Proč moderním autům zhasínají denní světla, když dáte blinkr?

 | 56 příspěvků | 3.11.2017 Petr Miler
Reagovat

Nepřihlášený Pajan

Dnes jsem jel za Audi A7 a.. | 3.11.2017 19:00reagovat
avatar

Dnes jsem jel za Audi A7 a stejně ten blinkr skoro nepoužil... To samé řidiči BMW mi kolikrát přijde že tam nemají páčku na blinkr...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Fána

Opravdu ta evropská sebran.. | 3.11.2017 19:17reagovat
avatar

Opravdu ta evropská sebranka vymýšlí jen samá pomatená rozhodnutí. Za taková rozhodnutí by měli ještě nosit peníze do EU na je dostávat!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený mam pdf

musim říct, že se mi zhasín.. | 3.11.2017 19:51reagovat
avatar

musim říct, že se mi zhasínání nelíbí a vypadá to divně

Nepřihlášený :-)

no me to nepripada jako os.. | 3.11.2017 19:52reagovat
avatar

no me to nepripada jako osklive, naopak pokud ridic pouzije blinkr, tak je to fajn ze zhasne svetlomet... dobrej napad (jeden z mala)

Nepřihlášený Miroslav

Je to daleko lepší než kdy.. | 3.11.2017 19:55reagovat
avatar

Je to daleko lepší než když někomu svítí jedno světlo potkávací a druhé dálkové nebo přední blinkr zaniká v intenzitě svitu třeba potkávacích xenonových světel.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Hrd

Halogenový blinkr jsem ted.. | 3.11.2017 20:10reagovat
avatar

Halogenový blinkr jsem tedy ještě neviděl, ale inu což... třeba existuje. Otázkou však je, PROČ mají ty zrůdy denní světla zároveň s blinkry? No protože šetří! Přece nebudou dělat blinkry normálně zvlášť, a k tomu ještě denní světla? Tak jako je to u levnějších aut? Plácneme to dohromady, co na tom, že je to hnusný. Hlavně, že jsme ušetřili, a cenu přitom snížit nemusíme. Zůstane prémiová a ty máš jednovoký auto.

Nepřihlášený David

Reakce na: Je to daleko lepší než kdy.. | 3.11.2017 20:36reagovat
avatar

To mě taky napadlo. Řeší se přehlednost denního svícení, ale v noci je to jako lepší? Asi je xenon horší než LEDky. Některým tupounům bych to denní svícení zakázal rovnou. V 5 ráno na denním světle a ze zadu je vidět leda odraz SPZ a v mlze to nikoho taky nenapadne zapnout.....taky proč, když jsou 2 odpoledne a jiný s tím jezdí non-stop aby si to dojíždející toho blba užil do syta.

Nepřihlášený Peter

To proto že majitelé audi.. | 3.11.2017 20:39reagovat
avatar

To proto že majitelé audi a bmw si myslí že jsou něco víc, pŕitom jejich hovno smrdí úplně stejně, jako např. hovno majitele fabie

Nepřihlášený ojch

Myslím,že to není problém,.. | 3.11.2017 20:54reagovat
avatar

Myslím,že to není problém,snížit svítivost nebo zhasnout LEDky,horší je,že u "normálních" světel je to přehlédnutelné,když jsou blinkry umístěné z vnitřní strany sdružené svítilny(myslím ke středu auta).Jak je možné že to nějací idioti povolili.A myslím,že už i VOLHA 21 to měla takto vzadu.Takže nic nového.

Nepřihlášený ojch

...k předešlému,myslím, že.. | 3.11.2017 21:03reagovat
avatar

...k předešlému,myslím, že se jedná o nějaký Peugeot,který,když svítí,tak blinkry nejsou téměř vidět...

Nepřihlášený standa

to musel byt grandiozni id.. | 3.11.2017 21:07reagovat
avatar

to musel byt grandiozni idiot co tohle vymyslel odbocuji tak mi zhasne svetlo abych hovno videl fakt parada vi vubec takovyhle imbecilove ze auto jezdi po silnici

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Newmann

Denní svícení se používá v.. | 3.11.2017 21:33reagovat
avatar

Denní svícení se používá ve dne. V tom žádný problém nevidím.

Proč ale spousta lidí svítí mlhovkama i když žádná mlha není ?

Nepřihlášený

Reakce na: to musel byt grandiozni id.. | 3.11.2017 22:08reagovat
avatar

denní svícení není od toho abys viděl, ale abys byl vidět.

Nepřihlášený Michala L.

