hlavne preto lebo je VELKE. Snáď nebudem mať menšie ako má sused. Tento debilný pohľad na svet funguje aj u nás.

90% kupcov F150 by v pohode vystačila s CRV, alebo Murano a jazdili by za polovicu, lenže oni chcú veľkú americkú kravu a nie nejakého ryžojeda. Tak ako tu chce každý buran nemecké auto.

Nepřihlášený Zajda

Nevím, co si mám na tom je.. | 7.1.2013 04:40reagovat
avatar

Nevím, co si mám na tom jednom novém F150 (jezdícím na LPG kde? v Německu?) ověřovat. Taky tam vedou (jen) jedno benzinové Silverado, které jezdí za 14,3. Myslím že se shodneme že se neshodneme, tak už s touhle debatou končím. Jsem rád za každého američana, který si může koupit své V8 a nikdo mu do toho nekecá :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený FuNcher

Reakce na: Nevím, co si mám na tom je.. | 23.1.2013 14:16reagovat
avatar

asi tak ja vlastním ameriku jezdím na srazy oni si kupují takové auto protože se jim líbí a jsou spolehlivé narveš tam vše má to tažnou sílu jako kráva v létě vemou karavan a projedou celou ameriku proč by si tam někdo kupoval něco malého .. a na vic oni tam vydělavaji jine prachy než unás a benzin tam stoji uplné hovno takže ty auta se tam v klidu uživý .. a hlavně oni nehledí na spotřebu jak unás auto si kupuješ protože se ti líbí a né na spotřebu na spotřebu at si koupí oktávku...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: asi tak ja vlastním amerik.. | 16.11.2013 13:17reagovat
avatar

pro nepřihlášeného FuNcher,

snad by bylo napřed lépe se podívat n gramatiku z5.

třídy a podívat s jakým i se píše uživí

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif