Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli

Je to jeden z neslavnějších filmových kaskadérských kousků vůbec, neboť se odehrál přesně tak, jak jej můžeme vidět ve filmu. Pokud jej zopakovat s Ladou úplně marný nebyl, na Oscara to ale nevidíme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli

8.1.2020 | Mirek Mazal

Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to jeden z neslavnějších filmových kaskadérských kousků vůbec, neboť se odehrál přesně tak, jak jej můžeme vidět ve filmu. Pokud jej zopakovat s Ladou úplně marný nebyl, na Oscara to ale nevidíme.

Deváté pokračování příběhů Jamese Bonda nazvané Muž se zlatou zbraní dvě hodiny baví diváky akčním příběhem padoucha Francisca Scaramanga proti agentovi 007. Dramatický film z roku 1974 vyplnilo mnoho kaskadérských scén, automobilové příznivce potěšil hlavně skok přes vodní hladinu v ukradeném AMC Hornet.

Let přes řeku doplněný vývrtkou následoval po odcizení červeného Hornetu přímo z dealerství ještě s prodejcem uvnitř kabiny. Bond i s nedobrovolným pasažérem projeli výlohou a zamířili k rozbořenému mostku. Dřevěná lávka byla úplnou náhodou klopena na jednu stranu, proto se dokonalý služebník MI6 rozhodl sešlápnout pedál na podlahu a s vyděšeným spolujezdcem přeskočil na druhý břeh. Ve vzduchu se kompakt akrobaticky otočil kolem své osy a za vodou dopadl opět na kola.

Vzhledem k časovému období natáčení zůstává senzační kousek jednou z nejobtížnějších a nejpůsobivějších kaskadérských scén všech dob. Akční záběr vytvořil britský profesionální akrobat Terry Grant, který drží světové rekordy za automobilové průlety s vývrtkou a je živoucí legendou v oboru. Natáčení muselo klapnout na první pokus, protože v 70. letech neexistovala vyspělá počítačová animace umožňující použití softwarových triků bez nasazení lidské odvahy.

Grantův husarský kousek se zhruba půl století po natáčení původního firmu rozhodla napodobit parta Rusů. Amatérský kaskadér v hlavní roli se údajně učí samostatně a je schopen provádět nebezpečné kousky prostřednictvím darů a dobré vůle přátel. Svobodomyslný blázen postavil repliku filmového mostu a na čtvrtý pokus Bondův let zopakoval.

Působivá kopie slavného skoku vznikla v poněkud nižší rychlosti a mezi hromadami písku v Rostovské oblasti. Samozvaný artista se snažil co nejvíce ušetřit, proto koupil levné bezpečnostní vybavení a celou událost vyšperkoval použitím laciné Lady Samara roku 1987. Ruská klasika dolétla na kola a ránou o sypký podklad se otevřely dveře zavazadelníku.

Dokonale to tedy nedopadlo a o možnosti pokračovat v jízdě jako v původní bondovce nemohla být řeč. Přesto zavládlo všeobecné nadšení - řidič přežil a rovnou vyzval lidi, aby žili přítomností a neláteřili nad nedostatkem peněz či životních příležitostí. Proč ne, do podobných kousků bychom se ale s podobným vybavením přece jen raději nepouštěli.


Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 1 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 01Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 2 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 02Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 3 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 03Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 4 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 04Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 5 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 05Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 6 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 06Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 7 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 07
Skok s vývrtkou v Ladě z roku 1987 napodobující slavnou scénu z bondovky se podařil...

Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 8 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 08Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 9 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 09Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 10 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 10Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 11 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 11Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 12 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 12Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 13 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 13Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 14 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 14Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 15 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 15Rusové s Ladou zkusili napodobit slavný skok z bondovky, úplně dobře nedopadli - 16 - Napodobenina skoku Jamese Bonda foto 16
...jen dopad byl poněkud tvrdší. Řidič ale přežil bez újmy i s minimálním bezpečnostním vybavením

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🔞С вами Ростовский Каскадер . Выполнил свой 37-й смертельный трюк «Бочка» на ВАЗ 2109 - 1987г , с канализационной трубой в салоне , трамплином из металоприемки , шлемом из алиэкспрес, с минимальным бюджетом . Это была четвёртая попытка , уничтожено 4 машины , трижды переделан трамплин . Физика ? Математика ? В гараже с пацанами , расчётом в голове и вашими подсказками . Благодаря вашему донату сократили сроки в разы , спасибо !!!! Друзья у нас слишком мало времени , если у вас есть цель, не откладывайте ее на завтра ! Этот трюк дал мне понять что всё реально , даже если у вас нет денег . Всем спасибо за поддержку !!!!! А мы идём дальше !!!! Так что вы говорите мертвая петля ?! 😉 Сварщик-Инженер-безопасность-оператор-@playerfcb Помощь - @andre.ru.09090 @britsynviktor @nairi201688 @apasnyidrug и жители посёлка.

Příspěvek sdílený Каскадер-экстремал (@chebotarev_evgeny),

Zdroj: chebotarev_evgeny@Instagram, [https://www.youtube.com/watch?v=eD_5Gg-i3BM Porfle Popnecker@Youtube]

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.