Německá policie nechápe, s čím někdo vyjel na silnice, u nás by to překvapilo málokoho

Německá policie byla přítomností tohoto Fordu Sierra v běžném provozu zaskočena natolik, že o tom vydala tiskovou zprávu. V České republice by asi takové pozdvižení nevzbudil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Německá policie nechápe, s čím někdo vyjel na silnice, u nás by to překvapilo málokoho

2.2.2019 | Mirek Mazal

Německá policie nechápe, s čím někdo vyjel na silnice, u nás by to překvapilo málokoho

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německá policie byla přítomností tohoto Fordu Sierra v běžném provozu zaskočena natolik, že o tom vydala tiskovou zprávu. V České republice by asi takové pozdvižení nevzbudil.

Nemá smysl se bavit o tom, že v zemích na západ od našich hranic je automobilový park pořád o mnoho kvalitnější než u nás. Vyplývá to už z průměrného stáří. Jakkoli toto číslo nemusí být dokonalým obrazem toho, co se reálně pohybuje na cestách, je v ČR s průměrným stářím aut přesahujícím 15 let jistě o mnoho snazší narazit v provozu na vrak než ve Velké Británii, kde je průměrný věk registrovaných vozů téměř poloviční. A o dost novější auta a lépe udržovaná auta ve srovnání s námi mají i Němci.

V tomto kontextu nepřekvapí, že příslušníci německé policie byli potýkáním se se starým Fordem z přiložených fotek zaskočeni natolik, že o tom museli vydat tiskovou zprávu. Auto už zdálky působilo dojmem, že není dokonale fit, jeho skutečný stav se ale projevil až po zastavení. Policisté si během kontroly mohli zopakovat hodiny biologie, protože na zelenajícím se vozidle rašilo několik druhů rostlin. Převládaly mechorosty, které si vzaly starý vůz do parády. Příroda si začala nárokovat karoserii, okolí čelního skla, světlomety, mřížku chladiče, zavazadlový prostor včetně interiéru a dokonce i plechové disky kol.

To samo o sobě nemusí být problém, nakonec příznivci ekologického aktivismu by možná i uvítali snahu poskytnout rostlinám nové prostředí k růstu. Dortmundská policie ale donutila řidiče odjet na kontrolní stanici a její technici pak jen potvrdili že Ford není způsobilý další jízdě.

Kromě přírodního vybavení inspekce odhalila prasklé čelní sklo, chybějící pravý blinkr, pomačkané plechy anebo igelitovou plachtu nahrazující chybějící střešní okno. Provizorně opraveným oknem ve stropě pronikala vlhkost do kabiny a za dlouhou dobu existence Sierry se vytvořilo ideální podhoubí pro biologické klíčení.

Zelený povlak by se dal v mycím centru odstranit, ale znalci vystavili stopku především kvůli mechanickým nedostatkům neudržovaného Fordu. Kromě jiného neprošly kontrolou motorové části a zejména brzdová soustava, která je v nefunkčním stavu životu nebezpečnou závadou.

Majitel musel zaplatit pokutu a pojízdný biotop z vyřadit provozu. U nás by přitom dost možná splynul s okolním prostředím - ne snad, že by se to na našich sinicích vraky jen hemžilo, narazit na rozpadající se auto, kterému nikdo nevěnuje pozornost, ale není tak složité...


Německá policie nechápe, s čím někdo vyjel na silnice, u nás by to překvapilo málokoho - 1 - Ford Sierra obrostla mechem 01Německá policie nechápe, s čím někdo vyjel na silnice, u nás by to překvapilo málokoho - 2 - Ford Sierra obrostla mechem 02Německá policie nechápe, s čím někdo vyjel na silnice, u nás by to překvapilo málokoho - 3 - Ford Sierra obrostla mechem 03Německá policie nechápe, s čím někdo vyjel na silnice, u nás by to překvapilo málokoho - 4 - Ford Sierra obrostla mechem 04Německá policie nechápe, s čím někdo vyjel na silnice, u nás by to překvapilo málokoho - 5 - Ford Sierra obrostla mechem 05Německá policie nechápe, s čím někdo vyjel na silnice, u nás by to překvapilo málokoho - 6 - Ford Sierra obrostla mechem 06
Ekologická edice Fordu se nelíbila německým policistům, u nás by s takovým autem řidič vzbudil o mnoho menší pozdvižení

Zdroj: Polizei Dortmund

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše