Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět

Každé zboží má svého kupce, říká se. Auta evidentně nejsou výjimkou, neboť někdo si koupil i toto „Ferrari”. Co přesně s ním bude dělat, zůstává otázkou, majlant ho ale vážně nestálo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět

29.4.2019 | Mirek Mazal

Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Každé zboží má svého kupce, říká se. Auta evidentně nejsou výjimkou, neboť někdo si koupil i toto „Ferrari”. Co přesně s ním bude dělat, zůstává otázkou, majlant ho ale vážně nestálo.

Automobily značky Ferrari přirozeně vzbuzují pozornost, běžná populace se za nimi vytouženě ohlédne a v aukcích se kvůli vlastnictví automobilové ikony z Maranella předhánějí movití dražitelé. Kupují a opravují se i značně poškozené exempláře, neboť i ty pak mohou mít ohromnou cenu. Nad prodejem ohořelé hromady šrotu, která si kdysi říkala Ferrari, ale zůstává rozum stát.

Neznámý zájemce byl ochotný zareagovat na nabídku hromady spálených zbytků Ferrari F355 Spider z roku 1999. Ohořelé torzo ani nepřipomíná italský automobil, možná disky kol mohou být přesvědčivým vodítkem k určení původu. Bez informací od prodejce by se těžko určoval typ a stáří neshořelých zbytků.

Orezlá kostra kdysi disponovala vidlicovým osmiválcem o objemu 3,5 litru s pohonem zadních kol prostřednictvím manuální převodovky. V původní kondici by takové auto stálo okolo 100 tisíc dolarů (2,3 milionu Kč), po samoupálení bychom očekávali hodnotu blízkou nule. A ona skutečně o moc vyšší nebylo.

Firmě Copart, která zejména pro pojišťovny zajišťuje likvidaci autovraků, podařilo zdánlivě neprodejné trosky kabrioletu Ferrari zpeněžit. O příčinách požáru nebyly v inzerátu uvedeny žádné podrobnosti, stejně jako chybí například údaje o najetých kilometrech. Konečná cena se zastavila na částce 350 dolarů, tedy asi 8 tisíc Kč. Za Ferrari krásná cena, za popel ne až tak. Na druhou stranu, kdo může říci, že má v garáži skutečné Ferrari za čtyřcifernou sumu v korunách? Že s ním nikdy nevyjede, nemusí být na škodu, to většina sběratelů aut této značky stejně nedělá...


Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 1 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 01Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 2 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 02Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 3 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 03Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 4 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 04Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 5 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 05Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 6 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 06Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 7 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 07Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 8 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 08Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 9 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 09Někdo si za drobné koupil klasické Ferrari, tentokrát mu ale asi není co závidět - 10 - Ferrari F355 Spider ohorely vrak na prodej 10
V Kalifornii někdo koupil extrémně ohořelé Ferrari F355 Spider za extrémně nízkou cenu

Zdroj: Copart

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše