Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit

Nehoda při zkušební jízdě po provedené opravě se jistě může přihodit, člověk by ale čekal, že servis bude v takovém případě maximálně pokorný. Ne každý k tomu tak ale přistupuje, jde o poučný případ.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit

18.2.2019 | Petr Miler

Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit

/

Nehoda při zkušební jízdě po provedené opravě se jistě může přihodit, člověk by ale čekal, že servis bude v takovém případě maximálně pokorný. Ne každý k tomu tak ale přistupuje, jde o poučný případ.

Je to jedna z nočních můr každého motoristy - svěříte své auto servisu a když si pro něj o pár hodin či dnů později přijedete, místo opraveného vozu nedostanete nic, neboť při či po jeho opravě došlo k nehodě, která jej totálně zničila. Bude to hořká pilulka, pro takový případ ale jistě předpokládáte, že vaší největší starostí bude sehnat jiný vůz, který si koupíte za náhradu vyplacenou servisem. Ne vždy to tak ale chodí a skončit můžete ještě s větším minusem, než by vás kdy napadlo.

Vyprávět by o tom mohla Nickki Harris, která svěřila své BMW značkovému servisu Firestone Complete Auto Car v americkém Raleigh. Chtěla nechat vyměnit pneumatiky a brzdy, což se i stalo, jenže při zkušební jízdě došlo k nehodě. Auto při ní bylo totálně zničeno a výše popsaný scénář tak byl naplněn; to ale Nickki ještě nevěděla, co bude následovat.

Servis se sice omluvil, současně ale konstatoval, že jeho zaměstnanec nehodu nezpůsobil (což je pravda) a náhradu škody je třeba požadovat po viníkovi. Dobře, to by ještě šlo akceptovat, trochu hůře snesitelné bylo, že servis i po takové události požadoval po Nickki kompletní úhradu provedené opravy za 1 391 dolarů (skoro 32 tisíc Kč) přesto, že díly nikdy nebude moci použít a za nehodu sama nenese žádnou odpovědnost.

Postup servisu je de iure možný, ale fakticky dost necitlivý. Opravna by měla akceptovat, že se nehoda stala v momentě, kdy měla auto v péči a minimálně úhradu opravy nevyžadovat, nehoda je nakonec fakticky jen málokdy stoprocentně zaviněna jedním řidičem. Firma ale postupovala opačným způsobem a to dokonce až do té míry, že odmítla vydat vrak nabouraného automobilu zákaznici do chvíle, než opravu uhradí. A tak na to musela přistoupit.

Alespoň trochu na pravou míru uvedl jednání servisu mateřský Bridgestone, který je ochoten Nickki peníze vrátit, majitelka vozu má ale pořád problém s úhradou škody od skutečného viníka. A i když z něj nakonec peníze dostane, pořád dostane jen zůstatkovou hodnotu auta.

Je to zapeklitý případ, rada pro příští návštěvu servisu ale zní jednoduše: Ověřte si, do jaké míry servis přijímá odpovědnost za podobné škody a zda má případně sjednané pojištění odpovědnosti za ně, může to ušetřit řadu budoucích starostí...


Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 1 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 01Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 2 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 02Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 3 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 03Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 4 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 04Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 5 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 05Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 6 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 06Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 7 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 07Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 8 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 08Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 9 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 09Servis zákaznici zničil auto při zkušební jízdě, přesto ji donutil za opravu zaplatit - 10 - Platba za pneu a brzdy na aute znicenem servisem 10
Věru v mizerném stavu - třebaže s objednanými pneumatikami a brzdami - vrátil majitelce BMW servis Firestone. Jako by to nestačilo, donutil ji zaplatit za provedenou opravu, třebaže díly už stěží kdy použije

Zdroj: ABC11

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše