Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo

Hovořme o velké oddanosti autům, když se někdo rozhodne kvůli možnosti rozšířit garáž přemístit celý dům o 60 metrů dále, aby uvolnil místo nové stavbě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo

8.2.2019 | Mirek Mazal

Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo

/

Hovořme o velké oddanosti autům, když se někdo rozhodne kvůli možnosti rozšířit garáž přemístit celý dům o 60 metrů dále, aby uvolnil místo nové stavbě.

Přemístit celý stojící dům kvůli autům je v obdivuhodný krok, který se nevidí každý den. Svému sběratelskému koníčku podlehl majitel jinak prostorné vily, která ovšem disponuje omezenými prostory pro automobily. Jistě bohatý vlastník nemovitosti tak pořídil nový pozemek o 60 metrů jinde, kam nyní původní dům přesouvá tak, jak stojí a leží.

Jít o mobilheim, dřevěnou stavbu nebo cokoli podobného, asi se nad tím nepozastavíme, tady se ale jedná o velkou, dvoupatrovou zděnou vilu. Přípravné práce na přesun byly dokončeny včera a celá stavba začala putovat ulicí města Alphen aan den Rijn dnes okolo deváté hodiny ranní.

Vila bude přesunuta do nové lokality v ulici Prins Hendrikstraat na dohled od toku Starého Rýna. Neopakovatelný projekt dostala na starost pečlivě vybraná firma, vybavená rozsáhlými zkušenostmi v oblasti pozemní, silniční a hydraulické techniky.

Zadavatel zakázky má představu, že na místě svého současného bydlení vybuduje nový dům s rozsáhlými podzemními garážemi plnými vzácných automobilů, starého domu se ale nechtěl hned tak vzdát. Jednak by musel být zničen a operace by vyšla beztak draho - vzniklo by asi 650 tun stavebního odpadu.

To byla jasná motivace vyzvat zkušené borce, aby přijeli s těžkými stroji a vilu přesunuli na nové základy. Práci vykonává nizozemská společnost orientující se ve stěhování těžkých objektů. Dělníci mají za sebou řadu monumentálních přeložení například kvůli dálničním koridorům, ale stěhování domu uprostřed obytné čtvrti je obávaná premiéra. Úzký manévrovací prostor vyžaduje pevnou ruku obsluhy manipulační techniky.

Převezení bude trvat zhruba půl dne, odhadují zaměstnanci firmy. Výsledek tedy uvidíme nejspíše ještě dnes, ať už jím bude cokoli. Pokud si nyní říkáte, proč majitel raději nepostavil nový dům na novém pozemku vedle a tento nenechal ladem, ptát se příliš. Slovům jako „nemovitost” a „zápal pro věc” ale každopádně dodal nový rozměr...


Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 1 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 01Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 2 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 02Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 3 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 03Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 4 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 04Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 5 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 05Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 6 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 06Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 7 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 07Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 8 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 08Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 9 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 09Sběratel aut kvůli svému koníčku stěhuje zděnou dvoupatrovou vilu na jiné místo - 10 - Stehovani domu kvuli sberatelske garazi 10
Celý dům v celku musel ustoupit nové garáži se sbírkou automobilů

Zdroj: Alphens.nl

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše