Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává

Vypadá zlověstně a podobně si také říká - Hurikán. Je unikátním dílem slavného ruského rallyového jezdce, toho ale zjevně omrzela, a tak ji posílá do světa.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává

25.11.2019 | Mirek Mazal

Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vypadá zlověstně a podobně si také říká - Hurikán. Je unikátním dílem slavného ruského rallyového jezdce, toho ale zjevně omrzela, a tak ji posílá do světa.

Jméno Eduard Antipov v českých luzích a hájích příliš nerezonuje, Rusové jej ale znají jako velmi schopného rallyového jezdce. Muž původem z Chabarovsku ale není jen šikovný pilot, je to i zručný technik a mechanik, a tak doma ve volném čase vyvinul a postavil terénní buginu podle svého gusta.

Od pohledu drsný stroj si říká Hurikán. Dárcovským vozem se stal léta prověřený off-road Mitsubishi Pajero čtvrté generace. Antipov na jeho základech stvořil výstřední originál na hony vzdálený konvenčnímu automobilu. Změť ocelových trubek bez kapotáže připevněné na železném rámu jsou jedinou ochranou posádky, která může na vlastní oči sledovat chod pohonného ústrojí. Odhalený motor VQ30DET ze tří litrů objemu dává 280 koní (206 kW) hnaných na kola přes automatickou převodovku.

Zjev bez kabátu, ovšem s provokujícím znakem Sovětského svazu na přídi, připomíná závodní speciály z bahnitých rallyecrossových závodišť, Hurikán ale i s pravostranným řízením může normálně na silnice. Lépe se ale cítí mimo ně, kde se projevují všechny výhody gigantických kol v rozích prostorové struktury. Automobil projede i hodně těžkými terénními pasážemi, sériové off-roady zaběhlých automobilek by nestíhaly hned v úvodních fázích projížděných úseků.

Antipov si s projektem užil své a nabízí své dílo k prodeji. Vlastní práce si váží na 1,5 milionu ruských rublů, tedy asi 548 tisíc Kč). Kupce se snaží přesvědčit sestříhanými videozáběry s fotografiemi, je opravdu na co koukat. Stvořit stroj s takovou průchodností jistě chtělo spoustu usilí.


Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 1 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 01Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 2 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 02
Domácí výtvor ruského závodníka vypadá přesně tak, jaký terén zvládá

Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 3 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 03Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 4 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 04Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 5 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 05Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 6 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 06Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 7 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 07Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 8 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 08Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 9 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 09Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 10 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 10Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 11 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 11Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 12 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 12Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 13 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 13Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 14 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 14Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 15 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 15Rus si doma postavil drsný teréňák se znakem SSSR. Projede vše, teď ho prodává - 16 - Terenni bugina z Ruska na prodej foto 16
Mimo silnice to Hurikánu jde opravdu náramně

Zdroje: Alexey Suvorov@Youtube, Drom

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše