Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval

Speciální jednotky německé policie nelelkují a pochlubily se zásahem proti dalšímu pozérovi. Ze zásahu odešel po svých, i když to byl „kolega”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval

19.8.2018 | Mirek Mazal

Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Speciální jednotky německé policie nelelkují a pochlubily se zásahem proti dalšímu pozérovi. Ze zásahu odešel po svých, i když to byl „kolega”.

Pozorně sledujeme počínání speciálních jednotek německé policie určených k likvidaci automobilových pozérů. Majitelé upravených aut někdy překračují hranice stanovené zákonem a tamní policie proti nim nekompromisně zasahuje. I když dnes policisté z tzv. Soko Autoposer působí na mnoha místech země, nejaktivnější jsou stále v Hamburku, kde si připsali další zásah, tentokrát skoro do vlastních řad.

Pozornost speciální hlídky před par dny přilákal vyřazený policejní sedan. Stalo se tak na severu ve čtvrti Langenhorn, kde byl spatřen Chevrolet Lumina v livreji amerických šerifů. Jezdit s takovým autem je provokací samo o sobě, na takové úpravy budou policisté alergičtí z podstaty. Zkontrolovat se jej vydali právě proto a při podrobnější kontrole zjistili, že tak neučinili marně.

Řidič měl všechny doklady v pořádku, o jeho automobilu už to ale říci nešlo. Prvním z problémů byl příliš hlasitý zvuk, dílo odstraněného tlumiče výfuku - Chevrolet vydával hluk o hladině až 103 decibelů, přitom povoleno je jen 82. Dalším problémem byl funkční modrý maják na střeše a silný světlomet uvnitř kabiny. Použit sice nebyl, německé zákony ale zakazují už montáž funkčního zařízení. Všechny nelegální úpravy příslušníci sepsali a bez velkého otálení auto zabavili.

Pro bývalé hlídkovací vozidlo americké policie si přijela odtahová služba. Vůz kdysi vyvolávající respekt v ulicích Los Angeles tak potkal hanebný odtah napříč Hamburkem. Teď čeká na parkovišti na znalecký posudek, který ovlivní výši trestu pro řidiče a majitele v jedné osobě. Podle policie to byl typický pozér a takoví dnes prý nemají v Německu své místo. Policie ve své zprávě dodává, že se je tvrdým postupem bude dále snažit vymýtit.

Názor na to si udělejte sami, faktem každopádně je, že vyrazit s takto vyparáděným vozem s nelegálními úpravami zrovna do ulic Hamburku bylo hodně naivní. Pokud si tedy nejste jisti tím, jestli je vaše auto v dokonalém souladu s německými předpisy, minimálně na sever země se raději nevydávejte. Policie tam proti jakémukoli problematickému tuningu zasahuje velmi tvrdě.


Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval - 1 - Zasah proti pozerovi Nemecko 01
Dráždit policisty v Hamburku „policejním autem” s nelegálními úpravami bylo vážně krátkozraké

Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval - 2 - Zasah proti pozerovi Nemecko 02Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval - 3 - Zasah proti pozerovi Nemecko 03Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval - 4 - Zasah proti pozerovi Nemecko 04Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval - 5 - Zasah proti pozerovi Nemecko 05Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval - 6 - Zasah proti pozerovi Nemecko 06Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval - 7 - Zasah proti pozerovi Nemecko 07Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval - 8 - Zasah proti pozerovi Nemecko 08Německá policie se chlubí likvidací dalšího pozéra. Tento si opravdu koledoval - 9 - Zasah proti pozerovi Nemecko 09
Chevrolet Lumina dříve sloužil pro americkou policii, jako mnoho jiných. Ten zadržený sloužil a chránil v Los Angeles

Zdroj: Soko Autoposer, Polizei Hamburg

Mirek Mazal