Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit

Svérázný případ doputoval až k soudu, neboť oficiální dealer zákazníka zjevně mystifikoval. Jeho úmysly ale podle všeho nebyly až tak nekalé, jen se chtěl vyhnout negativní publicitě. Té teď má ještě víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit

30.1.2020 | Mirek Mazal

Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Svérázný případ doputoval až k soudu, neboť oficiální dealer zákazníka zjevně mystifikoval. Jeho úmysly ale podle všeho nebyly až tak nekalé, jen se chtěl vyhnout negativní publicitě. Té teď má ještě víc.

Dopravní nehody patří k životu na silnici a imunní vůči nim není nikdo. Přihodit se tedy mohou i během zkušební jízdy v rámci servisu či prodeje autorizovaným dealerstvím, jako se tomu stalo v případě Ferrari 458 Spider jednoho amerického zákazníka. Jakkoli to nikdy není dobrá zpráva, majitel auta Ryad Bakalem a jeho žena Diana by se s ní nejspíše smířili, kdyby ji ovšem kdy dostali.

Bakalem auto předal prodejci, místo požadovaných 239 tisíc dolarů (asi 5,5 milionu Kč) ale o pár měsíců později dostal nabídku na prodej vozu za 220 tisíc dolarů, tedy asi 5 milionů Kč. O jeho auto měl údajně stát jeden ze zákazníků právě za tuto sumu a kdyby byl majitel býval s prodejem souhlasil, více bychom se asi nedozvěděli. Majitel s manželkou se ale auto rozhodli levněji neprodat neprodat a začaly problémy.

Detaily případu popisuje pozdější soudní žaloba podaná zmíněným párem, podle níž někdo od prodejce Ferrari vyvenčil 458 takovým způsobem, že ještě ve městě došlo k totálnímu zničení Spideru při nehodě. Místo toho, aby dealer majiteli o nehodě řekl a pokusil se vše urovnat, se vydal cestou zamlčování skutečnosti a přišel se zmíněnou nabídkou na odkup vozu, do jejíhož akceptování pár tlačil.

Až o pár dnů později vyšlo najevo, že auto ve skutečnosti neexistuje, stejně jako neexistuje člověk, který by o něj stál. Skutečným kupcem mělo být samo dealerství, které by se tak vyhnulo nežádoucí publicitě spojené se zničením auta zákazníka. Nakonec ale vše prasklo a majitelé následně firmu zažalovali kvůli zatajování informací i poškození vozu a s tím spojeným újmám.

Ředitel autosalonu Grenville Lewis se bránil slovy, že údajný zákazník opravdu existoval a měl zájem o 458 ještě před nehodou, toto tvrzení ale nebyl s to věrohodně dokázat. Následně prý jen nabídl cenu nabízenou údajným zákazníkem jako kompenzaci za neuskutečněný prodej. Ti nakonec s prodejem souhlasili, ale za původně požadovanou cenu 239 900 USD (5,5 milionu CZK).

Přesto došlo na popsanou žalobu a je nyní na soudu, aby k ní zaujal stanovisko. My bychom řekli, že prodejce nepochybně chyboval, pořád se ale snažil jednat vstřícně. U nás by dealer nejspíše auto spálil a zkoušel by tvrdit, že jej nikdy nedostal do péče. Američané se z problému vykoupili, protože ale dnes už bývalého majitele auta zkoušeli vodit za nos, mají na krku žalobu a publicitu, o kterou nestáli.


Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 1 - Ferrari dealerstvi San Antonio 01Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 2 - Ferrari dealerstvi San Antonio 02
Oficiální dealerství Ferrari zatajilo totální škodu na prodávaném automobilu

Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 3 - Ferrari dealerstvi San Antonio 03Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 4 - Ferrari dealerstvi San Antonio 04Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 5 - Ferrari dealerstvi San Antonio 05Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 6 - Ferrari dealerstvi San Antonio 06Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 7 - Ferrari dealerstvi San Antonio 07Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 8 - Ferrari dealerstvi San Antonio 08
Prodejce při projížďce městem zničil Ferrari 458 Spider a před majitelem to zatajoval

Zdroj: KSAT, Ferrari of San Antonio@Facebook

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.