Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit

Svérázný případ doputoval až k soudu, neboť oficiální dealer zákazníka zjevně mystifikoval. Jeho úmysly ale podle všeho nebyly až tak nekalé, jen se chtěl vyhnout negativní publicitě. Té teď má ještě víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit

30.1.2020 | Mirek Mazal

Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Svérázný případ doputoval až k soudu, neboť oficiální dealer zákazníka zjevně mystifikoval. Jeho úmysly ale podle všeho nebyly až tak nekalé, jen se chtěl vyhnout negativní publicitě. Té teď má ještě víc.

Dopravní nehody patří k životu na silnici a imunní vůči nim není nikdo. Přihodit se tedy mohou i během zkušební jízdy v rámci servisu či prodeje autorizovaným dealerstvím, jako se tomu stalo v případě Ferrari 458 Spider jednoho amerického zákazníka. Jakkoli to nikdy není dobrá zpráva, majitel auta Ryad Bakalem a jeho žena Diana by se s ní nejspíše smířili, kdyby ji ovšem kdy dostali.

Bakalem auto předal prodejci, místo požadovaných 239 tisíc dolarů (asi 5,5 milionu Kč) ale o pár měsíců později dostal nabídku na prodej vozu za 220 tisíc dolarů, tedy asi 5 milionů Kč. O jeho auto měl údajně stát jeden ze zákazníků právě za tuto sumu a kdyby byl majitel býval s prodejem souhlasil, více bychom se asi nedozvěděli. Majitel s manželkou se ale auto rozhodli levněji neprodat neprodat a začaly problémy.

Detaily případu popisuje pozdější soudní žaloba podaná zmíněným párem, podle níž někdo od prodejce Ferrari vyvenčil 458 takovým způsobem, že ještě ve městě došlo k totálnímu zničení Spideru při nehodě. Místo toho, aby dealer majiteli o nehodě řekl a pokusil se vše urovnat, se vydal cestou zamlčování skutečnosti a přišel se zmíněnou nabídkou na odkup vozu, do jejíhož akceptování pár tlačil.

Až o pár dnů později vyšlo najevo, že auto ve skutečnosti neexistuje, stejně jako neexistuje člověk, který by o něj stál. Skutečným kupcem mělo být samo dealerství, které by se tak vyhnulo nežádoucí publicitě spojené se zničením auta zákazníka. Nakonec ale vše prasklo a majitelé následně firmu zažalovali kvůli zatajování informací i poškození vozu a s tím spojeným újmám.

Ředitel autosalonu Grenville Lewis se bránil slovy, že údajný zákazník opravdu existoval a měl zájem o 458 ještě před nehodou, toto tvrzení ale nebyl s to věrohodně dokázat. Následně prý jen nabídl cenu nabízenou údajným zákazníkem jako kompenzaci za neuskutečněný prodej. Ti nakonec s prodejem souhlasili, ale za původně požadovanou cenu 239 900 USD (5,5 milionu CZK).

Přesto došlo na popsanou žalobu a je nyní na soudu, aby k ní zaujal stanovisko. My bychom řekli, že prodejce nepochybně chyboval, pořád se ale snažil jednat vstřícně. U nás by dealer nejspíše auto spálil a zkoušel by tvrdit, že jej nikdy nedostal do péče. Američané se z problému vykoupili, protože ale dnes už bývalého majitele auta zkoušeli vodit za nos, mají na krku žalobu a publicitu, o kterou nestáli.


Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 1 - Ferrari dealerstvi San Antonio 01Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 2 - Ferrari dealerstvi San Antonio 02
Oficiální dealerství Ferrari zatajilo totální škodu na prodávaném automobilu

Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 3 - Ferrari dealerstvi San Antonio 03Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 4 - Ferrari dealerstvi San Antonio 04Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 5 - Ferrari dealerstvi San Antonio 05Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 6 - Ferrari dealerstvi San Antonio 06Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 7 - Ferrari dealerstvi San Antonio 07Dealerství Ferrari totálně zničilo auto zákazníka, pak to před ním zkusilo zatajit - 8 - Ferrari dealerstvi San Antonio 08
Prodejce při projížďce městem zničil Ferrari 458 Spider a před majitelem to zatajoval

Zdroj: KSAT, Ferrari of San Antonio@Facebook

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše