Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího

Když mezi lidmi koluje zajímavý příběh o skonu určitého auta, není lepší cesty, než se vydat ověřit jeho pravdivost na místo, kde měl být viděn naposledy. Jaké je ale překvapení, když se na místě nenajde auto jedno, nýbrž hned šest.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího

4.4.2020 | Mirek Mazal

Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když mezi lidmi koluje zajímavý příběh o skonu určitého auta, není lepší cesty, než se vydat ověřit jeho pravdivost na místo, kde měl být viděn naposledy. Jaké je ale překvapení, když se na místě nenajde auto jedno, nýbrž hned šest.

Se znalostí příběhu o dívce, která měla před dvaceti léty utopit auto svého přítele v místní řece, se nám už známý tým průzkumníků provozujících na kanál Adventures with Purpose na Youtube rozhodl prozkoumat dno jedno z toků v americkém Portlandu, kde se vůz měl nacházet. Marná snaha to nebyla - možná vedla i k objevu kýžené dodávky, koryto ale navíc ještě cennější automobilové poklady s dost možná pohnutou minulostí.

Nedaleko od klenutí ocelového mostu leželo v bahně podivné červené vozidlo. Po vytažení nad hladinu bylo hned jasné, že o onu dodávku nejde - pod vodou místo ní skončila rudá Mazda RX-7 první generace. Japonské kupé leželo na zmačkané střeše delší dobu, čemuž odpovídá i stav promáčeného nálezu.

Mezi další zatopené artefakty minulosti patřilo ještě několik skrytých automobilů, řeka pohltila například sběratelský Ford Mustang Mach 1 Fastback z roku 1973. Výkonnější verze symbolu Ameriky se vyráběla v Deabornu asi 3 800 kilometrů daleko od posledního odpočinku mezi rybami. Zvířené dno ukázalo i Chevrolet Luv, který by teoreticky mohl být oním vozem z příběhu kolujícího mezi místními.

Potápěč informoval kolegy na břehu minimálně o dalších dvou dodávkách od Chevy, z nichž jedna pravděpodobně postrádá střechu. Málo frekventované končiny za městem se tak staly posledním cílem nejméně šesti aut. Zpět na denní světlo se dostalo zatím jen jediné, pro zbytek objevu se potápěči vrátí zase příště. Podívejte se sami, jak to všechno probíhalo - co vedlo ke skonu těchto vozů, můžeme jen spekulovat. Nejpravděpodobnější bude snaha zakrýt stopy po předchozí krádeži nebo pokus o pojistný podvod.


Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 1 - Nalez utopenych aut USA 01Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 2 - Nalez utopenych aut USA 02Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 3 - Nalez utopenych aut USA 03Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 4 - Nalez utopenych aut USA 04Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 5 - Nalez utopenych aut USA 05Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 6 - Nalez utopenych aut USA 06Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 7 - Nalez utopenych aut USA 07Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 8 - Nalez utopenych aut USA 08Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 9 - Nalez utopenych aut USA 09Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 10 - Nalez utopenych aut USA 10Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 11 - Nalez utopenych aut USA 11Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 12 - Nalez utopenych aut USA 12Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 13 - Nalez utopenych aut USA 13Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 14 - Nalez utopenych aut USA 14Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 15 - Nalez utopenych aut USA 15Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 16 - Nalez utopenych aut USA 16Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 17 - Nalez utopenych aut USA 17Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 18 - Nalez utopenych aut USA 18Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 19 - Nalez utopenych aut USA 19Potápěč hledal v řece starou dodávku, objevil ale něco mnohem zajímavějšího - 20 - Nalez utopenych aut USA 20
Řeka v Oregonu je plná utopených aut. Jedno už je venku, minimálně pět jich ještě zůstává v korytu

Zdroj: Adventures with Purpose@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše