Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo

Na Severní smyčce Nürburgringu se měnila i místa, o kterých se nemluvilo. Podívejte se na první fotky, video z testů Porsche a nezapomeňte: otevírá se už tuto neděli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo

15.3.2016 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na Severní smyčce Nürburgringu se měnila i místa, o kterých se nemluvilo. Podívejte se na první fotky, video z testů Porsche a nezapomeňte: otevírá se už tuto neděli.

Pokud se těšíte na novou sezónu na Severní smyčce Nürburgringu, jistě si pamatujete na informaci z loňského podzimu, že začátkem března roku 2016 by měly být hotovy úpravy trati s cílem lepší bezpečnosti. Detailněji jsme je rozebírali vloni v listopadu a po jejich provedení, na kterém se začalo pracovat v prosinci, má FIA okruhu prodloužit certifikaci na další tři roky.

Většina změn znamenala zlepšení bariér mezi tratí a okolním světem, tedy postavení nebo zvýšení plotů, svodidel apod. Také ale měla dvě místa mít hladší povrch, kterého mělo být dosaženo novým asfaltem. Na fotky vyfrézovaného Flugplatzu jsme se mohli podívat loni, nyní už tam je zcela nový povrch.

Oficiální stanovisko firmy capricorn Nürburgring nebo FIA ohledně provedených změn zveřejněno nebylo, dá se ale předpokládat, že podzimní seznam plánovaných úprav byl naplněn. Nejsou to ale jediné změny, jak vám ukáží i přiložené fotografie. Třeba na výjezdu ze zatáčky Brünnchen je nová betonová dlažba na okraji, která bude mnohem drsnější, jak se můžete sami podívat. Dříve se tento kousek dal s minimální opatrností použít jako trať, nyní se mu spíš budou jezdci snažit vyhnout.

Jak dokazuje video níže, trať je plně připravena na novou sezónu a začíná fungovat v nové podobě. Prvním testujícím je Porsche, které na prochladlý povrch poslalo novou 911 991 GT3 RS v závodní verzi. Bohužel jde jen krátký sestřih a Flugplatzem vůz zrovna neprojíždí - a právě tam by mohlo být vidět, jak moc a zda vůbec se chce auto odlepit od země. Vedení okruhu sice říkalo, že profil nebude žádným způsobem dotčen, ale nový asfalt na Flugplatzu mohl mít různé efekty. Z hlediska akustického zážitku je ale video lahůdkou, pokud máte rádi zvuk atmosférických plochých šestiválců, musíte ho vidět.

Že Ring funguje, ukazuje také kalendář turistických jízd. První možnost se tam s vlastním vozem podívat bude už 20. března, tedy tuto neděli. Pak je otevřen velikonoční víkend, jehož součástí je bláznivá akce Carfreitag a v následujících měsících v podstatě každý den. Podrobnější informace o otevíracích hodinách najdete na webu okruhu.


Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 1 - nurburgring 2016 novy asfalt prvni 01Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 2 - nurburgring 2016 novy asfalt prvni 02Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 3 - nurburgring 2016 novy asfalt prvni 03
Nový asfalt na Flugplatzu letos v lednu

Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 4 - nurburgring 2016 novy okraj brunnchen 01 stary
Betonové kostky na výjezdu z Brünnchenu se daly použít jako trať...

Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 5 - nurburgring 2016 novy okraj brunnchen 02Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 6 - nurburgring 2016 novy okraj brunnchen 03Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 7 - nurburgring 2016 novy okraj brunnchen 04Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 8 - nurburgring 2016 novy okraj brunnchen 05Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 9 - nurburgring 2016 novy asfalt prvni 05
... nyní to už tak dobrý nápad nebude

Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 10 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 01Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 11 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 02Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 12 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 03Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 13 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 04Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 14 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 05Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 15 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 06Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 16 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 07Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 17 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 08Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 18 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 09Přestavba Nordschleife je hotova, změn trati je více, než se čekalo - 19 - porsche 991 gt3 rs cup prvni ring vid 10
Nová závodní 911 už testuje na upraveném Ringu

Zdroje: Bridge To Gantry poprvé, podruhé a potřetí

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.