Reakce na: Opravdu ta evropská sebran.. | 3.11.2017 23:03reagovat
avatar

Evroská hospodářská komise Organizace spojených národů, která ten předpis vydala, nespadá pod EU, ale (jak její název napovídá) pod OSN. Pláčete na špatném hrobě.

Nepřihlášený Michala L.

Reakce na: Opravdu ta evropská sebran.. | 3.11.2017 23:07reagovat
avatar

Dotaz: V citovaném článku předpisu se píše, že při vzdálenosti směrovky a denního světla menší než 4 cm se denní světlo při zapnutí směrovky MŮŽE ztlumit či vypnout (až při sloučení obou světel se vypnout MUSÍ). Kde tedy autor vzal, že se MUSÍ vypnout ztlumit či vypnout vždy?

Nepřihlášený Karel

Reakce na: Dnes jsem jel za Audi A7 a.. | 4.11.2017 00:01reagovat
avatar

Tak jste se naštval a šel volit SPD. Tak holt se tak stalo nebudu odsuzovat vsechny Audi a Bmw majitele. Ne nemám ani jedno.

Nepřihlášený Karel

Reakce na: Dnes jsem jel za Audi A7 a.. | 4.11.2017 00:05reagovat
avatar

A na tohle český Lojza nepřišel sám že holt blinkr není vidět od denního LED a proto ho vypínají. A na oktavce 3 před FL mi přijde adekvátní mírně ztlumit při blinkru. Nevím co to tu chvástáte že vám vadí EU směrnice. Tak vás okamura spasí.

Nepřihlášený pepe

Reakce na: to musel byt grandiozni id.. | 4.11.2017 00:30reagovat
avatar

Zřejmě jsi nepochopil. Přečti si to znova. Potřebuješ denní svícení, abys viděl na cestu?

Nepřihlášený Marcel

1) denní svícení není od t.. | 4.11.2017 05:44reagovat
avatar

1) denní svícení není od toho aby řidič viděl, ale aby bylo vidět auto, podél zaparkovaných aut je jedoucí auto se světly daleko lépe vidět 2) když se svítí aby bylo vidět, proč se nesvítí i v zadu ? Už se mi stalo že z řady zaparkovaných aut, mi bez binkru vjelo do cesty neosvětlené auto ( samozřejmě že svítilo dopředu) stejně tak když jedete proti slunci a tmavá auta splívají se silnicí , bílá auta zase mizí v mlžném oparu... Stává se občas, že auto svítí automaticky, řidič vidí ve tmě a zapomene zapnout světla ... 3) zhasínající blinkr má asi důvod v přehlednosti, ale hlavní problém je už když konstruktér dělá něco nového a vznikají z toho věci jako vnitřní blinkry kdy u mrnavého auta něco bliká uprostřed masky a vy se musíte přímo podívat na auto aby jste zjistili kam vlastně jede, nebo vám do jízdního pruhu najíždí auto se zhasnutým světlem a vy trnete hrůzou jestli ho neodřete , protože interval mezi bliknutím je vteřina a mezitím jedete 10 m naslepo ( situace za šera nebo mlhy kdy auto splívá s pozadím) myslim že by se to dalo řešit zhasnutím jen poloviny led pásku u blinkru a ne celého světla, zrovna v situaci kdy je zapotřebí

Nepřihlášený petr tichý

svítit ve dne je blbost v.. | 4.11.2017 05:59reagovat
avatar

svítit ve dne je blbost v rakousku to zrušili

Nepřihlášený Michal

Reakce na: to musel byt grandiozni id.. | 4.11.2017 07:40reagovat
avatar

Mne se to zhasinani libi. Ale prekvapuje me, ze tady jsou takovi idi.ti, co si mysli, ze zhasne cele svetlo ...to me fakt pobavilo. At si radsi ti chytraci daji do kupy potkavaci svetla. Potkat auto, ktere zepredu vypada jak motorka, to je v noci fakt o hubu...

