Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté

Boj Němců s bezohlednými řidiči, kteří obtěžují okolí třeba přílišným hlukem, lze snadno pochopit. Ale aby byl problémem přílišný odraz světla v karoserii oděné do zlaté fólie?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté

10.4.2019 | Mirek Mazal

Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté

/

Boj Němců s bezohlednými řidiči, kteří obtěžují okolí třeba přílišným hlukem, lze snadno pochopit. Ale aby byl problémem přílišný odraz světla v karoserii oděné do zlaté fólie?

První dubnový víkend patřil v německém Hamburku setkání majitelů drahých aut. Příznivci nejnovějších modelů se sjeli na ulici Jungfernstieg, kde se mezi všemi účastníky vyjímal lesklý supersport v barvě drahého kovu. Šlo o Lamborghini Aventador SV Ŕoadster oděné do zlaté fólie.

Jistě křiklavý vůz, pozornost policistů ale přilákal kvůli něčemu jinému - hluku vycházejícího z koncovek výfuku. Policisté s alergií na automobilové pozéry z jednotky Soko Autoposer přistoupili ke kontrole italského klenotu, hlučnost vozu ale byla v souladu s normami. Zasahující muži zákona si ale nakonec přece jen našli důvody, proč Lamborghini muselo opustit svého extravagantního majitele jménem Abu Bakr Baletz.

Přítomný policista vytáhl tzv. „Lärm-Posing”, tedy „hlukové pózování”, pod čímž si asi můžeme představit u majitelů Lamborghini tolik oblíbené vytáčení motoru při stání na místě. Sice v rámci hlukových norem, ale přesto zbytně, podle policie. O tom by se jistě dalo diskutovat, policisté ale přišli s ještě jedním argumentem. Zlatá fólie je prý příliš zlatá a odráží světlo nedovoleným způsobem, který může vést k oslnění jiných řidičů. Proto byl supersport s okamžitou platností zabaven a majitel mohl zamířit zpět domů leda po svých.

Během zákroku se okolo výstředního modelu vytvořil dav lidí, kteří bedlivě sledovali policejní úkony a stranili Baletzovi. Zájem veřejnosti dokonce přesáhl únosnou mez a oblast musela být dočasně uzavřena pro stovky přihlížejících. Psychická podpora pro „pozéra” ale byla k ničemu, protože Baletz musel stejně odevzdat klíče i vůz na předem neznámou dobu.

Hon na upravené vozy tímto postoupil do další fáze, němečtí úředníci ve spolupráci s policisty a techniky mají evidentně téměř neomezenou moc. Nadměrná hlučnost je jasná věc, ale hlukové pózování? A nakonec vše uhrát na technickou kvůli příliš lesklé fólii? To už nevypadá jako boj za lepší svět...


Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté - 1 - Lamborghini Aventador zabavene kvuli folii 01Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté - 2 - Lamborghini Aventador zabavene kvuli folii 02Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté - 3 - Lamborghini Aventador zabavene kvuli folii 03Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté - 4 - Lamborghini Aventador zabavene kvuli folii 04Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté - 5 - Lamborghini Aventador zabavene kvuli folii 05Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté - 6 - Lamborghini Aventador zabavene kvuli folii 06Němečtí policisté bojující s pozéry zabavili Lamborghini proto, že bylo moc zlaté - 7 - Lamborghini Aventador zabavene kvuli folii 07
Abu Bakr Baletz si žije na vysoké noze a jeho chování se hamburské policii zjevně znelíbilo. Jak moc byl její zásah korektní, budou muset posoudit jiní

Zdroj: Bild

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše