Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody

Větší pech je těžké si byť představit, však kolikrát jste viděli čtyři Ferrari pohromadě? V předvánočním čase ale mívají i smutné příběhy šťastný konec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody

20.12.2018 | Mirek Mazal

Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Větší pech je těžké si byť představit, však kolikrát jste viděli čtyři Ferrari pohromadě? V předvánočním čase ale mívají i smutné příběhy šťastný konec.

Řidič z Tchaj-wanu se na samém sklonku prosince důrazně přihlásil o titul Smolař roku. Jedním tahem se mu při brzké ranní cestě do práce „podařilo” poškodit čtveřici Ferrari a teď jej čeká úhrada účtu ve výši 12 milionů taiwanských dolarů (8,8 milionu Kč) za jejich opravu. A to může být rád, že vozy v celkové hodnotě 36 milionů korun nedopadly ještě hůře.

Neštěstí se stalo dvacetiletému muži jménem Lin okolo šesté ráno, když převážel zboží a přepracovaný usnul za volantem. Jeho naložený automobil trefil nejdražší auta široko daleko a byla to vážně smolná shoda náhoda. Čtveřice zaparkovaných supersportů stála připravena u cesty, odkud se jejich majitelé hodlali vydat na společný výlet. Červený, modrý, bílý ani žlutý sporťák ale nakonec odjely spolu na odtahovce. Lin v 5:40 hodin místního času ve svém Mitsubishi nejdříve trefil žlutý vůz, poté zdemoloval bílý, který dále natlačil do modrého a ten poškodil červené Ferrari.

Největší zásah schytalo bílé F12 Berlinetta, zbývající trojice 488 pak snadno dorovná zmíněné, skoro devítimilonové náklady na opravu. Nečekaná komplikace postihla muže v tu nejhorší možnou dobu - po smrti otce žije s matkou a mimo vlastní pracovní dobu pomáhá v jejím obchodě. Právě při cestě do prodejny zaspal, jak uvedl do výpovědi. A pěkné probuzení jej nečekalo.

Co je horší, škodu nemá kdo zaplatit. Z nízké výplaty zbylo Linovi jen na nejnutnější výdaje a osobní auto sloužící jako dodávka nebylo pojištěno (pojištění odpovědnosti není v Tchaj-wanu povinné, takže nejde o porušení povinnosti). Veškeré náklady autonehody padly na bedra zdecimovaného šoféra, který přecenil své síly a nedomyslel možné důsledky.

Zní to před Vánoci obzvlášť smutně, osud ale zamíchal kartami i v Linův prospěch. Jeho příběh zaujal umělce jménem Mai, který přišel s nabídkou na úhradu části nákladů na opravu. Dojatý Lin v slzách nemohl uvěřit dobrosrdečnosti náhodného spoluobčana a dobrý skutek rozpoutal vlnu solidarity mezi běžnými Tchajwanci.

Oddělení sociální péče proto zřídilo charitativní účet na podporu pracovitého mladíka, který ve snaze pomoci matce obětoval odpočinek a pod náporem únavy způsobil mnohamilionovou škodu. Úřad přijímá finanční podporu, které poslouží na úhradu oprav italských supersportů. Lin se viděl v troskách, ale lidé se za něj postavili. Dokonce někteří našli zmíněný obchod, aby na místě darovali peníze, vlídné slovo nebo aspoň nakoupili tam, kam by jinak nezabloudili.

Majitelé rozbitých Ferrari se též zachovali jako gentlemani - pochopili situaci a svolili k postupným splátkám tak, jak jich Lin bude schopen a část nákladů jsou ochotni nést na svých bedrech. Příběhy s dobrým koncem zjevně nemusí být kolem Vánoc vyhrazeny jen pohádkám...


Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody - 1 - Nehoda Mitsubishi a ctyri Ferrari foto 01Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody - 2 - Nehoda Mitsubishi a ctyri Ferrari foto 02Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody - 3 - Nehoda Mitsubishi a ctyri Ferrari foto 03Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody - 4 - Nehoda Mitsubishi a ctyri Ferrari foto 04Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody - 5 - Nehoda Mitsubishi a ctyri Ferrari foto 05Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody - 6 - Nehoda Mitsubishi a ctyri Ferrari foto 06Řidič naboural s nepojištěným autem do 4 Ferrari. Lidé se teď skládají na úhradu škody - 7 - Nehoda Mitsubishi a ctyri Ferrari foto 07
Nedostatek spánku se změnil v opravdovou noční můru, když mladík bez pojištění naboural čtyři Ferrari. Chudý muž se viděl v pekle, ale pomohli mu vstřícní lidé

Zdroj: Taiwan news

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.