Nepřihlášený Radim

Dobrý den, autor článku ce.. | 4.11.2017 07:58reagovat
avatar

Dobrý den, autor článku celkem přesně vysvětlil poźadavky předpisů pro denní svícení a ukazatel směru. Problematika je ještě složitější, protože se musí určovat funkce ve dne a v noci. Při nočním režimu a sdružených funkcích v USA, Canada ( FMVSS s CMVSS předpis) se nesmí při blikání blinkrů v předu poziční světlo vypnout. To je potom ještě komplikovanější řešení, aby nedocházelo k míchání barev oranžové a bílé. V diskuzích jsou komentáře proč se to vlastně sdružuje. Na obě funkce jsou kladeny v předpisech kladeny požadavky mimo lokace na vozidle a svítivosti i na plochu. A ta plocha je ještě různá v Evropě, USA v Číně. Proto se řeší pro globální modely aut průnikové řešení a při dnešním trendů zmenšování výšky světlometů a zadních svítilen se sdružují. K dalšímu komentáři ó blinkrech u středu vozu předpis říká, že mohou být maximálně 400 mm od kraje auta bráno bez zrcátek. Z těchto středních pozic blinkr se podaří snadněji dosáhnout viditelnosti funkce do vnitřního směru než z kraje auta kde je utopený a schovaný za tlumeným světlem (projektorem).

Nepřihlášený Milan Enok

Tu to novinku jak říkáte j.. | 4.11.2017 08:50reagovat
avatar

Tu to novinku jak říkáte je známa již několik let v Americe ji používali již před 40 lety

Nepřihlášený Jan Nenadál

Vůbec nechápu tento článek.. | 4.11.2017 08:55reagovat
avatar

Vůbec nechápu tento článek co měl říci, na jedné straně autor píše, že je to ošklivé a na druhé, že je to potřeba kvůli viditelnosti blinkru, tak proč se s tím vůbec zabývá.

A to, že to nařídila EU mě u tohoto případu vůbec nevadí, nařizuje daleko větší blbosti, které nikdo neřeší.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Miloš. T

Mě by spíše zajímalo proč.. | 4.11.2017 10:02reagovat
avatar

Mě by spíše zajímalo proč "řada moderních aut se světly pro denní svícení už z továrny, zejména pak ta s LED, při rozsvícení potkávacích světel, svítí stále denním svícením, když vyhláška mi (na mé Felicii :) ) zakazuje používat denní i potkávací světla zároveň.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honza

Reakce na: Mě by spíše zajímalo proč.. | 4.11.2017 10:37reagovat
avatar

Miloši,vzhláška nic nezakazuje,jen říká,že když si rozsvítíš potkávačky,tak se ti denní LEDky musí minimálně stlumit.

Nepřihlášený Eda

Kde se říká, že to musí ta.. | 4.11.2017 10:54reagovat
avatar

Kde se říká, že to musí tak být, když citace praví "mohou být".

Ve své části 6.19.7.5 (sic) stanoví doslova:

Pokud je vzdálenost mezi přední směrovou svítilnou a denní svítilnou 40 mm nebo menší, mohou být elektrická zapojení denní svítilny na příslušné straně vozidla taková, že:

a) se denní svítilna vypne, nebo

b) je její svítivost během úplného cyklu (cyklus svítí i nesvítí) aktivace přední směrové svítilny snížena

Nepřihlášený ridicpopic

pěkný nesmysl a ještě to b.. | 4.11.2017 16:00reagovat
avatar

pěkný nesmysl a ještě to blbě vypadá, ještě větší půjčovna je ten "běžící" blinkr

Nepřihlášený Jirka Černý

To je zas problém, tak sna.. | 4.11.2017 17:06reagovat
avatar

To je zas problém, tak snad to jde vyřešit snadno podstatně větší intenzitou blinkru, osobně mi to spíš vadí když mám v křižovatce co nejrychleji a správně pochopit úmysl jiného řidiče když z auta má vánoční stromeček kde něco zhasne něco svítí

Nepřihlášený miro

A nebylo by jednodušší rov.. | 4.11.2017 17:14reagovat
avatar

A nebylo by jednodušší rovnou zrušit denní svícení.Kdo ve dne nevidí neosvětlené vozidlo, nepatří za volant.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Surcuf

Co třeba dát autům normáln.. | 4.11.2017 17:21reagovat
avatar

Co třeba dát autům normální pořádný blinkr? jinak to blikání u starých aut, kdy zhasínají světla je jen špatná kostra..............

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený tom

Led denní svícení bych zak.. | 4.11.2017 18:47reagovat
avatar

Led denní svícení bych zakázal spousta řidičů, když se začne smrákat a je snížena vyditelnost pak vůbec nerozsvítí dit maj LEDky (dementi) a navíc jim VŮBEC nesvítí zadní světla! A ikdyž zákon nařizuje ve dne svítit jen předníma tak ty auta co jim svítí i zadní jsou daleko lépe VIDĚT!

Nepřihlášený JP

Muj Renault Talisman pri a.. | 4.11.2017 19:19reagovat
avatar

Muj Renault Talisman pri aktivaci blinkru denni led sviceni nevypina, ikdyz jsou blinkry soucasti tzv. klu pro denni sviceni.

Nepřihlášený Xzeit

Reakce na: A nebylo by jednodušší rov.. | 4.11.2017 19:37reagovat
avatar

To snad ani není možné, někteří rádoby chytráci tady... To je děs a hrůza. Napsat takovou blbost že kdo nevidí ve dne auto s vypnutyma svetlama nepatří za volant... Jistě že je auto za dne viditelné, ale se zapnutýma svetlama je ta viditelnost toho auta MNOHEM lepší!!! Rozdíl je hodně znát. To samé zhasinajici reflektor, když bliká blinkr... Takhle je blinkr mnohem lépe vidět...

Nepřihlášený Ondra

Jestli je toto k diskuzi a.. | 4.11.2017 20:43reagovat
avatar

Jestli je toto k diskuzi a článku, tak to pozor. Opravdu brutální problém... žasnu. Ale jo je to důležité jestli je jednooký nebo ne... nevím co je hloupější to navrhnout nebo se tím zabývat....

Nepřihlášený Karla

Reakce na: Vůbec nechápu tento článek.. | 5.11.2017 07:35reagovat
avatar

Ucelem clanku je pohrozit ridicum, kterz si prenastavuji denni sviceni, ze to nemaj delat .

Nepřihlášený mirda

Reakce na: Co třeba dát autům normáln.. | 5.11.2017 13:40reagovat
avatar

No za starých časů byla dokonce daná minimální velikost činné plochy a dokonce i vzdálenost od sousední....néé osová. To ale nevyřešíme my, ale soudruzi v EU. Když dokážou vymyslet různé nesmysly, mohli by se pochlapit. Spíš mi ale vadí, že českej řidič buď má ulomenou blinkrpáčku, nebo levou ruku v sádře a nemusí..nebo bych odhadnul že ani neví...dávat znamení. Minulý týden jsem v Plzni byl účastníkem hry VOCO ŽE PROJEDU PLZEŃ BEZ BLINKRU?? hrůza. A řekl bych, že největší paka jsou řidiči z povolání a TIR. Hodně kilometrů bez srážky s blbem. mirda

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Alex

Reakce na: to musel byt grandiozni id.. | 5.11.2017 15:21reagovat
avatar

kdo vymyslel denní svícení je mega kreten.

Nepřihlášený joss

Nejezděte za šera na denním.. | 5.11.2017 17:51reagovat
avatar

Nejezděte za šera na denním svícení!!!!!!

Nepřihlášený pašík

Mám starší auto a bez denn.. | 5.11.2017 21:19reagovat
avatar

Mám starší auto a bez denního svícení, tudíž rozsvítím předepsané osvětlení a jedu a jsem viditelný i zezadu.

Jinak denní svícení považuji za blbost.

Nepřihlášený VIKI

Když jsem poprvé spatřil a.. | 6.11.2017 10:33reagovat
avatar

Když jsem poprvé spatřil auto se zhasínajícím světlem při zapnutí blinkru, posmutněl jsem, že mi zas někdo "ukradl" nápad,ale zároveň se zaradoval, že konečně budou blinkry vidět jako dřív. Už přemístění blinkru z nárazníku k hlavnímu světlometu mi přišlo sice hezčí, ale hůř viditelné. Natož pozdější integrace přímo do světlometu. A to i za tmy. Potkávací světla jsou čím dál intenzivnější, ale blinkr do nedávna stále stará žárovka 21W. Stejně jako společnou žárovku pro obrys a brzdové světlo by v dnešním provozu už taky měli zakázat. Takže já určitě novou směrnici EHK chválím. Podobně bych řešil majáky u sanitek. Je fajn, že jdou vidět už i za jasného letního dne, ale v noci jdou vidět na 20km a z blízka každého natolik oslní, že i kdyby měly 8 blinkrů, nikdo je nevidí.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Juraj

Kurva do pice uz s vami. R.. | 6.11.2017 10:50reagovat
avatar

Kurva do pice uz s vami. Recyklujete stare clanky a este aj starsiu diskusiu vymazete. Nadhera..

Nepřihlášený Surcuf

Reakce na: No za starých časů byla do.. | 6.11.2017 11:53reagovat
avatar

Bohužel častý jev, nejhorší je to mimo obec, když objíždí chodce nebo cyklistu, ten není vidět a borec ho objede myškou, aby zablikal, to ho ani nenapadne - však ho vidí, tak co, že ti za ním jej nejspíš kvůli jeho blbosti smetou ho netankuje...........

Nepřihlášený Ivan Veselý

Reakce na: Když jsem poprvé spatřil a.. | 6.11.2017 12:04reagovat
avatar

To s těmi sanitkami je pravda. Potkal jsem sanitku ve tmě mimo obec a všechny ty led flasche na masce mě oslnily dokonale (měl dva páry které se střídaly). Ale majáky snad díky svému umístění nejsou tak hrozné. Jenže když v tv zpravodajství vidím jak někdo je schopný nabourat policejní auto se zapnutými majáky odklánějící dopravu na křižovatce za nehodou tak nevím.

Nepřihlášený PaJa

Je to doxela logicke, spis.. | 6.11.2017 12:48reagovat
avatar

Je to doxela logicke, spise nepochopim, proc drivejsi predpisy naopak vyzadovaly presun blinkru k hlavnimu svetlometu.. S prichodem povinneho denniho sviceni pak nebyly blinkry vedle potkavacek vubec videt. To byl taky jeden z duvodu, proc jsem si radsi domontoval SPDS do narazniku... Ale nevyresilo to dalsi nelogicky prikaz, kdy pri rozsviceni SPDS nesmi svitit obrysova svetla... Je to velice prijemne v lete zajet do stinu lesa a zjistit, ze tam bylo schovane pomalu jedouci auto

Nepřihlášený Bludička

Mě se nejvíc líbí jak to m.. | 6.11.2017 16:38reagovat
avatar

Mě se nejvíc líbí jak to mají třeba některé dodávky - další blinkr v zrcátku.

Jinak se mi nedávno stalo, že se mi blinkr nevrátil zpět a já si toho všiml až po asi dvou kilometrech a jedné křižovatce, kdy se všichni chovali nepochopitelně jak hovada.

To je tak, když je plné auto lidí. Naštěstí byl Bůh s námi a měl v plánu bezpečné dojetí do cíle, tak jak byl žádán.

A pro pó. Nenávrat páčky blinkru je běžná věc? Stalo se to prvně a zatím i naposledy.

Nepřihlášený Bohumír

Blinkr? V Čechách se nic t.. | 7.11.2017 07:52reagovat
avatar

Blinkr? V Čechách se nic takového nevyskytuje. Jejich použití je pravděpodobně trestné. A to i pro policii. :-(

Nepřihlášený MaCe

A není to v rozporu s tím,.. | 4.12.2017 16:42reagovat
avatar

A není to v rozporu s tím, že denní svícení je povinné (tzn. že musíte svítit pořád) a v okamžiku aktivace blinkru vlastně jedním světlem nesvítíte??

Nepřihlášený Ivo

autor článku chybně zaměňu.. | 3.1.2019 16:44reagovat
avatar

autor článku chybně zaměňuje slovíčka musí a může . automobilky to opravdu dělají z důvodu pasivní bezpečnosti, kdy při rozsvíceném DRL zapnuty blinkr zanikne .

pokud je blinkr řešen klasickou žárovkou nemá to jiné řešení. U LED blinkru by se dalo uvažovat o větším výkonu LED nebo vyšším počtu LED , ale to už je jako vždy o penězích .

Nepřihlášený Martin Koláček

V intenzitě některých LEDk.. | 4.1.2019 23:05reagovat
avatar

V intenzitě některých LEDkových denních světel blinkry opravdu snadno zaniknou a asi nechcete, abyste vám pro parádu někdo třeba zkřížil cestu při odbočování, když si nebude jist vašimi úmysly.

-----------------

Jasně, při souběhu denních LED světel a blinkru snadno zaniknou.

A když tedy jede auto s LED světly večer, za tmy, tak to blinkry nezaniknou ???

divná argumentace autora tohoto článku.

Nepřihlášený Dan

Proč to řešíte,když 75% ři.. | 5.1.2019 23:09reagovat
avatar

Proč to řešíte,když 75% řidičů blinkry nepoužívá?Lítání z pruhu do pruhu,sjíždění z kruháče,jízda po hlavní i když se odbočuje,no asi chybí 3.ruka při telefonování...

Nepřihlášený tr

auto nemá jakkoliv blikat.. | 8.1.2019 21:57reagovat
avatar

auto nemá jakkoliv blikat viz zhasínání a rozsvícení mlhovek při odbočování.Nezřídkasestává že se to splete v první chvíli s blinkrem a ještě ti co to mají dělají jako že maj něco lepšího,jeto k smíchu

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše